TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„АСНОМ“ прва градска сообраќајница со велосипедски ленти во двата правци

OhridNews - 02.06.2020

Реконструираната улица „АСНОМ“, е прва сообраќајница во градот, што речиси по цела должина ќе има велосипедски ленти во двата правци. Велосипедските ленти на „АСНОМ“ се обележани, како и дел од хоризонталната сигнализација, што и дава модерен изглед ...

Додека се тркаа со велосипеди, мечката сакаше да им се приклучи (ВИДЕО)

Кумановски м. - 02.06.2020

На познатото словенечко скијалиште двајца велосипедисти беа сведоци на една мала незгода. Скијалиштетот во летните месеци е прилагодено за велосипедистите кои тука се тркаат на специјализирани стази.

Редици пред град Скопје - се делат субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

24 Вести - 01.06.2020

Со маски и на дистанца од два метри , почитувајќи ги правила за заштита од коронавирусот , граѓаните денес застана во редици пред градското собрание. Барака 16 беше нивната крајна цел, таму сите лично поднесуваа барањата за доделување на субвенции ...

Општина Струмица ќе субвенционира купување велосипед

Бизнис Вести - 01.06.2020

Општина Струмица од денес почна со субвенционирање за купување велосипеди во износ од педесет проценти од вредноста на велосипедот, но не повеќе од четири илјади денари по лице, со вклучен персонален данок на доход, соопшти денеска градоначалникот ...

Заврши аплицирањето за акцијата „Цел Центар нa точак”.

Вечер Прес - 01.06.2020

Општина Центар информира дека заврши аплицирањети за акцијата „Цел Центар на точак“, во рамките на која општинските власти субвенционираа 30 проценти од цената за купување нов велосипед, е-велосипед и е-тротинет, но најмногу до 3.000 денари.

На „Св. Кирил и Методиј“ се стесни моторниот сообраќај за сметка на велосипедскиот

Вечер Прес - 01.06.2020

Градските власти прават вело-патеки по примерот на големите градови во светот. Од Град Скопје велат дека пандемијата на коронавирусот бара брзи промени во градскиот сообраќај кои подразбираат повеќе простор за велосипедистите и пешаците.

ОБНОВЕНО За велосипед огромен ред (ФОТО)

+инфо - 01.06.2020

За оваа намена од Буџетот се обезбедени 10 милиони денари од кои 8,5 милиони ќе бидат наменети за велосипеди, а 1,5 милиони денари за електрични тротинети. Редица од луѓе на соодветно растојание и со заштитна опрема можеше да се забележи денеска ...

Редици пред Град Скопје за субвенции за велосипеди

Сакам да кажам - 01.06.2020

Редици граѓани има денеска пред бараките на Град Скопје, откако беше објавен огласот за субвенции за велосипеди и тротинети. Од кабинетот на градоначалникот Петре Шилегов велат дека се почитуваат мерките за држење растојание и затоа редицата е толку ...

Голема редица за субвенции за велосипеди и електрични тротинети пред Град Скопје

Локално - 01.06.2020

Од денеска почна поднесувањето на барања за доделување на субвенции од Град Скопје за купени велосипеди или електрични тротинети. Oд Град Скопје објавија дека интересот на граѓаните коишто набавиле велосипед или електричен тротинет е многу голем, а ...

Во Европа зголемена побарувачката за велосипеди

Макфакс - 01.06.2020

Како што мерките за ограничување на движењето во Британија и Европа се олеснуваат,така расте побарувачката за велосипеди. Линколн Ромен, директор на „Brixton Cycles“, тврди дека навалицата е толку голема што нивните резерви се потрошени.

Полицајци на велосипеди спречија банда која ограбува низ Центар

Вечер Прес - 31.05.2020

Полицајците на велосипеди вчера попладне спречија десетчлена банда која ограбува низ Општина Центар. – Со брза и одлучна акција, велосипедската единица интервенираше кај скејт паркот во близина на Олимпискиот базен, каде цел на нападот на бандата ...

Град Скопје: Започнува субвенционирањето за велосипеди и електрични тротинети

Дриблинг - 31.05.2020

Сите лица кои си купиле нов велосипед или електричен тротинет во 2020 година ќе може да аплицираат за субвенции од Градот Скопје. Ова го потврдија денеска од главниот град на Македонија и потврдија дека јавниот повик ќе биде отворен до 30 ноевмри ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Frontline - 31.05.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од утре во Град Скопје аплицирајте за субвенции за велосипеди и е-тротинети

Вечер Прес - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или електричен тротинет од ...

ПОЛА - ПОЛА: Ако сте купиле велосипед годинава аплицирајте за субвенција

Фактор - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година, соопштија оттаму. „Новитет оваа година е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

24Инфо - 31.05.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од утре почнува аплицирањето за субвенциите за велосипеди и електрични тротинети

Макфакс - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или електричен тротинет од 1 ...

Почнува аплицирањето за субвенции за велисопиеди и електрични тротинети

Локално - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или електричен тротинет од ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Независен - 31.05.2020

Фото: Б.Грданоски Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат ...

Град Скопје ќe објави повик за субвенции за велосипеди и електрични тротинети

+инфо - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или електричен тротинет од ...

Град Скопје од утре почнува со субвенции за велосипеди и електрични тротинети

Либертас - 31.05.2020

Соопштение на Град Скопје: Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или ...

Град Скопје објавува повик за субвенции за велосипед и електричен тротинет

Фокус - 31.05.2020

Сите лица кои си купиле нов велосипед или електричен тротинет во 2020 година ќе може да аплицираат за субвенции од Градот Скопје. Од таму најавија дека јавниот повик ќе биде објавен утре и ќе биде отворен до 30 ноевмри оваа година.

Од утре во Скопје аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети

Магазин - 31.05.2020

Градот Скопје утре (01.06) ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или електричен ...

Од утре почнува аплицирањето за субвенциите за велосипеди и електрични тротинети

Точка - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или електричен тротинет од 1 ...

Од утре почнува аплицирањето за субвенциите за велосипеди и електрични тротинети

Н.Македонија - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или електричен тротинет од 1 ...

Од утре аплицирање за субвенции за велосипеди и електрични тротинети во Град Скопје

Сакам да кажам - 31.05.2020

Од утре почнува аплицирањето за субвенции за велосипеди и електрични тротинети во Град Скопје. Субвенцијата е 50 отсто од вредноста на велосипедот, но не повеќе од 3.000 денари по лице, со вклучен персонален данок на доход, и 30 отсто од вредноста ...

Од утре почнува аплицирањето за субвенциите за велосипеди и електрични тротинети

Република - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или електричен тротинет од 1 ...

Од утре субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Алсат-М - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Канал5 - 31.05.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

А1 On - 31.05.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Press24 - 31.05.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

ТВ21 - 31.05.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Сител - 31.05.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од утре субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

4NEWS - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Општина Центар: Полицајци на велосипеди спречиле десетчлена банда која ограбувала граѓани

Локално - 31.05.2020

Полицајци на велосипеди вчера попладне спречиле десетчлена банда која ограбува низ Општина Центар. „Со брза и одлучна акција, велосипедската единица интервенираше кај скејт паркот во близина на Олимпискиот базен, каде цел на нападот на бандата беа ...

Почина професорката Станка Славенска

Centar - 31.05.2020

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Град Скопје: Започнува субвенционирањето за велосипеди и електрични тротинети

CivilMedia - 31.05.2020

Сите лица кои си купиле нов велосипед или електричен тротинет во 2020 година ќе може да аплицираат за субвенции од Градот Скопје, a јавниот повик ќе биде отворен до 30 ноевмри оваа година.

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

MakPress - 01.06.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Слободен Печат - 01.06.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети

Курир - 01.06.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Град Скопје од денеска ќе дава субвенции за велосипеди и електрични тротинети

МКД - 01.06.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

ММС - 01.06.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети

Локално - 01.06.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Кајгана - 01.06.2020

Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или електричен тротинет од 1 јануари годинава. Средствата што Градот Скопје ќе ги субвенционира се во износ од 50 ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети

Скопје инфо - 01.06.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

24 Вести - 01.06.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Од денеска субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Денар - 01.06.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за субвенции за велосипеди и електрични тротинети

Иновативност - 01.06.2020

Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен велосипед или електричен тротинет од 1 јануари годинава. Средствата што Градот Скопје ќе ги субвенционира се во износ од 50 ...

Скопје: Од денеска Шилегов ќе дели субвенции за велосипеди и електрични тротинети

Денешен - 01.06.2020

Градот Скопје денеска ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопштија градските власти, е што граѓаните ќе можат да доставуваат фискални сметки за купен ...