TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арбреша Реџепи нема да го носи македонското знаме на отворањето на Олимписките игри

Дерби - 22.07.2021

Од Македонскиот олимписки комитет (МОК) во текот на претпладневните часови објавија дека џудистката, Арбреша Реџепи нема да го носи македонското знаме на церемонијата за отварањето на Летните Олимписки игри во Токио.

Се молам на Господ да излезам негативна и да го веам знамето – Џудистката Арбреша Реџепи и нејзиниот тренер во карантин во Токио

ММС

Поради контакт со позитивно лице, Арбреша Реџепи нема да го носи македонското знаме на ОИ во Токио

ТВ21

Џудистката Реџепи во изолација, нема да го носи знамето на отворањето

Кајгана

Реџепи нема да го носи македонското знаме на церемонијата на ОИ

Спортманија

Арбреша Реџепи нема да биде знаменосец на Oлимписките игри во Токио, имала контакт со заразен од ковид-19

+инфо

Реџепи нема да го носи македонското знаме на отворањето на Игрите во Токио!

Sport 1

Н.Македонија Екипа Слободен Печат МКД Sport M Спортски SportMedia Спортклуб

Десет ѕвезди кои треба да ги одбележат игрите во Токио

Екипа - 22.07.2021

Останува уште само еден ден до церемонијата на свечено отворање на Летните олимписки игри во Токио. Во пресрет на најголемата смотра на спортистите во светот, ви ги издвојуваме десетте ѕвезди кои треба да ги одбележат игрите во Токио.

Ја победи леукемијата, избори норма и сега целта ѝ е златен медал

Вечер Прес

ВИДЕО: Што јадат спортистите во Токио, погледнете како изгледа ресторанот во олимпиското село

Слободен Печат

Во Токио ќе има повеќе тестирања отколку натпреварувања

Вечер Прес

66-Годишна баба на тројца внуци ќе биде најстарата олимпијка во Токио

Сакам да кажам

Македонија ќе има претставник во стрелаштво на ЛОИ 2020, Борјан Бранковски: Настапот на Олимписките игри во Токио е остварување на сонот

Слободен Печат

Спортистите во Токио почнаа да се жалат поради креветите од рециклиран материјал (ВИДЕО)

Sport 1

Sport 1 Дерби OhridNews Sport M Дерби Курир ММС Независен

Ѓоковиќ: Знам дека сите очекуваат злато од мене, ќе го употребам проверениот рецепт

Дерби - 22.07.2021

Новак Ѓоковиќ е пред нов предизвик овојпат на олимписката сцена во Токио каде според ранкингот и формата е прв фаворит за златниот медал. Големиот шампион досега нема освоено злато на ОИ, па ова е шанса тоа конечно да го направи и да дојде до уште ...

Ѓоковиќ: Сите очекуваат да го освојам златото, подготвен сум за тој притисок

Gol.mk

Ѓоковиќ: Знам дека сите очекуваат златен медал, подготвен сум за тоа!

СуперСпорт

Ѓоковиќ: Знам дека сите очекуваат злато од мене, ќе го употребам проверениот рецепт

Курир

Ѓоковиќ: Знам дека сите очекуваат злато од мене, ќе го употребам проверениот рецепт

Нетпрес

Ѓоковиќ дозна што го чека на патот до златниот медал во Токио (ФОТО)

Дерби

Познат патот на Ѓоковиќ до олимписко злато во Токио

Gol.mk

Sport 1 Точка Дриблинг Курир Спортклуб Спортманија Дриблинг

Ѓоковиќ: Знам дека сите од мене очекуваат злато во Токио

Спортски - 22.07.2021

Новак Ѓоковиќ е свесен дека во неговата Србија сите очекуваат да го освои златото на Олимписките игри, но тој знае како да се избори со притисокот. Ѓоковиќ во Токио отпатува како прв рекет во светот и актуелен шампион на Австралија Опен, Ролан Гарос ...

Ѓоковиќ расположен стигна во Токио и веднаш побара број од – Штефи Граф (ВИДЕО)

Sport 1

Ѓоковиќ расположен стигна во Токио и веднаш побара број од – Штефи Граф (ВИДЕО)

Курир

Новак е главна фаца во Токио, сите спортисти сакаат да се сликаат со Ѓоковиќ

Слободен Печат

Згодни Русинки го „нападнаа“ Ѓоковиќ во Олимпиското село (ФОТО)

Sport 1

Ѓоковиќ дозна кои му се ривали во Токио

Спортманија

Зверев: Се гледам себеси како човек кој може да го победи Ѓоковиќ во Токио

Gol.mk

Дерби Локално Екипа Екипа Дриблинг Дерби Република Lider

Мени од 700 јадења на олимписките игри, се јаде само во еден ресторан

ММС - 22.07.2021

Олимписките игри во Токио ќе почнат утре и ќе траат до 8 август, но најголемиот дел од спортистите, вклучувајќи ги и македонските, се пристигнати во олимпиското село во кое засега најмногу се зборува за картонските кревети.

Норвежанките се загреаја за Олимписките игри, ја прегазија Унгарија

24 Ракомет

Нови проблеми за организаторот, уште двајца спортисти од олимпиското село позитивни на корона

Слободен Печат

Македонски Олимписки великани кои да се денес во Токио би направиле подвиг: Но една Македонка и на 60 години покажа надмоќ

Фактор

Дали Ѓоковиќ ќе го скрши проклетството и конечно ќе освои златен медал на Олимписки игри?

СуперСпорт

Прв успех на Македонците на ЛОИ - се сликаа со Ѓоковиќ! (ФОТО)

Sport 1

Мајките без деца заминаа на ОИ

Вечер Прес

Вечер Прес Слободен Печат Екипа Вечер Прес Gol.mk Вечер Прес Опсервер MakPress

Организаторите на „Токио 2020“ се предомислија за забраната да се објавуваат фотографии од спортисти кои клечат во знак ...

Мета - 22.07.2021

Меѓународниот олимписки комитет и организаторите на Олимписките игри „Токио 2020“ го променија ставот во однос на забраната што му била издадена на тимот кој ги води социјалните мрежи на Игрите, да објавува слики од спортисти кои клекнале на колено ...

Забрането е објавувавање на фотографии со спортисти кои клечат

Курир

ИОК забрани објавувавње фотографии со спортисти кои клечат

Независен

ИОК забрани да се објавуваат фотографии со спортисти кои клечат

+инфо

ИОК забрани објавување фотографии со спортисти кои клечат

Сител

ИОК забрани да се објавуваат фотографии со спортисти кои клечат

Нетпрес

ИОК забрани објавувавње фотографии со спортисти кои клечат

Либертас

Опсервер Денешен Република MakPress Вечер Прес Нова ТВ

ЛОИ Токио: Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус, двајца во Олимпиското село

Дриблинг - 22.07.2021

Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио, објави прес-службата на ИОК. Двајца од заразените се спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, алармот е вклучен, другите десет се ...

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Бриф

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на ОИ во Токио

24 Вести

Нови 12 случаи на ковид-19 на ЛОИ во Токио

+инфо

ЛОИ – натпреварувањата почнаа, утре отворање, не се исклучува откажување…

Н.Македонија

Откриени 12 нови случаи позитивни на корона вирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Независен

Нови 12 случаи на ковид-19 на ЛОИ во Токио

Нетпрес

SportMedia Сител Опсервер Либертас MakPress Република

Гвинеја се повлече од ОИ поради влошената состојба со коронавирус

Курир - 22.07.2021

Гвинејскиот министер за спорт, Сануси Бантама Соу изјави дека олимпискиот тим на земјата одби да учествува на Игрите во Токио 2020 година, поради ситуацијата со коронавирусот. Зборовите на официјалното лице, упатени до претседателот на олимпискиот ...

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Опсервер

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

24 Вести

Гвинеја се повлече од ОИ поради влошената состојба со коронавирус

Република

За да ги заштити спортистите од ковид-19, Гвинеја го откажа настапот на ОИ

+инфо

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Либертас

Гвинеја се повлече од Олимписките игри поради влошената состојба со коронавирус

Сител

OhridNews Денешен MakPress

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Опсервер - 21.07.2021

Членот на американската безбол репрезентација Еди Алварез и кошарката Сју Бирд ќе го носат американското знаме на отворањето на Олимписките игри во Токио, објави денеска Американскиот олимписки и параолиписки комитет.

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

MakPress

Бирд и Алварез американски знаменосци на Игрите во Токио

Либертас

Познато кој ќе го носи американското знаме на отворањето на ОИ во Токио

4NEWS

Женскиот олимписки турнир во фудбал почна со сензација

Либертас - 21.07.2021

Шведска стави крај на серијата од 44 натпревари без пораз на САД, совладувајќи го денеска актуелниот светски првак со 3:0 во премиерниот натпревар од групата Г на женскиот турнир во фудбал на Олимписките игри во Токио.Сензационалната победа на ...

Шведска убедлива против САД, составот на Андоновски започна со пораз во Токио (Видео)

Дерби

Токио 2020: Женскиот олимписки турнир во фудбал почна со сензација

Независен

Женски фудбал на ОИ: Шведска ја прекина низата на САД од 44 меча без пораз

Нова ТВ

Женскиот олимписки турнир во фудбал почна со сензација

MakPress