TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еволуцијата на камерата на Samsung Galaxy S сериите

Smartportal - 28.01.2021

Еден од најважните фактори при избор на телефон Без разлика дали станува збор за фотографија од зајдисонцето, вкусна храна или дружење со пријателите, квалитетна камера е апсолутно неизбежен дел од современите паметни телефони.

Тестoт за издржливост на „Galaxy S21 Ultra“ откри две одделни заштити на екранот (ВИДЕО)

Денар - 28.01.2021

Најновиот премиум телефон на „Samsung“, „Galaxy S21 Ultra“, е достапен во претпродажба, и време е уредот да биде во рацете на Зак од „YouTube“ каналот – „JerryRigEvery Everything“ и да помине интересни тестови за издржливост на кои редовно ...

Sony Xperia PRO конечно достапен во претпродажба

Денар - 27.01.2021

„Sony“ го претстави телефонот „Xperia PRO“ во февруари минатата година, заедно со моделот „Xperia 1 II“. По скоро една година, компанијата објави дека „Xperia PRO“ е достапен за претпродажба во САД, со цена од 2.500 долари.

Sony Xperia Pro доаѓа со солена цена од 2500 долари за content професионалци

Телефони.мк - 27.01.2021

Sony по речиси една година ја стартуваше продажбата на новиот атрактивен смартфон Sony Xperia Pro наменет за сниматели, фотографи и професионалци кои креираат визуелни медиа содржини, но неговата цена е досега невидена за ваков уред.

Sony Xperia PRO е конечно достапен во претпродажба

USB - 27.01.2021

Sony во февруари минатата година го прикажа Xperia PRO телефонот, заедно со моделот Xperia 1 II. По речиси една година, компанијата објави дека Xperia PRO е достапен за претпродажба во САД, по цена од 2.500 долари.

Sony Xperia PRO е конечно достапен во претпродажба

Порта - 27.01.2021

Sony го претстави телефонот Xperia PRO во февруари минатата година, заедно со моделот Xperia 1 II. По скоро една година, компанијата објави дека Xperia PRO е достапен за претпродажба во САД, со цена од 2.500 долари.

Најновите паметни телефони на Samsung Galaxy S21 серијата наскоро и во Македонија

Фактор - 26.01.2021

По глобалниот Unpacked настан, компанијата Samsung Electronics на локалниот виртуелен настан ги претстави најновите водечки модели - Galaxy S21, S21 + и S21 Ultraпаметните телефони, како и Galaxy Buds Pro безжичните слушалки.Овој нстан обедини ...

Најновите паметни телефони на Samsung Galaxy S21 серијата наскоро и во Македонија

Smartportal - 26.01.2021

До 28 јануари трае и специјалната промоција, според која сите корисници што ќе нарачаат Galaxy S21 5G или S21+ 5G паметен телефон, како подарок ќе добијат Galaxy Buds Live безжични слушалки, односно Galaxy Buds Pro доколку се одлучат за Galaxy S21 ...

Кога доаѓаат Samsung Galaxy S21 моделите во Македонија?

Телефони.мк - 26.01.2021

По глобалниот Unpacked настан, компанијата Samsung Electronics на локалниот виртуелен настан ги претстави најновите водечки модели - Galaxy S21, S21 + и S21 Ultra паметните телефони, како и Galaxy Buds Pro безжичните слушалки.

Најновите паметни телефони на Samsung Galaxy S21 серијата наскоро и во Македонија

Опсервер - 26.01.2021

Скопје , 26. јануари 2021. година – По глобалниот Unpacked настан, компанијата Samsung Electronics на локалниот виртуелен настан ги претстави најновите водечки модели – Galaxy S21, S21 + и S21 Ultra паметни те телефони , како и Galaxy Buds Pro ...

Најновите паметни телефони на Samsung Galaxy S21 серијата наскоро и во Македонија

Црнобело - 26.01.2021

Скопје , 26. јануари 2021. година – По глобалниот Unpacked настан, компанијата Samsung Electronics на локалниот виртуелен настан ги претстави најновите водечки модели - Galaxy S21, S21 + и S21 Ultra паметни те телефони , како и Galaxy Buds Pro ...

Најновите смартфони од Samsung Galaxy S21 серијата наскоро и во Македонија

USB - 26.01.2021

По глобалниот Unpacked настан, компанијата Samsung на локалниот виртуелен настан ги претстави најновите водечки модели – Galaxy S21, S21 + и S21 Ultra паметните телефони, како и Galaxy Buds Pro безжичните слушалки.

Најновите паметни телефони на Samsung Galaxy S21 серијата наскоро и во Македонија

Иновативност - 27.01.2021

По глобалниот Unpacked настан, компанијата Samsung Electronics на локалниот виртуелен настан ги претстави најновите водечки модели – Galaxy S21, S21 + и S21 Ultra паметните телефони , како и Galaxy Buds Pro безжичните слушалки.

Најновите паметни телефони на Samsung Galaxy S21 серијата наскоро и во Македонија

Точка - 27.01.2021

По глобалниот Unpacked настан, компанијата Samsung Electronics на локалниот виртуелен настан ги претстави најновите водечки модели - Galaxy S21, S21 + и S21 Ultra паметните телефони, како и Galaxy Buds Pro безжичните слушалки.

Galaxy S21 Ultra на Caviar чини од 20.000 до 77.230 долари

USB - 27.01.2021

Компанијата Caviar ја прославува годината на Волот со специјално украсен Galaxy S21 Ultra модел. Годината на Волот беше инспирацијата за дизајнот на новиот паметен телефон на Samsung кој на задната страна доби златна глава од ова животно која доаѓа ...

Еден од најважните фактори при избор на телефон – камерата: Еволуцијата на камерата на Samsung Galaxy S сериите

Бизнис Вести - 28.01.2021

Без разлика дали станува збор за фотографија од зајдисонцето, вкусна храна или дружење со пријателите, квалитетна камера е апсолутно неизбежен дел од современите паметни телефони. Затоа, не е изненадувачки податокот од истражувањето на компанијата ...

Еволуцијата на камерата на Samsung Galaxy S сериите

Црнобело - 28.01.2021

Еден од најважните фактори при избор на телефон - камерата! Без разлика дали станува збор за фотографија од зајдисонцето, вкусна храна или дружење со пријателите, квалитетна камера е апсолутно неизбежен дел од современите паметни телефони.

Еден од најважните фактори при избор на телефон - камерата!

Фактор - 28.01.2021

Еволуцијата на камерата на Samsung Galaxy S сериите Без разлика дали станува збор за фотографија од зајдисонцето, вкусна храна или дружење со пријателите, квалитетна камера е апсолутно неизбежен дел од современите паметни телефони.

Еволуцијата на камерата на Samsung Galaxy S сериите

USB - 28.01.2021

Еден од најважните фактори при избор на телефон – камерата! Без разлика дали станува збор за фотографија од зајдисонцето, вкусна храна или дружење со пријателите, квалитетна камера е апсолутно неизбежен дел од современите паметни телефони.

Еден од најважните фактори при избор на телефон - камерата!

Хаштаг - 28.01.2021

Еволуцијата на камерата на Samsung Galaxy S сериите Без разлика дали станува збор за фотографија од зајдисонцето, вкусна храна или дружење со пријателите, квалитетна камера е апсолутно неизбежен дел од современите паметни телефони.

Еволуцијата на камерата на Samsung Galaxy S сериите

Опсервер - 28.01.2021

Еден од најважните фактори при избор на телефон – камерата! Без разлика дали станува збор за фотографија од зајдисонцето, вкусна храна или дружење со пријателите, квалитетна камера е апсолутно неизбежен дел од современите паметни телефони.

Тест на издржливост на Galaxy S21 Ultra открива две засебни заштити за екранот (ВИДЕО)

USB - 27.01.2021

Најновиот премиум телефон на Samsung, Galaxy S21 Ultra е достапен во претпродажба, а дојде време уредот да се најде во рацете на Зак од YouTube каналот JerryRigEvery Everything и да помине интересни тестови за издржливост, на кои редовно се ...

Samsung Galaxy A52 и A72: Излегуваат наскоро, цените се познати

Телефони.мк - 27.01.2021

Најевтиниот Samsung 5G смартфон досега е Galaxy A32 5G, а со него, рамо до рамо одат Galaxy A52 и Galaxy A72 . Двата модела треба да излезат на пазарот во ова тримесечје, а ќе пристигнат во 4G и 5G верзија.

Новите OLED панели на Samsung Display се 16% поефикасни

Телефони.мк - 27.01.2021

OLED панелите на Samsung Display се одликуваат со висока енергетска ефикасност, кои овој пат ги имаме кај најскапиот S21 Ultra. Не само што ќе троши помалку енергија и батерија, туку и екранот е посветол за подобро корисничко искуство.

Samsung Display објави повеќе детали за штедливите OLED панели

USB - 27.01.2021

Samsung Display објави повеќе детали за новата генерација штедливи OLED панели, кои во моментно го красат неодамна претставениот Galaxy S21 Ultra телефон. Покрај тоа што е поштедлив, екранот е сега и посветол.

Најновите паметни телефони на Samsung Galaxy S21 серијата наскоро и во Македонија

Факултети - 26.01.2021

По глобалниот Unpacked настан, компанијата Samsung Electronics на локалниот виртуелен настан ги претстави најновите водечки модели - Galaxy S21, S21 + и S21 Ultra паметните телефони, како и Galaxy Buds Pro безжичните слушалки.

Motorola Edge S објавен како прв смартфон со Snapdragon 870 чип (ВИДЕО)

USB - 26.01.2021

Како што беше најавено, Motorola Edge S телефонот е официјално претставен и пуштен во продажба во Кина. Ова е првиот смартфон што го користи новиот чипсет Qualcomm Snapdragon 870. Чипот е креиран во 7nm процес, и има осмојадрен процесор со едно ...

Нова слика открива многу за Motorola Edge S

Телефони.мк - 26.01.2021

Lenovo и Motorola ќе ги здружат силите за лансирање на нов квалитетен смартфон во високата класа кој според најновата тизер слика ќе има атрактивен дизајн со заоблени работи и четири главни камери на задната страна.

Samsung Galaxy S21 Ultra на Caviar од 77 илјади долари!

Точка - 26.01.2021

Компанијата Caviar според кинескиот календар ја прославува Годината на волот со специјално украсен Galaxy S21 Ultra кој ќе се продава по астрономска цена. Годината на волот беше инспирацијата за дизајнот на новиот паметен телефон на Samsung кој на ...