TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Родителите на убиените момчиња до судијата: Нашите деца скапуваат во гроб, а вие купувате време

МКД - 14.03.2018

„До кога ќе се купува време, ова е политички пазар. Нашите деца скапуваат во гроб. Имате ли душа судија, имате ли и вие деца", го прашаа денеска судијата, Огнен Ставрев родителите на момчињата кои пред шест години беа убиени кај Смилковските езера.

СЈО го разгледува „Монструм“, семејствата прашуваат за паднат телефон на разузнавач

+инфо - 14.03.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ повторно е одложено, на него не се појави обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Причината е што списите од предметот пред два дена се испратени во Специјалното ...

СЈО го побара „Монструм“, судењето одложено

24 Вести - 14.03.2018

Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените момчиња кај Смилковското езеро предизвика денешното второ одложување на случајот „Монструм“ одкако Врховен го врати предметот на почеток и ги ослободи од притвор обвинетите.

Јанева ни вети дека ова ќе и биде прв случај, рекоа родители на убиените деца кај Смилковско езеро

Фокус - 14.03.2018

Семејствата на убиените кај Смилковско езеро со негодување реагираа откако судијата одлучи да се одложи денешното рочиште по предметот „Монструм“, затоа што Специјалното јавно обвинителство информирало дека ги бара списите. „Знаевме. Срамота.

„Децата ни скапуваат во гроб, имате ли душа" - СЈО го побара Монструм, бурни реакции кај родителите

Press24 - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените ...

„Децата ни скапуваат во гроб, имате ли душа" - бурни реакции од родителите, за случајот “Монструм”

Скопје инфо - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година . Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените ...

„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судија" - oдложено судењето за Монструм

Сител - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените ...

Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судијо – oдложено судењето за Монструм!

Република - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените ...

„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судијо“ – oдложено судењето за Монструм!

Курир - 14.03.2018

-До кога ќе се купува време, ова е политички пазар судија, нашите деца шест години скапуваат во гроб, имате ли душа судијо, имате ли деца – беа само дел од негодувањата кои родителите ги упатија до судијата Огнен Ставрев.

„Нашите деца скапуваат во гроб! Oва е политички пазар!“ - му се обратија родителите на убиените момчиња кај Смилковско ...

Вечер - 14.03.2018

Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените момчиња кај Смилковското езеро предизвика денешното второ одложување на случајот „Монструм" откако Врховен го врати предметот на почеток и ги ослободи од притвор обвинетите, поради ...