TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трагедија во Куманово

Алсат-М - 16.09.2020

Денес околу 14 : 30 во Куманово се случи трагедија во која 22 годишен скопјанец со иницијали А. Д. го загуби животот. Несреќата се случила при извршување на градежни работи, поточно местење на кабли. Лицето А.Д.

Млад скопјанец загинал додека местел кабли качен на скеле

Press24 - 16.09.2020

Дваесет и две годишниот А.Д. од Скопје денеска во околу 14:30 загинал во Куманово при извршување на градежни работи, дознава Алсат . Како што информира телевизијата, момчето загинало при местење на кабли. Лицето А.Д.

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: 22 годишен скопјанец попладнево загина додека местел кабли качен на скеле

Курир - 16.09.2020

Дваесет и две годишниот А.Д. од Скопје денеска во околу 14:30 загинал во Куманово при извршување на градежни работи, дознава Алсат . Како што информира телевизијата, момчето загинало при местење на кабли. Лицето А.Д.