TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реакција на ВМРО ДПМНЕ на соопшението на директорот Дојчиновски

Тера - 13.08.2019

Откако вчера на пресконференција рекоа дека се случува сообраќаен хаос со паркирањето во градот, и откако на нивната пресконференција реагираше директорот на ЈП за Паркирање Дојчиновски, кој кажа дека Јавното претпријатие за изградба и одржување на ...

Поевтинува паркирањето во Битола

Н.Македонија - 13.08.2019

Битолчани конечно можат да здивнат. Во ситуација кога во овие топли летни августовски денови драстично се зголемија цените на многу производи и услуги, поевтинува зонското паркирање во Битола.

Димовски: Битолчани добиваат поголем хаос во сообраќајот и повисоки цени за паркирање

Курир - 13.08.2019

Ветувањата со кои се расфрлаше сегашната локална власт пред две години, сега преминаа во буквален хаос во поглед на паркирањето во градот. Иако ветуваа со полна уста, а досегашниот концепт на јавно приватно партнерство страшно го критикува, сега се ...

Реакција на директорот Дојчиновски

Тера - 12.08.2019

По пресконференцијата на ВМРО ДПМНЕ, преку писмено соопштение реагираше директорот на ЈППЈЛП Битола Зоран Дојчиновски. Во реакцијата се вели: -Јавното претпријатие за изградба и одржување на јавен простор за паркирање и уредување и организирање на ...

ВМРО ДПМНЕ за паркирањето во градот

Тера - 12.08.2019

-Ветувањата со кои се расфрлаше сегашната локална власт пред две години, сега преминаа во буквален хаос во поглед на паркирањето во градот. Иако ветуваа со полна уста, а досегашниот концепт на јавно приватно партнерство страшно го критикува, сега се ...

Во Центар пајакот кренал 115 возила, а 102 биле блокирани

+инфо - 12.08.2019

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 217 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот. Во периодот од 05.

За непрописно паркирање во општина Центар за една недела казни за 217 погрешно паркирани возила

МКД - 12.08.2019

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје за една недела казнија 217 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот.

За една недела 217 казни за непрописно паркирање во Центар

Фокус - 12.08.2019

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 217 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот. „Во периодот од 05.08.

Пајакот кренал 115 возила, а 102 биле блокирани

Скопје инфо - 12.08.2019

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 217 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот. Во периодот од 05.

Во текот на една недела санкционирани 217 непрописно паркирани возила во Центар

MakPress - 12.08.2019

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 217 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот. Во периодот од 05.08.

За една недела санкционирани 217 непрописно паркирани возила во Центар

Радио МОФ - 12.08.2019

ЈП Паркинзи на Општина Центар (ПОЦ) и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 217 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот, информираат од ...

Минатата недела санкционирани 217 непрописно паркирани возила

Вечер - 12.08.2019

Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар во соработка со СВР Скопје во текот на изминатата недела санкционираа 217 непрописно паркирани возила на паркиралиштата на територијата на Општина Центар. Во периодот од 5.8.

Општина Центар: Пајакот кренал 115 возила, а 102 биле блокирани

24Инфо - 12.08.2019

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје за една недела казнија 217 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот.