TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Рангелова: После секој настап сум линчувана на социјалните мрежи од партиски ботови коишто ги знам од времето ...

360 степени - 09.11.2019

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, зборуваше за референдумот и за гласањето за Преспанскиот договор. „Мојот став беше дека ќе излезам на референдум, ќе гласам, но доколку не е исполнет цензусот нема да гласам за Преспанскиот договор, но ...

ПРОДОЛЖУВА ПРИТИСОКОТ КОН ПРАТЕНИЦИТЕ: Исмајлоска и Рангелова со трагокомични изјави(ВИДЕО)

Магазин - 09.11.2019

По гласањето, ја интензивирав комуникацијата со Нола, зошто сметав дека немавме искрен пристап кога гласаа за Преспанскиот договор. Во моментот се шпекулираше дека ќе гласам за договорот, но во моментот кога се зборуваше тоа, јас завршив со ова ...

Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да кажеме дека ќе гласаме за промена на името

Фокус - 08.11.2019

Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името – вели пратеничката Нола Исмајлоска-Старова во интервју за 360 Степени, која беше исклучена од партијата откако гласаше ...

(ВИДЕО) Исмајлоска-Старова: Услов за да бидеме на пратеничките листи во 2014 беше да бидеме спремни да гласаме за ...

360 степени - 08.11.2019

Во дебата на „360 Степени“ пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова зборуваа за околностите околу референдумот за името и гласањето во Собранието за Преспанскиот договор. Исмајлоска-Старова рече дека на партиското раководство му било ...

Исмајлоска-Старова: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ ме праша дали сум спремна да гласам за промена на името во 2014 година

Локално - 08.11.2019

Пратеничката на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Нола Исмајлоска-Старова во емисијата 360 степени на Алсат рече дека во 2014 година од раководството на ВМРО-ДПМНЕ и се јавиле да ја прашаат дали ако стане пратеник е спремна ...

(ВИДЕО) 360 Степени сезона 6, бр. 16 – со министерот Нуредини и пратеничките Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова

360 степени - 08.11.2019

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (8 ноември 2019 г.): -интервју со министерот за животна средина, Насер Нуредини -дебата со пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова -„Саботажа“.

(ВИДЕО) 360 Степени – со министерот Нуредини и пратеничките Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова

Либертас - 08.11.2019

Во новото издание на „ 360 Степени “ на ТВ Алсат (8 ноември 2019 г.): -интервју со министерот за животна средина, Насер Нуредини -дебата со пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова ...

Рангелова: Мицкоски за референдумот рече да одлучиме сами што да правиме, дури и ако сакаме да гласаме „за“

iPortal - 08.11.2019

По гласањето, ја интензивирав комуникацијата со Нола, зошто сметав дека немавме искрен пристап кога гласаа за Преспанскиот договор. Во моментот се шпекулираше дека ќе гласам за договорот, но во моментот кога се зборуваше тоа, јас завршив со ова ...

Рангелова: Мене Груевски не ме праша дали би прифатила промена на името

365 - 08.11.2019

Пратеничката Даниела Рангелова, која исто така била кандидат за пpaтеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ во 2014-та, вели дека нејзе не ѝ бил поставен „ycлов“, односно не била прашана дали би поддржала промена на името.

Исмајлоска-Старова: Немам впечаток дека Мицкоски се обидува да нѐ врати во партијата

365 - 08.11.2019

На неодамнешната средба на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ со иcклyчените пратеници од партијата кои го поддржаа Преспанскиот договор и уставните измени, присуствувале сите осум пратеници од Независната пратеничка група, открива Нола Исмајлоска-Старова во ...

(ВИДЕО) Исмајлоска-Старова вечерва во „360 Степени“: Услов да се биде на листа на ВМРО-ДПМНЕ во 2014 беше да се прифати ...

Либертас - 08.11.2019

Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името – вели пратеничката Нола Исмајлоска-Старова, која беше исклучена од партијата откако гласаше за Договорот од Преспа.

Исмајлоска-Старова: Да гласаме за промена на името беше услов за на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ

365 - 08.11.2019

Посебно неприфатлив момент за пратеничката Нола Исмајлоска-Старова – една од осумте исклучени пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, е лицемepието на поранешните сопартијци во моментот кога застанале до ѕидот при гласањето за Преспанскиот договор, вели таа во ...

Рангелова и Исмајлоска – Старова во 360°: Услов за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати ...

iPortal - 08.11.2019

Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името. Пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова гостуваат во #360Степени на ТВ Алсат вечерва (8 ноември 2019 г.

Дебата во „Click Plus”: Отворени листи и една изборна единица

ТВ21 - 08.11.2019

Во синоќешното издание од „Click Plus“ се дебатираше за измените во изборниот закон и отворените листи. Поранешниот претседател на Државната изборна комисија сметка дека со тие измени ќе се придонесе за демократизација на парламентот.

Рангелова: Ако ВМРО-ДПМНЕ сака победа треба да заборави на задкулисните игри

Фокус - 08.11.2019

Не се согласувам со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници, рече Даниела Рангелова од ВМРО -ДПМНЕ синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Рангелова: Да го распуштиме Собранието, па „Советот на мудреци“ нека си притиска зелено-црвено

365 - 08.11.2019

Недостасува внатрепартиска демократија, и не само во ВМРО-ДПМНЕ, туку и во СДСМ, рече Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ во вчерашното гостување во „Click Plus“ на „ТВ21“ . Како пример Рангелова ја посочи изјавата на генералниот секретар на партијата – ...

Рангелова: Иако сум од ВМРО-ДПМНЕ не ги поддржувам нивните политики

Магазин - 08.11.2019

Даниела Рангелова од ВМРО -ДПМНЕ вчера беше гостинка во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. Таа јавно истакна дека не се согласува со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници.

Рангелова: Не се согласувам со ВМРО-ДПМНЕ, не очекувам да сум пратеник повеќе

Фактор - 08.11.2019

Не се согласувам со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници, рече Даниела Рангелова од ВМРО ДПМНЕ синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Рангелова: СДСМ остави простор за „мало сутра“ – ако сакаа промена ќе дискутираа на вчерашниот партиски состанок

ТВ21 - 07.11.2019

Даниела Рангелова во ечерашното издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека СДСМ остава простор за промена на изборниот модел. Таа вели дека доколку СДСМ била убедена во тоа, на вчерашниот Централен одбор на партијата како точка на ...

Рангелова ја коментира изјавата на Јанушев: Со ова се кажува дека во ДПМНЕ нема внатрешна демократија

ТВ21 - 07.11.2019

Даниела Рангелова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 коментирајќи ја изјавата на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев рече дека со таа изјава тој докажал дека во ВМРО-ДПМНЕ немало внатрешна демократија во ...

Рангелова: Не се согласувам со овие политики на ДПМНЕ, затоа не очекувам да сум дел од кандидатите за пратеници

ТВ21 - 07.11.2019

Даниела Рангелова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека не се согласува со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекува да биде дел од кандидатите за ...

Нов политички субјект? Нола Исмајлоска открива дали ќе биде дел од некоја нова партија

ТВ21 - 07.11.2019

Нола Исмајлоска Старова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 открива дали ќе биде дел од некоја нова ...

Рангелова: најголем проблем на отворените листи е тоа што ќе се види кој колку тежи

ТВ21 - 07.11.2019

Рангелова: најголем проблем на отворените листи е тоа што ќе се види кој колку ...

Рангелова открива дали е за промена на изборниот модел и зошто нејзиниот став е различен од ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 07.11.2019

Рангелова открива дали е за промена на изборниот модел и зошто нејзиниот став е различен од ...

Исмајлоска-Старова за Стандард: Не сме договориле средба со Мицкоски

iPortal - 07.11.2019

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, која од вчера брои седум пратеници нема договрено средба со лидерот на нивната матична партија, Христијан Мицкоски. Пратеничката Нола Исмајлоска-Старова во изјава за Стандард ги негираше ...

На Рангелова не и чинело ВМРО-ДПМНЕ затоа што не ја прашувале за мислење

Курир - 08.11.2019

Даниела Рангелова во дебатниот магазин „Клик плуд“ на ТВ21 коментирајќи ја изјавата на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев вели дека ВМРО-ДПМНЕ не и чинело бидејќи не ја прашувале за ...

Рангелова: СДСМ остави простор за „мало сутра“ – ако сакаа промена ќе дискутираа на вчерашниот партиски состанок

4NEWS - 07.11.2019

Даниела Рангелова во ечерашното издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека СДСМ остава простор за промена на изборниот модел. Таа вели дека доколку СДСМ била убедена во тоа, на вчерашниот Централен одбор на партијата како точка на ...

Рангелова: Не се согласувам со овие политики на ДПМНЕ, затоа не очекувам да сум дел од кандидатите за пратеници

4NEWS - 08.11.2019

Даниела Рангелова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека не се согласува со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекува да биде дел од кандидатите за пратеници. Извор: ...

Нов политички субјект? Нола Исмајлоска открива дали ќе биде дел од некоја нова партија

4NEWS - 08.11.2019

Нола Исмајлоска Старова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 открива дали ќе биде дел од некоја нова партија. Извор: ...

Рангелова: најголем проблем на отворените листи е тоа што ќе се види кој колку тежи

4NEWS - 08.11.2019

Рангелова: најголем проблем на отворените листи е тоа што ќе се види кој колку тежи Извор: ...

На Рангелова не ѝ чини ВМРО-ДПМНЕ, не ја прашувале за мислење

Република - 08.11.2019

Не се согласувам со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници, рече Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Рангелова: ВМРО ДПМНЕ да заборави на задулисните игри

Локално - 08.11.2019

Даниела Рангелова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 вчеравечер рече дека не се согласува со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекува да биде дел од кандидатите за пратеници. -Јас сум во ВМРО ДПМНЕ.

Рангелова: Свесно напуштив затоа што не ги поддржувам политиките на ВМРО ДПМНЕ

iPortal - 08.11.2019

Даниела Рангелова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 вчеравечер рече дека не се согласува со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекува да биде дел од кандидатите за пратеници. -Јас сум во ВМРО ДПМНЕ.

Рангелова: Ако ВМРО-ДПМНЕ сака победа треба да заборави на задкулисните игри

24Инфо - 08.11.2019

Не се согласувам со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници, рече Даниела Рангелова од ВМРО -ДПМНЕ синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Рангелова за „Click Plus“ : Не се согласувам со овие политики на ВМРО ДПМНЕ

Скопје1 - 08.11.2019

Даниела Рангелова во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека не се согласува со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекува да биде дел од кандидатите за пратеници. Таа коментирајќи ја изјавата на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор ...

Рангелова: Не се согласувам со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници

Либертас - 08.11.2019

Не се согласувам со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници, рече Даниела Рангелова од ВМРО -ДПМНЕ синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Рангелова: Не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници

Канал5 - 08.11.2019

Не се согласувам со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници, рече Даниела Рангелова од ВМРО -ДПМНЕ синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ .

Дебата во „Click Plus”: Отворени листи и една изборна единица

4NEWS - 08.11.2019

Во синоќешното издание од „Click Plus“ се дебатираше за измените во изборниот закон и отворените листи. Поранешниот претседател на Државната изборна комисија сметка дека со тие измени ќе се придонесе за демократизација на парламентот.

Рангелова: Мицкоски ми рече можеш да излезеш и да гласаш „за“ на референдумот, но не беше искрен

Локално - 08.11.2019

По гласањето, ја интензивирав комуникацијата со Нола, зошто сметав дека немавме искрен пристап кога гласаа за Преспанскиот договор. Во моментот се шпекулираше дека ќе гласам за договорот, но во моментот кога се зборуваше тоа, јас завршив со ова ...

Исмајлоска-Старова: Со ВМРО-ДПМНЕ во 2014 година прифатив да гласам за промена на името

iPortal - 08.11.2019

Пратеничката на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Нола Исмајлоска-Старова во емисијата 360 степени на Алсат рече дека во 2014 година од раководството на ВМРО-ДПМНЕ и се јавиле да ја прашаат дали ако стане пратеник е спремна ...

Рангелова: За референдумот Мицкоски рече дека можеме да гласаме и за

Фокус - 08.11.2019

По гласањето, ја интензивирав комуникацијата со Нола, зошто сметав дека немавме искрен пристап кога гласаа за Преспанскиот договор. Во моментот се шпекулираше дека ќе гласам за договорот, но во моментот кога се зборуваше тоа, јас завршив со ова ...

(ВИДЕО) Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да гласаме за промена на името

Бриф - 08.11.2019

Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името – вели пратеничката Нола Исмајлоска-Старова во интервју за 360 Степени, која беше исклучена од партијата откако гласаше ...

Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да кажеме дека ќе гласаме за промена на името

24Инфо - 08.11.2019

Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да кажеме дека ќе гласаме за промена на името Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името – вели ...

(ВИДЕО) 360° Исмајлоска-Старова: Услов за да бидеме на пратеничките листи во 2014 беше да бидеме спремни да гласаме за ...

Либертас - 09.11.2019

Во дебата на „ 360 Степени “ пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова зборуваа за околностите околу референдумот за името и гласањето во Собранието за Преспанскиот договор.

(ВИДЕО) 360° Рангелова: После секој настап сум линчувана на социјалните мрежи од партиски ботови коишто ги знам од ...

Либертас - 09.11.2019

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова, во дебата за „ 360 Степени “ зборуваше за референдумот и за гласањето за Преспанскиот договор. „Мојот став беше дека ќе излезам на референдум, ќе гласам, но доколку не е исполнет цензусот нема да гласам ...