TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илиоски ќе се бори за злато на СП во кик-бокс, Ѓорѓиев ја освои бронзата

Екипа - 17.05.2018

Кикбоксерот Бобан Илиоски ќе се бори во финалето, во битката за златен медал, на Светското првенство во Мау Таи кои се одржува во Мексико. Во полуфиналната битка, Илиоски го победи домашниот кик-боксер Мигел Падиља Роблес со прекин на борбата во ...

Историско финале за Бобан Илиоски на Светското првенство во мај тај (ФОТО)

IPON - 17.05.2018

Уште еден извонреден меч на Бобан Илиоски (-81 кг, Б класа) и пласман во финалето и борба за златниот медал н а Светското првенство во мај тај во Канкун, Мексико. Бобан полуфиналната борба славеше против Мексиканецот Мигел Анхел Падила Роблес со ...

Илиовски и Ѓорѓиев обезбедија најмалку бронза на Светското првенство во кик-бокс (ФОТО)

Екипа - 16.05.2018

Македонските репрезентативци во кик бокс, Бобан Илиовски и Димитар Ѓорѓиев обезбедија најмалку бронзени медали на Светското првенство во Мау Таи кое се одржува во Канкун, Мексико. Илиовски успешно мина две рунда натпревари победувајќи ги Бразилецот ...

Бобан Илиоски обезбеди бронза на Светското првенство во мај тај (ФОТО)

IPON - 16.05.2018

Бобан Илиоски (-81 кг, Б класа) ја забележа и втората победа на Светското мај тај првенство во Канкун, Мексико, и обезбеди најмалку бронзен медал. Илиоски го совлада Свон Тарнер од Канада со 29-28.