TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал Мадрид спрема „револуција“ во режија на Мино Раиола

Спортски - 08.04.2020

Пред неколку недели во интервју за „Марка“, суперагентот Мино Раиола откри дека конечно очекува ова лето да донесе голема ѕвезда во Реал Мадрид. Во моментов единствен фудбалер на „кралевите“ кој е претставуван од Мино Раиола е голманот Алфонсо ...

Реал очекува „жешко лето“

TopSport - 08.04.2020

Најтиражниот шпански спортски весник „Марка“ очекува летниот преоден рок да мине во знакот на менаџерот Мино Рајола. Весникот кој секогаш го поддржува Реал Мадрид открива дека Рајола тројца свои играчи ќе донесе на „Сантијаго Бернабеу“.

Рајола нуди супер засилувања: Де Лихт, Погба и Халанд за револуција во Реал Мадрид

Екипа - 08.04.2020

Фудбалот е комплетно прекинат, светот се бори со пандемијата на коронавирусот, а Флорентино Перез размислува како во овој тежок период да направи револуција со неколку засилувања. Пристигна понуда од еден од најпознатите фудбалски агенти Мино Рајола ...

Пол Погба решен да го напушти Манчестер Јунајтед, ќе искористи правило на ФИФА за да го стори тоа

СуперСпорт - 07.04.2020

Францускиот фудбалер од редовите на Манчестер Јунајтед, Пол Погба дефинитивно е решен да си замине од клубот во летниот преоден рок. Погба наводно сака да го засили Реал Мадрид и трансфер во „кралскиот клуб“ е најверојатен во овој момент затоа што ...

Реал подготвиле трејд – Јовиќ и пари за Халанд

Макфакс - 07.04.2020

Реал Мадрид во претстојниот преоден рок, кога тој и да започне, има во план да им предложи трејд на Борусија Дортмунд. „АС“ тврди дека Реал смислиле како да го донесат Ерлинг Халанд на „Сантијаго Бернабеу“.

Вистинска закана? Погба го активира „параграф 17“, цената ќе падне!

Локално - 07.04.2020

Манчестер јунајтед, наводно, не се откажува од цената која ја постави на Пол Погба, а тие се подготвени да прифатат и некој играч, за да го испратат од „Олд Трафорд“. Од Јувентус го побараа Паоло Дибала, од Реал Тони Крос, но нема така лесно да се ...

Реал очекува „жешко лето“

Макфакс - 08.04.2020

Најтиражниот шпански спортски весник „Марка“ очекува летниот преоден рок да мине во знакот на менаџерот Мино Рајола. Весникот кој секогаш го поддржува Реал Мадрид открива дека Рајола тројца свои играчи ќе донесе на „Сантијаго Бернабеу“.