TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Апасиев: Левица му дише на ДУИ во врат

Антропол - 22.09.2022

Денес на Канал 5 телевизија се одржа првото интервју во емисијата „Само интервју“ од новата сезона на која гостуваше, пратеникот и лидер на Левица Димитар Апасиев. Уште на почетокот на емисијата тема на разговорот беше растот на партијата, како и се ...

Апасиев: Русија е подемократска земја од Македонија

Независен

Апасиев: ДПМНЕ и СДСМ се една иста партија која позади нив стојат олигарсите

Антропол

Апасиев: Во референдумското прашање одиме на варијанта со наратив „против“

Канал5 - 22.09.2022

„Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци“ – со ова мислиме дека практично е невозможно формално-правно да се одбие иницијативата. Ова го изјави претседателот на Левица, Димитар Апасиев, соопштувајќи како ...

Апасиев: Ќе ги напаѓаме заклучоците на Влада за Талат да не изиграва уставен судија

Антропол

Апасиев: Во референдумското прашање одиме на варијанта со наратив „против”

24Инфо

Апасиев го кажа референдумското прашање: Ќе одиме на наративот „против“

Фокус

Апасиев: Во референдумското прашање одиме на варијанта со наратив „против“

Кајгана

Апасиев: Во референдумското прашање одиме на варијанта со наратив „против“

Press24

ЛЕВИЦА ГО СМИСЛИ РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци?

+инфо

Опсервер Вечер Прес МКД Zoom Фактор ТВ21 Н.Македонија 360 степени

Aпасиев: Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци?

Канал5 - 22.09.2022

Во вечерашното „Само Интервју” гостуваше Димитар Апасиев. Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев ја објави иницијативата за референдумското прашање кое што партијата ќе ја достави до Собранието.

„Само Интервју” со Димитар Апасиев

Канал5

Вечерва во „Само интервју“ гостин ќе биде Димитар Апасиев

Канал5

Левица со референдумското прашање: Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските ...

24 Вести - 22.09.2022

Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУеу, со прифаќање на собраниските заклучоци“ – вака ќе гласи реферндумското прашање кое вечерва го објави партијата Левица од каде сметаат дека вака е невозможно формално-правно да се одбие иницијативата.

Левица со нова инцијатива за референдум

24 Вести

Од 7. јули сум под ПИ-мерки, ми го следат телефонот, тврди Апасиев

Локално - 22.09.2022

Од 7-ми јули сум ставен под ПИ-мерки. Ми го следат телефонот. Сега во Грција за четвртата партија како што е Левица, имаше афера каде што си дадоа оставки. Мене ме следеле физички, мислејќи дека имаме руски врски и со пари од Русија дека правиме ...

Апасиев: Ми го следат телефонот, ме следат мене физички

Press24

Апасиев – Ме следат физички и ме прислушкуваат,сум добивал руски пари

Либертас

МИ ГО СЛЕДАТ ТЕЛЕФОНОТ, НЕ ИМ СЕ ПЛАШАМ Апасиев вели оти службите мислеле дека тој има руски врски

+инфо

Апасиев: Ми го следат телефонот, ставен сум под ПИ-мерки

Фокус