TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со автомобил удрил во малолетник во Тетово и побегнал

Фактор - 23.01.2022

Возач во Тетово повредил малолетник и го напуштил местото на настанот. Вчера околу 14,35 часот е пријавено дека на ул. „Благоја Тоска“, се случила сообраќајна несреќа во која автомобил го удрил Е. Д.

Со автомобил удрил во малолетник во Тетово и побегнал

Н.Македонија - 23.01.2022

Возач во Тетово повредил малолетник и го напуштил местото на настанот. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера околу 14,35 часот е пријавено дека на ул. „Благоја Тоска“, се случила сообраќајна несреќа во која автомобил го ...

Малолетник тешко повреден откако автомобил удрил во него па избегал

Скопје1 - 23.01.2022

На 22.01.2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул. „Благоја Тоска“, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е. Д. (17) од с. Бродец-тетовско по што возачот го напуштил местото на настанот. Е.

Прегазено 17 годишно момче во Тетово – итно пренесено во болница

Centar - 23.01.2022

На 22.01.2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул. „Благоја Тоска“, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е. Д. (17) од с. Бродец-тетовско по што возачот го напуштил местото на настанот. Е.

Возач со своето возило повредил малолетник и го напуштил местото на настанот

Сител - 23.01.2022

На 22.01.2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул. „Благоја Тоска“, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е. Д. (17) од с. Бродец-тетовско по што возачот го напуштил местото на настанот. Е.

Прегазил тинејџер во Тетово па наместо да му помогне избегал

Press24 - 23.01.2022

Засега непознато возило удрило во 17-годишник во Тетово, а возачот наместо да му помогне побегнал. -Вчера околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул. „Благоја Тоска“, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило ...

Прегазен малолетник на улица во Тетово, возачот избегал

Макфакс - 23.01.2022

Седумнаесетгодишно момче било прегазено од автомобил вчера на улицата Благоја Тоска во Тетово. Возачот кој управувал со возилото избегал од местото, а момчето се здобило со тешки повреди и било пренесено во болница, по што е пуштено не домашно ...

Со возило удрил малолетник во Тетово, па избегал од местото на настанот

Курир - 23.01.2022

На 22.01.2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул. „Благоја Тоска“, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е.Д. (17) од с. Бродец-тетовско по што возачот го напуштил местото на настанот. Е.

Прегазен малолетник во Тетово, возачот избегал

24Инфо - 23.01.2022

На 22.01.2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул. „Благоја Тоска”, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е. Д. (17) од с. Бродец-тетовско по што возачот го напуштил местото на настанот. Е.

Прегазен малолетник на улица во Тетово, возачот избегал

Скопско Ехо - 23.01.2022

Седумнаесетгодишно момче било прегазено од автомобил вчера на улицата Благоја Тоска во Тетово. Возачот кој управувал со возилото избегал од местото, а момчето се здобило со тешки повреди и било пренесено во болница, по што е пуштено не домашно ...

Со возило удрил малолетник во Тетово и избегал од местото на настанот

Нетпрес - 23.01.2022

На 22.01.2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул. „Благоја Тоска“, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е.Д. (17) од с. Бродец-тетовско по што возачот го напуштил местото на настанот. Е.

Удрил со возило 17-годишен од Бродец, па избегал

Локално - 23.01.2022

На 22.01.2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул. „Благоја Тоска“, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е. Д. (17) од с. Бродец-тетовско по што возачот го напуштил местото на настанот. Е.

Прегазил 17-годишник и избегал

МКД - 23.01.2022

Вчера попладнето во Тетово се случила сообраќајна несреќа во која со тешки повреди се здобило 17-годишно момче. Врз него удрил автомобил, а возачот избегал. На 22 јануари 2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул.

Со возило удрил малолетник во Тетово, па избегал од местото на настанот

Lider - 23.01.2022

На 22.01.2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул. „Благоја Тоска“, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило удрило во Е.Д. (17) од с. Бродец-тетовско по што возачот го напуштил местото на настанот. Е.

Прегазен малолетник на улица во Тетово, возачот избегал

Точка - 23.01.2022

Седумнаесетгодишно момче било прегазено од автомобил вчера на улицата Благоја Тоска во Тетово. Возачот кој управувал со возилото избегал од местото, а момчето се здобило со тешки повреди и било пренесено во болница, по што е пуштено не домашно ...

Удрил тинејџер и го повредил, па избегал наместо да му помогне

Телма - 23.01.2022

Возач во Тетово удрил во 17-годишно момче и избегал наместо да му помогне. Момчето завршило во болница со тешки повреди, а МВР соопшти дека истражува -На 22.01.2022 година околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на ул.

17-годишно момче прегазено во Тетово, возачот избегал

А1 On - 23.01.2022

Седумнаесетгодишно момче било прегазено од автомобил вчера на улицата „Благоја Тоска“ во Тетово, информира Министерството за внатрешни работи. „Вчера околу 14,35 часот било пријавено дека во Тетово на улицата Благоја Тоска, се случила сообраќајна ...

Уште еден прегазен пешак, овојпат во Тетово

Скопје1 - 22.01.2022

На 21.01.2022 година во 16.15 часот е пријавено дека во Тетово на кружен тек на бул. “Илинденска“ со бул. “М.Тито“ се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило марка “голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ш.

Тешко повредена жена-пешак во Тетово

Сител - 22.01.2022

На 21.01.2022 година во 16.15 часот е пријавено дека во Тетово на кружен тек на бул. “Илинденска“ со бул. “М.Тито“ се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило марка “голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ш.

Со „голф“ удрил во жена среде улица во Тетово – итно пренесена во болница

Курир - 22.01.2022

На 21.01.2022 година во 16.15 часот е пријавено дека во Тетово на кружен тек на бул. “Илинденска“ со бул. “М.Тито“ се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило марка “голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ш.

Тешко повредена жена-пешак во Тетово, возило удрило во неа

Скопје инфо - 22.01.2022

На 21.01.2022 година во 16.15 часот е пријавено дека во Тетово на кружен тек на бул. “Илинденска“ со бул. “М.Тито“ се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило марка “голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ш.

Со „голф“ удрил во жена среде улица во Тетово

Нетпрес - 22.01.2022

На 21.01.2022 година во 16.15 часот е пријавено дека во Тетово на кружен тек на бул. “Илинденска“ со бул. “М.Тито“ се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило марка “голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ш.

Прегазена жена во Тетово

24Инфо - 22.01.2022

На 21.01.2022 година во 16.15 часот е пријавено дека во Тетово на кружен тек на бул. “Илинденска” со бул. “М.Тито” се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило марка “голф” со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ш.

Со „голф“ удрил жена во Тетово – итно пренесена во болница

Press24 - 22.01.2022

54- годишна жена е повредена откако во неа удрило возило марка „голф“ во Тетово. -Вчера во 16.15 часот е пријавено дека во Тетово на кружен тек на бул. “Илинденска“ со бул. “М.Тито“ се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило ...

Со „голф“ удрил во жена среде улица во Тетово – итно пренесена во болница

Lider - 22.01.2022

На 21.01.2022 година во 16.15 часот е пријавено дека во Тетово на кружен тек на бул. “Илинденска“ со бул. “М.Тито“ се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило марка “голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Ш.