TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан открила каква сексапилна “бомба“ била нејзнината мајка пред 32 години

Точка - 10.10.2019

Ким Кардашијан објавила нова фотографија на Инстаграм која привлекла големо внимние во светската јавност. Станува збор за фотографија од нејзината мајка Крис Џенер од пред повеќе од три децении на која се гледа како таа позира во бикини и го ...

Сестрите Кардашијан на вечера со претседателот на Ерменија

Независен - 10.10.2019

САД- Старлетата и бизнисменка која влезе во Белата куќа, Ким Кардашијан и сестра ѝ Кортни синоќа се сретнаа со претседателот на Ерменија Армен Салкисиа кој во нивна чест приреди вечера. Сестрите се во посета на родната земја на татко им, славниот ...

Ким Кардашијан покажа изгледала нејзината мајка пред 32 години (фото)

Вистина.мк - 10.10.2019

Ким Кардашијан на социјалните мрежи објави фотографија која привлече огромно внимание. Имено, станува збор за фотографија од нејзината мајка Крис Џенер од пред три децении на која се гледа како позира во бикини и го покажа своето згодно тело.

Ким Кардашијан ги крштеваше децата во црква во непристоен фустан ФОТО+ВИДЕО

+инфо - 09.10.2019

Старлетата Ким Кардашијан Вест пред неколку дена отпатувала за Ерменија, од каде потекнува татко ѝ, за да ги крсти своите три деца, Сент, Чикаго и Псалм. Со оглед на тоа дека семејството Кардашијан има потекло од Ерменија, старлетата решила таму да ...

Ким Кардашијан ги крштеваше своите деца во Ерменија во непристоен фустан (ВИДЕО)

Канал5 - 08.10.2019

Старлетата Ким Кардашијан Вест со семејството отиде во Ерменија , од каде потекнува татко и , за да ги крсти своите три деца, синовите Сент и Псалм и ќеркичката Чикаго. Ким се пофали на социјалните мрежи со снимки направени пред црквата, а со ...

Братот на Ким Кардашија не излегол од дома 800 дена

+инфо - 08.10.2019

Роберт Кардашијан, најпознат по појавувањето во шоуто „Во чекор со Кардашијан“, веќе не се појавува во ријалити шоуто, а нути на ниедно друго место. Како што пренесува американскиот портал „Радар онлајн“, 32-годишниот Роб деновиве прославил јубилеј ...

Сите го предупредувале дека љубовта кон неа ќе го уништи - Ким и Каније конечно откриле како започнала нивната љубовна ...

Точка - 08.10.2019

По неколку љубовни крахови на најпознатата телевизиски ѕвезда на светот, сите мислеле дека Ким Кардашијан нема среќа во љубовта. Сепак се воспоставило дека неколкуте лоши врски и двата пропаднати брака се искуството кое популарната убавица морала да ...

Братот на Ким Кардашијан 800 дена не излегол од дома

Репортер - 08.10.2019

Роберт, братот на Ким Кардашијан, не излегол од дома повеќе од 800 дена, пишуваат американските медиуми. Освен што не се појавува во јавноста, Роб наводно не се гледа ни со семејството ни со пријателите.

Облечена во малку непристоен фустан: Ким ги крштеваше своите три деца во Ерменија

Таратур - 09.10.2019

Планетарно популарната старлета и припадничка на кланот Кардашијан/Џенер, Ким Кардашијан Вест, со семејството отпатува во Ерменија , од каде води потекло нејзиниот татко, за таму да ги крсти своите три деца, синовите Сент и Псалм и ќеркичката Чикаго.

(ВИДЕО) Ким Кардашијан ги крштеваше трите деца во Ерменија во непристоен фустан

Нетпрес - 09.10.2019

Старлетата Ким Кардашијан Вест со семејството отиде во Ерменија, од каде потекнува татко и, за да ги крсти своите три деца, синовите Сент и Псалм и ќеркичката Чикаго. Ким се пофали на социјалните мрежи со снимки направени пред црквата, а со својата ...