TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српските кошаркари во очаен финиш загубија од Белгија во квалификациите

SportMedia - 28.11.2021

Кошаркарите на Србија загубија од Белгија во 2. коло од квалификациите за СП со резултат 73:69. Српските кошаркари беа убедливи по првото полувреме, но во последната четвртина кренаа „рачна“ и одиграа очајно поради што Белгијците добија крила и го ...

Белгија ја изненади Србија со феноменална последна четвртина

Вечер Прес - 29.11.2021

Репрезентацијата на Белгија приреди сензација во второто коло од квалификациите за Светското кошаркарско првенство, откако славеше над Србија со 73:69. Србите беа доминатни во првите три четвртини, но одиграа катастрофално во последниот период кој ...

Пешиќ со право се плашеше: Србите се загубија во малата сала во Белгија!

Sport 1 - 28.11.2021

Кошаркарите на Србија го претрпеа првиот пораз во вториот меч од квалификациите за СП 2023, откако попладнево, со ужасна игра во последната четвртина, загубија на гостувањето кај Белгија (69-73).

Шок за Србија: Загубија од Белгија откако пропуштија 14 поени предност

Спортманија - 28.11.2021

Кошаркарската репрезентација на Србија неочекувано зауби на гостувањето кај Белгија со 73:69 во меч од квалификациите за пласман на Светското првенство 2023 година. Србите добро го почнаа мечот и по првата четвртина водеа со 21:13, а веќе во вториот ...

Србија доживеа бродолом, од „плус четиринаесет“ до пораз во Белгија

Gol.mk - 28.11.2021

Кошаркарската репрезентација на Србија доживеа дебакл во квалификациите за Светското првенство (СП). Загуби меч од Белгија (73-69) кој во целост го имаше во контрола скоро 35 минути. Иако во еден момент имаа 14 поени предност, тимот на Светислав ...

Сензација: Белгија со блескава последна четвртина ја совлада Србија

Екипа - 28.11.2021

Белгија приреди сензација во второто коло од квалификациите за Светското првенство 2023 откако славеше над Србија со 73-69. Србите кои беа доминатни во првото полувреме, не успеаја да го задржат ритамот и во вторите 20.

Србија шокирана од Белгија

Курир - 28.11.2021

Кошаркарската репрезентација на Србија неочекувано зауби на гостувањето кај Белгија со 73:69 во меч од квалификациите за пласман на Светското првенство 2023 година. Србите добро го почнаа мечот и по првата четвртина водеа со 21:13, а веќе во вториот ...

Србија шокирана од Белгија

Zoom - 29.11.2021

Кошаркарската репрезентација на Србија неочекувано зауби на гостувањето кај Белгија со 73:69 во меч од квалификациите за пласман на Светското првенство 2023 година. Србите добро го почнаа мечот и по првата четвртина водеа со 21:13, а веќе во вториот ...