TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдено е возило „бмв” и ќе биде вратено на сопственикот за нецели два часа

Слободен Печат - 14.09.2021

На 14.09.2021 во 18,07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.Никола Русински позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв” со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон.

МВР за два часа најде украдено БМВ кое сопственикот го оставил со клуч на брава

МКД - 14.09.2021

Попладнево во 18:07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.„Никола Русински" позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв" со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон.

Пронајдено возило „бмв“ и ќе биде вратено на сопственикот за нецели два часа откако му било одземено

ТВ21 - 14.09.2021

На 14.09.2021 во 18,07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.Никола Русински позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв“ со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон.

Украдено „бмв“ во Скопје: МВР го најде во рок од два часа

Lider - 14.09.2021

Попладнево во 18:07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.„Никола Русински“ позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв“ со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон.

МУ ГО УКРАЛЕ АВТОМОБИЛОТ ВО КАРПОШ, ПОЛИЦИЈАТА ГО ПРОНАШЛА ВО СЕЛО ЛАКА Сопственикот го оставил отклучено и со клучот ...

+инфо - 14.09.2021

Возилото било пронајдено во село Лака по неполни два часа од пријавувањето во полиција, соопшти Министерството за внатрешни работи. Попладнево во 18:07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.

Му го украле „БМВ-то“ позади ТЦ Лептокарија, полицијата го пронашла по два часа

Локално - 14.09.2021

МВР информира дека скопјанец пријавил дека му е украдено возилото „бмв“, кое го оставил отклучено и со вклучен мотор на ул.Никола Русински позади ТЦ Лептокарија. Од полицијата додаваат дека веднаш биле преземени соодветни мерки и активности од ...

Му го украле „БМВ-то“ позади ТЦ Лептокарија, полицијата го пронашла по два часа

24Инфо - 14.09.2021

На 14.09.2021 во 18,07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.Никола Русински позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв” со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон.

Mу го украле автомобилот во карпош, полицијата го пронашла во село Лака

Либертас - 14.09.2021

Попладнево во 18:07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.„Никола Русински“ позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв“ со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон.

МВР: Пронајдено возило „бмв“, ќе му биде вратено на сопственикот за нецели два часа откако му било одземено

Бриф - 14.09.2021

Попладнево во 18:07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.„Никола Русински“ позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв“ со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон.

Сопственикот оставил БМВ со клуч на брава, полицијата го пронајде за два часа по кражбата

Скопје инфо - 14.09.2021

Попладнево во 18:07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.„Никола Русински" позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв" со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон.

Пронајдено возило со штипски таблици кое беше украдено пред два часа во Скопје

ММС - 14.09.2021

Денеска во 18:07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.Никола Русински позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв“ со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон, известуваат од МВР.

Полицијата најде украдено „бе-ем-ве“, сопственикот го оставил отклучено кај Лептокарија

Press24 - 14.09.2021

Скопјанец пријавил дека му е украдено возилото „бе-ем-ве“, кое го оставил отклучено и во погон, на ул.Никола Русински позади ТЦ Лептокарија. „Веднаш се преземени соодветни мерки и активности од полициски службеници од ОКР Ѓорче Петров и ОКР Карпош и ...

МВР: Пронајдено возило „бмв“, ќе му биде вратено на сопственикот за нецели  два часа откако му било одземено

Вечер Прес - 14.09.2021

Попладнево во 18:07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.„Никола Русински“ позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв“ со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон.

Застанал „на секунда“ па некој му го украл запаленото БМВ позади Лептокарија, МВР го пронајде во село Лака

MakPress - 15.09.2021

Попладнево во 18:07 часот Н.К. во СВР Скопје пријавил дека од ул.„Никола Русински“ позади ТЦ Лептокарија, му било одземено патничко возило „бмв“ со штипски регистерски ознаки, кое тој го оставил отклучено и во погон.

Полицијата најде украдено „бе-ем-ве“, сопственикот го оставил отклучено кај Лептокарија

Centar - 15.09.2021

Скопјанец пријавил дека му е украдено возилото „бе-ем-ве“, кое го оставил отклучено и во погон, на ул.Никола Русински позади ТЦ Лептокарија. „Веднаш се преземени соодветни мерки и активности од полициски службеници од ОКР Ѓорче Петров и ОКР Карпош и ...

Оставил отклучено БМВ во Карпош и тркнал до трафика, полицијата го нашла возилото во село Лака

Скопско Ехо - 15.09.2021

МВР брзо пронајде украден автомобил. Имено, скопјанец пријавил дека вчера околу 18 часот му е украдено возилото „бе-ем-ве“, кое го оставил отклучено, а и моторот му работел, на ул.Никола Русински позади ТЦ Лептокарија.