TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албанската опозиција најави нов протест на 25 мај

А1 On - 15.05.2019

Како што и претходно најави, обединетата албанска опозиција продолжува со протести против „криминалната Влада и балканскиот Мадуро“, како што го нарекува актуелниот премиер на Албанија, Еди Рама.

Заврши протестот на албанската опозиција

Р.С.Европа - 14.05.2019

Со обраќањето на лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, од пред седиштето на партијата и пеењето на националната химна заврши петтиот голем протест на обединетата албанска опозиција против актуелната Влада.

Рама задоволен од присебноста на албанската полиција

Н.Македонија - 14.05.2019

Албанскиот премиер Еди Рама го осуди однесувањето на демонстрантите што учествуваа во насилните судири, во главниот град Тирана, во саботата. Според него, главната одговорност за насилствата ја имаа организаторите на протестите, односно опозицијата.

Рама му порача на Баша: Автобусот од јуни го пропушти, немој и возот во 2021

Независен - 14.05.2019

Албанскиот премиер Еди Рама во реакција по синоќешниот петти по ред голем протест на обединетата опозиција ја повтори поканата за дијалог до лидерот на опозициската Демократска партија Љуљзим Баша, но со за него препознатливата, доза на иронија.

Заврши протестот на албанската обединета опозиција

Либертас - 14.05.2019

Со обраќањето на лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, од пред седиштето на партијата пеењето на националната химна заврши петтиот голем протест на обединетата албанска опозиција против актуелната Влада.

Албанската опозиција најави нов протест на 25 мај

24Инфо - 15.05.2019

Како што и претходно најави, обединетата албанска опозиција продолжува со протести против „криминалната Влада и балканскиот Мадуро”, како што го нарекува актуелниот премиер на Албанија, Еди Рама.

Рама му порача на Баша: Автобусот од јуни го пропушти, немој и возот во 2021

А1 On - 14.05.2019

Албанскиот премиер Еди Рама во реакција по синоќешниот петти по ред голем протест на обединетата опозиција ја повтори поканата за дијалог до лидерот на опозициската Демократска партија Љуљзим Баша, но со за него препознатливата, доза на иронија.

Баша: Албанија, а ни Европа не познаваат ваков отпор и одлучност

Локално - 14.05.2019

Со обраќањето на лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, пред седиштето на партијата и пеење на националната химна, заврши петтиот голем протест на обединетата албанска опозиција против актуелната влада.

Албанската опозиција најави нов протест на 25 мај

Нова ТВ - 15.05.2019

Како што и претходно најави, обединетата албанска опозиција продолжува со протести против „криминалната Влада и балканскиот Мадуро“, како што го нарекува актуелниот премиер на Албанија, Еди Рама.

Рама му порача на Баша: Автобусот од јуни го пропушти, немој и возот во 2021

+инфо - 14.05.2019

Албанскиот премиер Еди Рама во реакција по синоќешниот петти по ред голем протест на обединетата опозиција ја повтори поканата за дијалог до лидерот на опозициската Демократска партија Љуљзим Баша, но со за него препознатливата, доза на иронија.

Баша: Албанија, а ни Европа, не познаваат ваков отпор и одлучност

24 Вести - 14.05.2019

Со обраќањето на лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, пред седиштето на партијата и пеење на националната химна, заврши петтиот голем протест на обединетата албанска опозиција против актуелната влада.

Баша: Продолжуваме без враќање, со слугите на владејачката криминална хунта

PressingTV - 15.05.2019

Како што и претходно најави, обединетата албанска опозиција продолжува со протести против „криминалната Влада и балканскиот Мадуро”, како што го нарекува актуелниот премиер на Албанија, Еди Рама.

Рама му порача на Баша: Автобусот од јуни го пропушти, немој и возот во 2021

24Инфо - 14.05.2019

Албанскиот премиер Еди Рама во реакција по синоќешниот петти по ред голем протест на обединетата опозиција ја повтори поканата за дијалог до лидерот на опозициската Демократска партија Љуљзим Баша, но со за него препознатливата, доза на иронија.

Баша: Албанија, а ни Европа не познаваат ваков отпор и одлучност

Сител - 14.05.2019

Со обраќањето на лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, пред седиштето на партијата и пеење на националната химна, заврши петтиот голем протест на обединетата албанска опозиција против актуелната влада.

Албанската опозиција повторно на протест на 25 мај

+инфо - 15.05.2019

Како што и претходно најави, обединетата албанска опозиција продолжува со протести против „криминалната Влада и балканскиот Мадуро“, како што го нарекува актуелниот премиер на Албанија, Еди Рама.

Рама до Баша: Автобусот го пропушти, немој и возот да ти замине

Денешен - 14.05.2019

Албанскиот премиер Еди Рама во реакција по синоќешниот петти по ред голем протест на обединетата опозиција ја повтори поканата за дијалог до лидерот на опозициската Демократска партија Љуљзим Баша, но со за него препознатливата, доза на иронија.

Баша: Албанија, а ни Европа не познаваат ваков отпор и одлучност

Нова ТВ - 14.05.2019

Со обраќањето на лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, пред седиштето на партијата и пеење на националната химна, заврши петтиот голем протест на обединетата албанска опозиција против актуелната влада.

Албанската опозиција најави нов протест на 25 мај

Опсервер - 16.05.2019

Како што и претходно најави, обединетата албанска опозиција продолжува со протести против „криминалната Влада и балканскиот Мадуро“, како што го нарекува актуелниот премиер на Албанија, Еди Рама.

Рама кон Баша: Немој да го пропушташ возот во 2021 година

Фокус - 14.05.2019

Албанскиот премиер Еди Рама во реакција по синоќешниот петти по ред голем протест на обединетата опозиција ја повтори поканата за дијалог до лидерот на опозициската Демократска партија Љуљзим Баша, но со за него препознатливата, доза на иронија.

Баша: Албанија, а ни Европа не познаваат ваков отпор и одлучност

1tv - 14.05.2019

Со обраќањето на лидерот на Демократската партија, Љуљзим Баша, пред седиштето на партијата и пеење на националната химна, заврши петтиот голем протест на обединетата албанска опозиција против актуелната влада.

Рама му порача на Баша: Автобусот од јуни го пропушти, немој и возот во 2021

MTM - 14.05.2019

Албанскиот премиер Еди Рама во реакција по синоќешниот петти по ред голем протест на обединетата опозиција ја повтори поканата за дијалог до лидерот на опозициската Демократска партија Љуљзим Баша, но со за него препознатливата, доза на иронија.

Рама му порача на Баша: Автобусот од јуни го пропушти, немој и возот во 2021

MakPress - 14.05.2019

Албанскиот премиер Еди Рама во реакција по синоќешниот петти по ред голем протест на обединетата опозиција ја повтори поканата за дијалог до лидерот на опозициската Демократска партија Љуљзим Баша, но со за него препознатливата, доза на иронија.

Рама му порача на Баша: Автобусот од јуни го пропушти, немој и возот во 2021

Опсервер - 14.05.2019

Албанскиот премиер Еди Рама во реакција по синоќешниот петти по ред голем протест на обединетата опозиција ја повтори поканата за дијалог до лидерот на опозициската Демократска партија Љуљзим Баша, но со за него препознатливата, доза на иронија.