TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детали за синоќешната сообраќајка кај Гиновци- две лица завршија на Клиника

Press24 - 14.02.2018

Синоќа во 18 часот и 20 минути на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано „Љубински ливади“ во атар на село Гиновци, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ 539“ без регистарски ознаки, управуван од 36- годишниот С.В од ...

Сообраќајка кај Гиновци, две лица повредени

МКД - 13.02.2018

Вечерва на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка две лица биле повредени во сообраќајната несреќа во која учествувале патничко возило БМВ и трактор. Повредените лица се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во ...

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

Канал5 - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Здравствениот дом ...

Страотна сообраќајка кај Гиновци вечерва, сообраќајот во прекин

Сител - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Нормализиран сообраќајот на патот Крива Паланка – Куманово

А1 On - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопштија од АМСМ. Претходно сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа ...

Сообраќајка кај село Гиновци, сообраќајот во прекин

А1 On - 13.02.2018

Сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило и трактор се случила на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, кај селото Гиновци. Поради тоа сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин, информираат од ...

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Press24 - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и ...

Страотна несреќа на патот Крива Паланка – Ранковце кај с. Гиновце

iPortal - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Откако полициската екипа на ПС Крива Паланка направи увид на лице место, сообраќајот во двата патни правца е ...

Вечерва тешка сообраќајка ја потресе Македонија – двајца се веднаш префрлени во болница, ова се првичните детали

Sky - 13.02.2018

Две лица се повредени и итно пренесени во болницата во Крива Паланка по вечерашната сообраќајка на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај Гиновци, дознава Скај. Според информациите се судриле трактор и Бе-ем-ве, а двете лица кои биле на ...

Вечерва тешка сообраќајка на овој патен правец – сообраќајот е во целосен прекин

Sky - 13.02.2018

Поради сообраќајна незгода кај с. Гиновци, сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово е во целосен прекин, ифнормираат од АМСМ. Засега нема информации за евентуално повредени лица.

Нормализиран сообраќајот на патот Крива Паланка – Куманово

Кумановски м. - 14.02.2018

loading... Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновци од 20,10 часот е комплетно нормализиран за сообраќај во двата правци за сите видови на возила. Вечерва имаше краток прекин во сообраќајот на овој патен правец, ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Кумановски м. - 14.02.2018

loading... Магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновци е во прекин, откако вечерва се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило и трактор. Според информациите на Авто мото сојузот на Македонија сообраќајот во двата ...

Страшна сообраќајка на патот Крива Паланка-Куманово - има повредени

Сител - 14.02.2018

Тешка сообраќајна несреќа на македоснките патишта, повредени се две лица. - На 13.02.2018 година во 18,20 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано .„Љубински ливади“ во атар на село Гиновци, се случила сообраќајна незгода ...

Детали за сообраќајката вечерва кај Гиновци, двајца повредени

Сител - 13.02.2018

Вечерва на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка две лица биле повредени во сообраќајната несреќа во која учествувале патничко возило БМВ и трактор. Повредените лица се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во ...

Во сообраќајката кај Гиновци две лица повредени- полицијата сеуште врши увид

Press24 - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18 часот и 20 минути на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Канал5 - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Сител - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и ...

Судир на трактор и автомобил, еден тешко повреден

МКД - 14.02.2018

Вчера во 18.20 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано „Љубински ливади" во атар на село Гиновци, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор ИМТ 539, без регистарски ознаки, управуван од С.В.

Тешка сообраќајка вечерва кај Гиновци: Две лица повредени, сообраќајот во прекин

Курир - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Сообраќајката се случила при судир меѓу моторно возило БМВ со кумановски таблички и трактор.

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во целосен прекин

Press24 - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Либертас - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и ...

МВР со детали за несреќата на патот Крива Паланка – Ранковце кај с. Гиновце

iPortal - 14.02.2018

Синоќа на патот Крива Паланка – Ранковце кај с. Гиновце се случи сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и трактор, при што две лица беа потешко повредени. “На 13.02.2018 година во 18,20 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано ...

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

+инфо - 13.02.2018

Сообраќајката се случи при судир меѓу моторно возило БМВ со кумановски таблички и трактор. Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце.

Тешка сообраќајка кај Гиновци вечерва, сообраќајот во прекин

Вечер - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Двајца повредени при судир на трактор и бмв

Kumanovo News - 14.02.2018

На магистралниот пат Крива Паланка-Куманово, во атарот на село Гиновци, синоќа во 18.20 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ 539“ без регистарски ознаки, управуван од С.В.

Две лица повредени во сообраќајка кај Гиновци...

Н.Македонија - 13.02.2018

Две лица повредени во сообраќајка кај Гиновци Две лица се повредени во сообраќајка што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во трактор и со возило на Итната ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Слободен Печат - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Детали за сообраќајката кај Гиновци, две лица повредени

Република - 13.02.2018

ве лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Сообраќајката се случила при судир меѓу моторно возило БМВ со кумановски таблички и трактор.

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Република - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

Слободен Печат - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Здравствениот дом ...

Вечерва сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во целосен прекин

Скопје24 - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

Либертас - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Здравствениот дом ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Либертас - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.