TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стив Кер станува убедливо најплатен тренер во НБА лигата

Gol.mk - 24.02.2024

Стив Кер добива нов долгогодишен договор од управата на Голден Стејт Вориорс , јавуваат американските медиуми. Трофејниот стратег успеа да создаде неверојатно силен тим во последниве години, а наградата за тоа ќе биде новиот договор со кој Кер ...

Стив Кер станува најплатениот тренер во НБА лигата

Слободен Печат - 24.02.2024

Стив Кер потпишал нов договор со Голден Стејт Вориорс со кој станува најплатениот кошаркарски тренер на денешницата. Новиот договор на Кер со Вориорс е на две гоидини и од него тој ќе заработи 35 милиони долари или 17.5 милони долари по сезона.

Го добивме најплатениот тренер во историјата на НБА!

Спортски - 24.02.2024

Познатиот стратег Стив Кер кој со голем успех го води тимот на Голден Стејт доби нов договор со кој ќе стане најплатениот во историјата на најсилната кошаркарска лига во светот. Кер и Вориорси се договориле за соработка на две гоидини и договор ...

Кер ќе биде најплатен тренер во историјата на НБА

Sport 1 - 24.02.2024

Предводникот на Голден Стејт Вориорс, Стив Кер постигнал согласност за нов, двегодишен договор со франшизата според кој ќе биде најплатен тренер во историјата. Договорот е за вкупна сума од 35 милиони долари, односно 17,5 милиони по сезона што е нов ...

Стив Кер стана најплатен тренер во историјата на кошарката

Спортманија - 24.02.2024

Стив Кер потпиша нов двегодишен договор со Голден стејт вориорс со кој стана најплатен тренер во историјата на кошарката, објави ЕСПН. Со новиот договор, платата на Кер ќе изнесува 17,5 милиони долари годишно, и е најголема која ќе ја добива ...

Кер станува најплатен тренер во историјата на НБА лигата

Нетпрес - 24.02.2024

Стив Кер, кој го предводеше Голден Стејт Вориорс до четири шампионски титули во НБА лигата, ќе стане најплатениот тренер во историјата на лигата бидејќи за две години ќе заработува 35 милиони долари.

Кер ќе стане најплатениот тренер во историјата на НБА

24Инфо - 24.02.2024

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер наскоро ќе потпише нов договор со клубот, пренесува ESPN. Договорот ќе трае две години. Се очекува 58-годишниот кошаркарски стручњак да заработува 17,5 милиони долари годишно, што ќе го направи најплатен тренер во ...

Стив Кер го доби најголемиот договор во историјата на НБА!

SportSport - 24.02.2024

Голден Стејт потврди дека успеал да се договори со својот тренер Стив Кер за продолжување на договорот на уште две години. Овој нов договор е најголемиот во историјата на НБА. Имено Кер ќе биде платен за тие две сезони 35 милиони долари или 17,5 ...

Стив Кер стана најплатениот тренер во историјата на НБА

TopSport - 24.02.2024

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, ќе потпише нов, двегодишен договор со Вориорс. Стратегот Вориорс во тој период ќе заработи 35 милиони долари. Платата од 17,5 милиони годишно е највисока за тренер во историјата на НБА.

Стив Кер стана најплатен тренер во историјата на НБА

Кош - 24.02.2024

Со четири освоени шампионски титули, Стив Кер има многу причини да се смета за еден од најуспешните во постоењето на НБА, а наскоро на тоа ќе го додаде и фактот што ќе биде најплатен тренер во историјата.

Стив Кер добил рекорден договор за продолжување на соработката со Голден Стејт

Дерби - 24.02.2024

Стив Кер го продолжил договорот со Голден Стејт на уште две години, а тоа ќе го направи и тренер со најголема плата во НБА лигата. Агентите на Кер откриле дека тој ќе ги предводи „воините“ дополнителни две сезони и за тоа ќе добие 35 милиони ...

Стив Кер потпиша рекорден договор со Вариорс, ќе биде најплатен тренер на денешницата

Екипа - 24.02.2024

Голден Стејт Вориорс го продолжија договорот со тренерот Стив Кер на уште две години, според кој Кер ќе биде најплатениот тренер на денешницата. Кер во текот на овие две години ќе заработи 35 милиони долари, или по 17,5 долари по сезона, што го ...

Стив Кер е најплатениот тренер во НБА, уште две сезони во Вориорс

Локално - 24.02.2024

Стив Кер стана најплатениот тренер во историјата на НБА. Голден Стејт Вориорс ја продолжи соработката со легендарниот тренер за уште две сезони, а за тие две години за неговите услуги ќе платат 35 милиони долари или 17,5 милиони по сезона.

Стив Кер стана најплатениот тренер во историјата на НБА

Макфакс - 24.02.2024

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, ќе потпише нов, двегодишен договор со Вориорс. Стратегот Вориорс во тој период ќе заработи 35 милиони долари. Платата од 17,5 милиони годишно е највисока за тренер во историјата на НБА.

Стив Кер стана најплатениот тренер во историјата на НБА

Опсервер - 24.02.2024

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, ќе потпише нов, двегодишен договор со Вориорс. Стратегот Вориорс во тој период ќе заработи 35 милиони долари. Платата од 17,5 милиони годишно е највисока за тренер во историјата на НБА.

Стив Кер стана најплатениот тренер во историјата на НБА

Точка - 24.02.2024

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, ќе потпише нов, двегодишен договор со Вориорс. Стратегот на Вориорс во тој период ќе заработи 35 милиони долари. Платата од 17,5 милиони годишно е највисока за тренер во историјата на НБА.

Стив Кер стана најплатениот тренер во историјата на НБА

MTM - 24.02.2024

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, ќе потпише нов, двегодишен договор со Вориорс. Стратегот Вориорс во тој период ќе заработи 35 милиони долари. Платата од 17,5 милиони годишно е највисока за тренер во историјата на НБА.

Стив Кер стана најплатениот тренер во историјата на НБА

Спортклуб - 24.02.2024

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, ќе потпише нов, двегодишен договор со Вориорс. Стратегот Вориорс во тој период ќе заработи 35 милиони долари. Платата од 17,5 милиони годишно е највисока за тренер во историјата на НБА.

Кер ќе стане најплатениот тренер во историјата на НБА

Канал5 - 24.02.2024

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер наскоро ќе потпише нов договор со клубот, пренесува ESPN. Договорот ќе трае две години. Се очекува 58-годишниот кошаркарски стручњак да заработува 17,5 милиони долари годишно, што ќе го направи најплатен тренер во ...

Стив Кер стана најплатен тренер во историјата на кошарката

Курир - 24.02.2024

Стив Кер потпиша нов двегодишен договор со Голден стејт вориорс со кој стана најплатен тренер во историјата на кошарката, објави ЕСПН. Со новиот договор, платата на Кер ќе изнесува 17,5 милиони долари годишно, и е најголема која ќе ја добива ...

Кер станува најплатен тренер во историјата на НБА лигата

365 - 24.02.2024

Стив Кер, кој го предводеше Голден Стејт Вориорс до четири шампионски титули во НБА лигата, ќе стане најплатениот тренер во историјата на лигата бидејќи за две години ќе заработува 35 милиони долари.

Кер ќе стане најплатениот тренер во историјата на НБА

MakPress - 25.02.2024

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер наскоро ќе потпише нов договор со клубот, пренесува ESPN. Договорот ќе трае две години. Се очекува 58-годишниот кошаркарски стручњак да заработува 17,5 милиони долари годишно, што ќе го направи најплатен тренер во ...