TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шок во Лондон: Бејл не ги минал лекарските прегледи, Мурињо без Велшанецот во Скопје!

SportMedia - 18.09.2020

Шок во таборот на Тотенхем. Имено Герет Бејл попладнево не ги минал лекарските прегледи. Велшанецот е повреден и тој ќе биде во аут најмалку еден месец. Тоа значи дека Тотенхем и Мурињо не ќе можат да сметаат на своето мега засилување за дуелот со ...

Шок за Бејл и Тотенхем на лекарскиот прегледи

Sport M - 18.09.2020

Герет Бејл пристигна во Лондон денес на лекарски прегледи пред да потпише договор со Тотенхем. Реал и Спарс се согласија на едногодишна позајмица за велшкиот репрезентативец, но лекарскиот преглед откри проблем што ќе го оддели Велшанецот од теренот.

Шок за Тотенхем на лекарските прегледи: Бејл нема да го видиме во Скопје

Спортски - 18.09.2020

Герет Бејл денес пристигна во Лондон на лекарски прегледи и потпис на договорот со Тотенхем. Реал и Спарси се договорија за едногодишна позајмица на репрезентативецот на Велс, но на лекарските прегледи кај Бејл била откриена повреда која ќе го одвои ...

Бејл е веќе минато на „Бернабеу“: Друга ѕвезда на Реал се пофали со неговиот број на дресот (Фото)

Дерби - 18.09.2020

Во моменти кога се очекува официјална разрешница на преговорите меѓу Реал Мадрид и Тотенхем за трансферите на Герет Бејл и Серхио Регилон, од шпанската престолнина продолжуваат да ни пристигнуваат вести кои само ни потврдуваат дека Велшанецот е веќе ...

Пеп проговори за сиутацијата на Меси и неговиот евентуален трансфер во Сити: Си ги кажа чувствата…

СуперСпорт - 18.09.2020

Манчестер Сити беше тимот кој најмногу се поврзуваше со ангажман на еден од најголеите фудбалери на сите времиња, Лионел Меси. Сепак, трансферот на крај не се реализираше поради договорот кој Аргентинецот го има со Барселона, а сега коментар на ...

Екс-клуб на Хамес тврди дека Реал не доби ниту евро од продажбата на Колумбиецот

Спортманија - 18.09.2020

Иако според официјалните информации трансферот изнесуваше 25 милиони евра Аргентинскиот прволигаш Банфилд тврди дека трансферот на Хамес Родригес од Реал Мадрид во Евертон е без отштета, односно не изнесува 25 милиони евра како што првично беше ...

Гвардиола: Меси е играчот на клубот што го сакам

Опсервер - 18.09.2020

Лондон, 18 септември 2020 () – Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, ја прокоментира ситуацијата со Лионел Меси. Капитенот на Барселона беше многу блиску д трансфер во Сити ова лето, но тоа не се оствари.

ФОТО: Бејл пристигна во Лондон

ММС - 18.09.2020

Во пресрет на конечното официјализирање на долгоочекуваниот трансфер на фановите на Тотенхем и самиот Жозе Мурињо, велшкиот репрезентативец и довчерашен фудбалер на Реал Мадрид, Герет Бејл, пристигна во Лондон.

Бејл и Регуилон стигнаа во Лондон, наскоро ќе играат за Тотенхем

Канал5 - 18.09.2020

Велшкиот репрезентативец Герет Бејл пристигна во Лондон каде денес ќе потпише едногодишен договор за заем со Тотенхем. Би-Би-Си јавува дека 31-годишниот напаѓач слетал на аеродромот Лутон од каде отишол во Енфилд во Северен Лондон каде се наоѓа ...

Мурињо со чудна изјава: Му пречи што има многу играчи на располагање?

Спортски - 18.09.2020

Герет Бејл и Серхио Регулион ќе бидат нови засилувања на Тотенхем, а пред официјализирањето на овие трансфер се огласи Жозе Мурињо. Мурињо даде чудна изјава во која порача дека му пречи што има повеќе играчи на располагање.

Гвардиола проговори на тема Меси и Сити: Тој е играч…

Дерби - 18.09.2020

Лионел Меси беше еден од играчите за кого доста се зборуваше изминатиов период, а причината за тоа беше можноста да си замине од Барселона. Тој побара клубот да го ослободи, да му дозволи да си замине без обештетување или поточне сакаше да ја ...

Асенсио ја зеде „единаесетката“ од Бејл

Спортски - 18.09.2020

Познати се броевите со кои ќе играат фудбалерите на Реал Мадрид во новата сезона. „Кралевите“ успеаа да се ослободат од Герет Бејл, кој се пресели во Тотенхем на едногодишна позајмица, а неговата „единаесетка“ од оваа сезона ќе биде на грбот на ...

Гвардиола: Меси блиску до Сити? Немам потреба да објаснувам

Спортски - 18.09.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола одби да ги коментира информациите дека „граѓаните“ ова лето беа блиску до привлекување на Лео Меси. Како што е познато Меси побара да си замине од Барселона, а медиумите тврдеа дека веќе има договор со ...

Гвардиола прозборе за обидот Меси да дојде во Сити: Тој е играч на Барса, која ја сакам!

Sport 1 - 18.09.2020

Менаџерот на англискиот премиерлигашки гигант Манчестер сити, Пеп Гвардиола првпат прозборе, но не кажа ништо конкретно, откако неговиот клуб се поврзуваше со обидот да го донесе Лионел Меси од Барселона, во двонеделната сага со Аргентинецот, која ...

Конечно дома: Бејл се врати во Лондон

Спортклуб - 18.09.2020

Досегашниот фудбалер на Реал Мадрид, Герет Бејл попладнево слета на аеродромот во Лутон пред официјалното враќање во својот поранешен клуб Тотенхем. На патот од аеродромот беше пречекан од група новинари и симпатизери кои со нетрпение го очекуваат ...

Мурињо: Да бидам искрен, не сакам да имам на располагање толку многу играчи

Sport M - 18.09.2020

Герет Бејл и Серхио Регилон се нови засилувања на Тотенхем, а во пресрет на нивното пристигнување се огласи и тренерот на лондонскиот тим Жозе Мурињо. “Да бидам искрен, јас навистина не сакам да имам толку многу играчи на располагање.

Што нема да слушне човек од Мурињо: Имам премногу играчи

Спортклуб - 18.09.2020

Герет Бејл и Серхио Регуилон ќе бидат најновите фудбалери на Тотенхем, но тоа засега не го прави премногу среќен менаџерот на тимот Жозе Мурињо. Досега Спарс се засилија со петмина фудбалери, заедно со гореспоменатите ќе бидат вкупно седум и тимот е ...

Гвардиола ги избегнува прашањата за Лео Меси

TopSport - 18.09.2020

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола одби да биде вовлечен во разговори околу можноста да го донесе Лионел Меси на „Етихад“ откако Аргентинецот ова лето имаше неуспешен обид да замине од Барселона една година пред крајот на договорот.

Бејл и Регулион пристигнаа во Лондон (видео)

Спортски - 18.09.2020

Идните нови засилувања на Тотенхем, Герет Бејл и Серхио Регулион попланднево пристигнаа во Лондон. Двајцата вчера ги минаа задолжителните лекарски прегледи во Мадрид и денс пристигнаа со приватен лет во Лондон за да ги комплетираат трансферите.

ФОТО: Бејл пристигна во просториите на Тотенхем

Дриблинг - 18.09.2020

Герет Бејл според најавите попладнево пристигна во Лондон и веднаш се упати во седиштето на Тотенхем за да го комплетира трансферот од Реал Мадрид во својот поранешен клуб како позајмен играч.

Бејл и Регулион пристигнаа во Лондон на потпис со Тотнем (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.09.2020

Двајцата фудбалери на Реал Мадрид, Герет Бејл и Серхио Регулион веќе се лондонско тло и се упатија кон седиштетот на Тотнем за да ги потпишат договорите со премиерлигашот. Велшанецот и Шпанецот вчера во Мадрид ги имаа медицинските прегледи, па ...

Барса ќе игра „Ел Класико“, Меси ќе седи во самоизолација

Екипа - 18.09.2020

Лионел Меси повторно се наоѓа во центарот на вниманието на шпанската јавност откако беше најавено дека аргентинскиот ас ќе го пропушти големото дерби против Реал Мадрид бидејќи ќе мора тој период да го мине во карантин.

Бејл и Регулион ќе дебитираат за Тотенхем на мечот против Шкендија?

СуперСпорт - 18.09.2020

Репрезентативецот на Велс, Герет Бејл наскоро треба да потпише договор со неговиот поранешен клуб Тотенхем, а неговото деби се очекува во четврток, кога премиерлигашот ќе се соочи против Шкендија.

ВИДЕО: Објавено првото интервју на Меси за Барселона-Ми фали висина…

Sport M - 18.09.2020

Според многумина Лионел Меси е најдобриот фудбалер на денешницата, но и на сите времиња. Секако оваа полемика се води одамна, а ќе се води и во иднина. Но, факт е дека во изминатите две децении остави голема трага во Барселона, но и во светскиот ...

Бејл за Тотенхем ќе дебитира против Шкендија

TopSport - 18.09.2020

Герет Бејл во текот на денот треба да ги заврши сите формалности околу враќањето во Тотенхем. Некогаш најскапиот фудбалер во светот една сезона ќе игра во Тотенхем како позајмен играч. Заедно со него во Тотенхем ќе пристигне и левиот бек Серхио ...

ФОТО: Бејл продолжува по исто и во Лондон, закажа голф-дуел со Даниел Леви

Gol.mk - 18.09.2020

Герет Бејл наскоро ќе се врати во Тотенхем и ќе ја заврши кариерата во Реал Мадрид. Велшанецот беше „црвна овца“ во шпанската престолнина и ретко добиваше шанса за докажување на квалитетите.

Бејл и Рехуилон „летнаа“ за Тотенхем со авион во сопственост на Даниел Леви (Фото)

Дерби - 18.09.2020

Тотенхем е многу блиску до потврдување на две огромни засилувања за новата сезона во Премиер лигата и Лига Европа. Клубот кој на 24 септември ќе стигне во Скопје наскоро ќе ги добие потписите на Герет Бејл и Серхио Рехуилон.

Првото „Ел Класико“ сезонава без Меси

Дриблинг - 18.09.2020

Капитенот на Барселона Лионел Меси би можел многу веројатно да го пропушти првото „Ел Класико“ во актуелната сезона. Причината за можното отсуство на Меси на мечот на Барселона против Реал Мадрид на 25 октомври се јужноамериканските квалификации за ...

Нов проблем со Меси, ќе го пропушти „Ел Класико“?!

Спортклуб - 18.09.2020

Чудна ситуација во фудбалот во време на корона криза. Се чини како ФИФА да се обидува намерно да им ги отежни работите на клубовите. Следниот месец на програмата се квалификациите за СП 2022 кои стартуваат во Јужна Америка.

Нови проблеми за Меси, ќе го пропушти „Ел Класико“?!

Слободен Печат - 18.09.2020

Најголемото фудбалско дерби, популарното „Ел Класико“ помеѓу Барселона и Реал Мадрид, лесно може да се случи да се игра без еден од најдобрите фудбалери на денешницата Лионел Меси. Според календарот на Ла Лига, големото дерби е предвидено да се игра ...

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Слободен Печат - 18.09.2020

Екипата на Тотенхем идниот четврток и гостува на Шкендија во третото квалификациско коло за Лигата на Европа, а тренерот Жозе Мурињо, ќе има супер засилување за овој натпревар. На огромно задоволство на Мурињо и на навивачите на Тотенхем, Герет Бејл ...

Поранешниот тренер на Тотенхем го советува клубот да тргнат по уште еден фудбалер на Реал Мадрид

Дерби - 18.09.2020

Од редовите на Тотенхем во следните неколку часови се очекува да ги потврдат трансферите на Герет Бејл и Серхио Рехуилон. Големо внимание секако привлече доаѓањето на Бејл кој на „Вајт Харт Лејн“ ќе пристигне на едногодишна позајмица во која и Реал ...

Герет Бејл ќе игра против Шкендија: Трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем е во завршна фаза

Република - 18.09.2020

Герет Бејл во текот на денот треба да ги заврши сите формалности околу трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем. Тоа за Велшанецот ќе значи враќање во клубот од каде што премина во „кралскиот клуб“ за во тоа време рекордни 101 милион евра.

ШТЕТА ШТО НЕМА ПУБЛИКА: Тотенхем со Герет Бејл доаѓа во Скопје за дуелот со Шкендија

SportMedia - 18.09.2020

Герет Бејл денеска треба и официјално да потпише договор со Тотенхем. Фудбалерот на Велс конечно го напушти Реал Мадрид, и според тамошните медиуми тој ќе му биде на располагање на Жозе Мурињо веќе во четврток за дуелот од 3.

Бејл помина прегледи, ќе игра за Тотенхем

Опсервер - 18.09.2020

Лондон, 18 септември 2020 () – Герет Бејл беше подложен на задолжителни лекарски прегледи пред да го финализира трансферот во Тотенхем. Ова се случи вчера во Мадрид, а денес Велшанецот ќе патува со приватен авион до Лондон и ќе го иницира својот ...

Бејл дебито за Тотнем ќе го има во Скопје?

24Фудбал - 18.09.2020

Герет Бејл наскоро ќе го комплетира враќањето во Тотнем, а деби мечот би можел да го има во Скопје на дуелот против Шкендија. Во текот на денешниот ден Герет Бејл треба да отпатува во Лондон и да го комплетира трансферот од Реал Мадрид во Тотнем.

Бејл денеска заминува за Лондон и ќе се подготвува за Шкендија

Спортманија - 18.09.2020

Велшанецот вчера се поздравил со соиграчите од Реал Мадрид, но не со сите. Велшанецот Герет Бејл денеска треба да отпатува за Лондон, каде што ќе ги мине лекарските тестови и потоа ќе потпише договор со Тотенхем, клубот за којшто би играл како ...

Дали Тотенхем во Скопје ќе дојде со двете нови засилувања од Реал Мадрид?!

Sport M - 18.09.2020

Велшкиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид, Герет Бејл во текот на денешниот ден треба да лета за Лондон, каде треба да ги мине лекарските прегледи, а потоа да потпише договор со Тотенхем.

Нов проблем за Меси, го пропушта Реал!?

СуперСпорт - 18.09.2020

Чудна ситуација, како ФИФА да се обидува да ги отежни работите за клубовите. Следниот месец тие се на програмата за квалификациите за Светското првенство во 2022. година. Аргентина имаше многу проблеми во претходните квалификации, сега тие ...

Џекпотот станува поголем: Бејл ќе „дебитира“ за Тотнем в четврток во – Скопје!

Sport 1 - 18.09.2020

Велшкиот репрезентативец Герет Бејл се очекува денеска и формално да го потпише договорот со Тотнем, што ќе го означи неговото враќање во Лондон од таборот на Реал Мадрид, каде што настапуваше последниве шест години и каде што не се прослави ...

Бејл дебитира во Скопје, на Арената првпат дресот на „петлите“ ќе го облече и уште едно големо засилување!

Спортски - 18.09.2020

Шкендија вчера го елиминираше Ботошани и така обезбеди место во третото квалификациско коло од Лигата Европа каде што ќе игра против големиот Тотенхем. Овие денови (за ден – два) Тотенхем би требало да го комплетира и да ги заврши сите формалности ...

Уште недојден во Лондон, Герет Бејл си закажа учество на голф натпревар

Дерби - 18.09.2020

Фановите на Тотенхем пронајдоа уште еден доказ дека Герет Бејл и дефинитивно ќе стане нов фудбалер на овој клуб. Велшкиот интернационалец во текот на денешниот ден треба да пристигне во Лондон каде и официјално ќе стави потпис на договор со тимот на ...

Тотенхем уште помоќен во Скопје: Бејл ќе дебитира со Шкендија

Екипа - 18.09.2020

Тотенхем со многу среќа успеа да го мине тимот на Локомотив Пловдив и да се избори за дуел со Шкендија во квалификациите за Лигата на Европа, но лондонскиот клуб ќе биде дополнително засилен за гостувањето во Скопје закажано за 24 септември.

Бејл денеска ќе биде претставен во Тотенхем, ама не доаѓа во Скопје

Спортклуб - 18.09.2020

Тотенхем е следен противник на Шкендија во квалификациите од Лигата Европа и во македонската престолнина треба да гостува претстојниот четврток. Синоќа едвај го победи Локомотив Пловдив, беа потребни два црвени картона за домашниот тим за Спарс да ...

Аргентинците се надеваа за процент од трансферот на Хамес Родригез, па останаа со празни раце

СуперСпорт - 18.09.2020

Аргентинскиот клуб Банфилд, во кој играше Хамес Родригез пред да замине за Европа, се надеваше на одредена сума пари врз основа на механизмот за солидарност воспоставен од ФИФА. Тие веруваа во Банфилд дека ќе добијат 3 проценти од загарантираниот ...

Бејл ги мина прегледите, ќе го чини Тотенхем 20 милиони фунти

Спортски - 18.09.2020

Герет Бејл ги помина задолжителните лекарски прегледи пред да го финализира трансферот во Тотенхем. Тоа се случило уште вчера во Мадрид, а утрово Велшанецот со приватен авион ќе отпатува во Лондон за да стави потпис на договорот со „спарси“.

Герет Бејл за денеска има закажано партија голф со претседателот на Тотнем, Даниел Леви (ФОТО)

24Фудбал - 18.09.2020

На социјалните мрежи се појави фотографија од закажан термин за голф на Герет Бејл, Даниел Леви и Стив Хачин. Герет Бејл во изминатите години стана познат по неговата пасија кон голфот. Голем дел од слободното време во Мадрид го користеше за да игра ...

Мурињо со Бејл во Скопје?

Дриблинг - 18.09.2020

Шпанските медиуми објавија синоќа дека трансферот на Герет Бејл од Реал во Тотенхем е завршена работа, откако биле дефинирани и последните детаљи. Весникот „Ас“ повикувајќи се на менаџерот на Бејл објави дека преостанува уште официјалното соопштение ...

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Sport M - 18.09.2020

Ливерпул, 18 септември 2020 (МИА) – Колумбискиот играч за врска Хамес Родригез преминал бесплатно од Реал Мадрид во Евертон. Ова станува јасно од изјавата на претставник на неговиот поранешен тим Банфилд од Аргентина, каде тие очекуваа процент од ...