TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

[Видео] Несекојдневен „дожд од пајаци“ во југоисточен Бразил

Радио МОФ - 12.01.2019

Летото во југоисточен Бразил покрај зголемените температури донело и несекојдневен „дожд“ од пајаци. Жителите на руралната област во јужната федерална држава Минас Гераис успеале да снимат видео од небото исполнето со пајаци, невообичаен феномен кој ...

,,Дожд” од пајаци во Бразил (ВИДЕО)

Канал5 - 11.01.2019

На југот на Бразил е забележана неверојатна појава и изгледа како пајаци да паѓаат од небото. Според експертите , ваквата појава е честа во бразилската држава Минас Жераис кога е жешко и влажно времето .

„Дожд“ од пајаци во Бразил ВИДЕО

+инфо - 11.01.2019

На југот на Бразил неодамна е снимено видео кое остава впечаток дека пајаци паѓаат од небо, пишува „Гардијан“. Експертите велат дека таа појава е многу честа во бразилската сојузна држава Минас Гераис кога е топло и влажно времето.