TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Победа на Атлетико на гостувањето кај Еибар

Нетпрес - 13.01.2018

Во 19-то коло од шпанското фудбалско првенство во саботата фудбалерите на Атлетико Мадрид минимално со 1:0 славеа на гостувањето кај Еибар и сега се на шест бодови заостанување зад водечката Барселона која во неделата гостува кај Реал Сосиедад.

Жирона го разби Лас Палмас, Олунга стана клупски рекордер со хет-трик

SportMedia - 13.01.2018

Жирона го декласира Лас Палмас со 6:0, што им е највисока победа во настапите во шпанската Прва лига, а Мајкл Олунга се запиша во клупската историја на победничкиот состав со хет-трик. Тој е прв играч што постигнал три гола за Жирона во Ла Лига, а ...

ВИДЕО: Олунга блесна со „хет-трик“, Џирона со сет голови во мрежата на Лас Палмас!

Gol.mk - 13.01.2018

Екипата на Џирона со убедлива победа го отвори денешниот ден од 19. коло на шпанската Примера. Тимот од Каталонија на домашен терен целосно го надигра Лас Палмас, и на крај извојува висока победа од 6-0 (1-0).