TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Парламентарни избори на 27 април, Иванов ќе трча за втор мандат

Телма - 01.03.2014

Актуелниот претседател, Ѓорѓе Иванов, ќе се бори за уште еден мандат. Мнозинството делегати на конвенцијата на ВМРО ДПМНЕ,гласаа тој повторно да биде кандидат од оваа партија на претседателските ...

Ѓорге Иванов кандидат за нов мандат за претседател на државата

Алфа - 01.03.2014

Актуелниот шеф на државата Ѓорге Иванов е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за нов претседателски мандат. Убедливо мнозинство делегати, 1099 од 1236 присутни на денешната Конвенција на најголемата владеачка ...

Иванов кандидат за претседател – во април предвремени парламентарни избори

Капитал - 01.03.2014

Со 1.099 од 1.236 гласови на делегатите на денешната партиска конвенција на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран актуелниот претседател Ѓорге Иванов за кандидат за претстојните претседателски избори.

ФОТО: Иванов пак кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател

Утрински - 01.03.2014

Актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов повторно е избран за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на изборите за шеф на државата што ќе се одржат на 13 април. Иванов доби поддршка од 1099 од вкупно 1.236 делегати кои ...

ВИДЕО: Ѓорѓе Иванов официјален кандидат на ВМРО - ДПМНЕ за претседател

Нова ТВ - 01.03.2014

Од 1.238 делегати присутни на Конвенцијата на ВМРО - ДПМНЕ 1.099 гласале за актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов да биде претседателски кандидат и да се бори за втор мандат, со што е официјален ...

Предвремени избори во април - Иванов ја доби поддршката на делегатите

Канал5 - 01.03.2014

Одиме на двојна победа во април, порача премиерот Груевски на денешната партиска конвенција, на која соопшти дека го прифаќа барањето на ДУИ за предвремени парламентарни избори.

Иванов избран за кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

МРТ - 01.03.2014

На Конвенцијата на владејачката партија, за избор на претседателски кандидат, гласаа 1.300 делегати. Најголемиот дел од нив, довербата му ја дадоа на Иванов.

(ВИДЕО) Кекеновски: Да се прекинат преговорите за името

А1 On - 01.03.2014

Универзитетскио професор Јова Кекеновски на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Република Македонија, истакна дека се кандидирал за највисоката функција во државата не ...

ВИДЕО Ѓорге Иванов избран за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 01.03.2014

Делегатите на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Универзалната сала во Скопје со гласање за еден од четворицата кандидати, за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Република Македонија го ...

Ѓорѓи Иванов – кандидат на ВМРО ДПМНЕ за претстојните претседателски избори

Кумановски м. - 01.03.2014

Во интерната трка на четири кандидати за претседателски кандидат на ВМРО ДПМНЕ, актуелниот претседател на РМ, Ѓорѓе Иванов успеа да ги добие гласовите на мнозинството кандидати и со тоа да победи на ...

Делегатите на конвенцијата на ВМРО ДПМНЕ гласаа за Ѓорѓе Иванов со 1099 гласа

Локално - 01.03.2014

Делегатите на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ гласаа за еден од четворицата кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за кандидат за претседател на Република Македонија. Најмногу гласови очекувано 1099 се за актуелниот ...

Сосема очекувано – Иванов е претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 01.03.2014

Пред малку во Универзалната сала беа објавени резултатите од гласањето на делегатите на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за избор на претседателски кандидат.

Кекеновски: Треба да се исправи неправдата што ни ја нанесе СДСМ со прифакањето на некрофилската референца ФИРОМ

Курир - 01.03.2014

Различностите во Р. Македонија не смеат да не разделуваат туку треба да не обединуваат во исполнување на повисоките цели во остварување на повисоките интереси во остварување на повисоките вредности, ...

Кекеновски: Обединување, унитарност, релаксирање на меѓуетничките односи

Канал5 - 01.03.2014

Универзитетскиот професор Јове Кекеновски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Република Македонија, истакна дека се кандидирал за највисоката функција во ...

ФОТО: Кандидатите заедно пиеја кафе на пауза од Конвенцијата

Курир - 01.03.2014

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев одржа куса средба со кандидатите за кој се гласа на Конвенцијата на владејачката партија. Додека трае паузата на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...

ФОТО: Кандидатите за претседател на ВМРО-ДПМНЕ си посакаа среќа пиејќи кафе

Press24 - 01.03.2014

Додека трае паузата од Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ на која се избира кандидат за претседател на претстојните избори, Божидар Ночев, Ставре Џиков, Ѓорѓе Иванов и Јове Кекеновски заедно со генералниот ...

ВИДЕО: Делегатите гласаат за кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 01.03.2014

Делегатите на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ гласаат за еден од четворицата кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Република Македонија. Божидар Ночев, Ставре Џиков,Ѓорге Иванов и Јове Кекеновски, ...

Иванов кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател

Вест - 01.03.2014

Актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов повторно е избран за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на изборите за шеф на државата што ќе се одржат на 13 април. Иванов доби поддршка од 1099 од вкупно 1.236 делегати кои ...

ИВАНОВ Е ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Изгласан со 1099 гласа

Телеграф - 01.03.2014

Претседателот Ѓорге Иванов во своето обраќање пред делегатите на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека пред пет години ја презентирал изборната програма, а дека денеска доаѓа со отчет Претседателот ...

Груевски: Претседателот на државата треба да биде обединувачки фактор

Press24 - 01.03.2014

Премиерот Никола Груевски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ на која се избира кандидатот на партијата за претстојните претседателски избори на 13 април, истакна дека на Македонија и треба ...

Кекеновски: Обединување, унитарност, релаксирање на меѓуетничките односи

Сител - 01.03.2014

Универзитетскио професор Јова Кекеновски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Република Македонија, истакна дека се кандидирал за највисоката функција во ...

Груевски: Претседателот на државата треба да е обединувачки фактор

Канал5 - 01.03.2014

На Македонија и е потребен претседател кој ќе биде обединувачки фактор и достоинствено ќе је претставува државата и граѓаните, истакна премиерот Никола Груевски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ ...

Кекеновски: Треба да се исправи неправдата која СДСМ и ја нанесе на Македонија

Press24 - 01.03.2014

Универзитетскио професор Јова Кекеновски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Република Македонија, истакна дека се кандидирал за највисоката функција во ...

Груевски - Претседателот треба да е обединувачки фактор

Р.С.Европа - 01.03.2014

На Македонија и е потребен претседател кој ќе биде обединувачки фактор и достоинствено ќе је претставува државата и граѓаните, истакна премиерот Никола Груевски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ ...

Груевски: Претседателот на државата треба да е обединувачки фактор

Lider - 01.03.2014

На Македонија и е потребен претседател кој ќе биде обединувачки фактор и достоинствено ќе је претставува државата и граѓаните, истакна премиерот Никола Груевски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ ...

Кекеновски: Обединување, унитарност, релаксирање на меѓуетничките односи

Економски - 01.03.2014

Универзитетскиот професор Јова Кекеновски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Република Македонија, истакна дека се кандидирал за највисоката функција во ...

Груевски: Претседателот на државата треба да е обединувачки фактор

Република - 01.03.2014

На Македонија и е потребен претседател кој ќе биде обединувачки фактор и достоинствено ќе је претставува државата и граѓаните, истакна премиерот Никола Груевски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ ...

Кекеновски: Обединување, унитарност, релаксирање на меѓуетничките односи

Lider - 01.03.2014

Универзитетскиот професор Јове Кекеновски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Република Македонија, истакна дека се кандидирал за највисоката функција во ...

ГРУЕВСКИ: Претседателот на државата треба да е обединувачки фактор

Телеграф - 01.03.2014

ој ги потсети делегатите дека имаат одговорност кон сите граѓани, кои очекуваат зрела и одговорна одлука на ВМРО-ДПМНЕ и избор за Македонија На Македонија и е потребен претседател кој ќе биде ...

Груевски: Претседателот на државата треба да е обединувачки фактор

Сител - 01.03.2014

На Македонија и е потребен претседател кој ќе биде обединувачки фактор и достоинствено ќе је претставува државата и граѓаните, истакна премиерот Никола Груевски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ ...

Претседателот на државата треба да е обединувачки фактор

Економски - 01.03.2014

На Македонија и е потребен претседател кој ќе биде обединувачки фактор и достоинствено ќе је претставува државата и граѓаните, истакна премиерот Никола Груевски на денешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ ...

ГРУЕВСКИ: Нашиот избор е постабилна, побогата, посреќна и попросперитетна Македонија

Телеграф - 01.03.2014

ВМРО-ДПМНЕ, потенцира тој, покажа силен капацитет давајќи максимален простор за искажување на идеи и ставови и капацитетот на луѓето да се обединат околу одлуката Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ ...

Груевски: Нашиот избор е Македонија

Сител - 01.03.2014

Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска ги повика членовите на партијата и граѓаните да се обединат околку одлуката за кандидат за претседател на државата.

ВМРО-ДПМНЕ избира кандидат за претседател на Македонија

Телма - 01.03.2014

- Денеска треба да се донесе одлука за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и треба да се обединиме во таа одлука во смисла на капацитетот за заедничко и организирано дејствување во правец на целта, ...

Груевски: Нашиот избор е Македонија

Lider - 01.03.2014

Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска ги повика членовите на партијата и граѓаните да се обединат околку одлуката за кандидат за претседател на државата.

Груевски: Нашиот избор е Македонија

Економски - 01.03.2014

Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска ги повика членовите на партијата и граѓаните да се обединат околку одлуката за кандидат за претседател на државата.

ВМРО-ДПМНЕ на Конвенција избира претседателски кандидат

Тера - 01.03.2014

Околу 1.300 делегати на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ што во сабота се одржува во Скопје, ќе избираат кој од четворицата кандидати на владејачката партија ќе влезе во трката за шеф на државата на ...

Груевски: Нашиот избор е постабилна побогата и посреќна Македонија

Press24 - 01.03.2014

Премиерот Никола Груевски денеска на конвенцијата на која ВМРО-ДПМНЕ бира кандидат за претседател на претстојните избори на 13 април, истакна дека треба да се обединиме во таа одлука во смисла на ...

Груевски: Нашиот избор е Македонија

Курир - 01.03.2014

Денес треба да се донесе одлука за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и треба да се обединиме во таа одлука во смисла на капацитетот за заедничко и организирано дејствување во правец на целта, а ...

ГРУЕВСКИ: Одиме на предвремени парламентарни избори

Телеграф - 01.03.2014

Лидерот на владејачката партија можност за ултиматумот од ДУИ за консензуален кандидат гледа во 56-те пратеници избрани во 2011 година Премиерот Никола Груевски на конвенцијата во Универзална сала ...

Груевски пред делегатите: Не прифаќаме уцени,одиме на предвремени парламентарни избори

Локално - 01.03.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Грувески на партиската конвенција за избор на претседателски кандидат, во своето обраќање пред делагатите говореше и за односите со коалицискиот партнер ДУИ.

Почна Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за избор на претседателски кандидат

Канал5 - 01.03.2014

Во Универзалната сала во Скопје претпладнево почна Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ на која 1.300 делегати треба да изберат претседателски кандидат за претстојните петти избори за шеф на државата закажани ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска избира претседателски кандидат

Точка - 01.03.2014

Со тајно гласење на 1.300 делегати на денешната Конвенција ВМРО-ДПМНЕ ќе го избере кандидатот кој за нив ќе ја трча претседателската трка на изборите закажани за 13 април.