TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Оженет сум, имам дете на пат“: Вељко отворено проговори за она што го ремети во животот

Хаштаг - 26.11.2022

Во новата епизода на „Цеца шоу“ емитувана во петок на 25 ноември на ТВ Блиц (канал МТС 115), Вељко Ражнатовиќ зборува за својата боксерска кариера. Иако мора да поминува многу време на тренинзи, Вељко истакнува дека тоа не е жртва за него бидејќи ...

Карлеуша е згодна и во кревет и на плажа (ФОТО)

PressingTV - 26.11.2022

Јелена Карлеуша реши овој есенски одмор да го помине во Дубаи. Таа во ОАЕ отпатува сама бидејќи ќерките имаат училишни обврски. Популарната ЈК редовно ги информира фановите на Инстаграм како си поминува.

Се сакаат како мајка и ќерка. Откриено е каков е односот меѓу Цеца и Богдана Ражнатовиќ

Во Центар - 26.11.2022

Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна го поддржа синот Вељко со ќерката Анастасија и снаата Богдан за време на боксерскиот меч за титулата во решавачката борба за шампионот на Србија. Цеца во таа прилика во ентузијазам на еден обожавател и’ се развика ...

Цеца крвари на Малдивите: Пејачката повредена објави фотографија од рајот на земјата! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 26.11.2022

Како што знаете, српската фолк-ѕвезда Цеца Ражнатовиќ зеадно со своето семејство веќе неколку дена ужива на рајот на земјата, односно на Малдивите. Пејачката редовно ги известува своите обожаватели на социјалните мрежи со по некоја фотка или снимка… ...

Цеца ѝ пружи покрив над глава кога ѝ беше најтешко, денеска таа е пејачка која е на врвот од својата кариера

Хаштаг - 26.11.2022

Многупати досега си покажаа една на друга дека се искрени пријателки Денеска е остварена на сите полиња- мажена е, мајка на девојчето Мила, а музичката кариера ја започна во популарниот бенд, по чиј распад започна самостојна музичка кариера.

Цеца конечно открила какви мажи ја привлекуваат: „Вонземјани со плочки на стомакот“ (ФОТО)

Убавина и Здравје - 26.11.2022

За љубовниот живот на фолк-ѕвездата Светлана Ражнатовиќ со години се шпекулира и претпоставува. Имено, врската со Богдан беше во центарот на вниманието, а Ражнатовиќ сега во разговор со пријателка, теткстописката Билјана Спасиќ, отворено зборувала ...

Јелена Карлеуша се соблече во Дубаи: Во мини-бикини легна на стомак во песокот, задникот едвај го собира во кадар! ...

Убавина и Здравје - 26.11.2022

Јелена Карлеуша пред неколку дена отпатува во Дубаи, за да се одмори од напорната сезона која е позади неа. Покрај тоа, пејачката ја искористила приликата да се види и со Милица Павловиќ , која настапуваше во ОАЕ, а заедно и го следеа првиот ...

Цеца Ражнатовиќ објави снимка од Малдиви: Погледнете како ужива пејачката во убавините на овој рајски остров! (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 26.11.2022

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ ужива веќе неколку дена на Малдиви и секој момент го користи да им покаже дел од рајскиот остров на своите следбеници… Имено, Цеца објавила на Инстаграм интересна снимка од плажа, а нејзините нозе биле во прв план.

БЕЗ НЕА СУМ КАКО СИРАЧЕ“ Очите на Цеси се наполнија со солзи кога се сети на Марина: Откри детали за кои НИКОЈ НИШТО НЕ ...

Пулс24 - 25.11.2022

Цеца за прв пат во животот снима албум без Марина Туцаковиќ, што и е многу тешко.Заедно решивме се, таа ми ја избра песната. Таа ја напиша целата моја кариера. Сега сум како сираче бидејќи таа ми постави многу високи стандарди, сега треба не само да ...

Цеца Ражнатовиќ добила понуда каква што не се одбива: Пејачката со тимот веќе размислуваат дали да прифатат! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 25.11.2022

Музичката ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ ги спакувала куферите пред неколку дена и заедно со сестрата Лидија, нејзините деца и внукот Жељко отпатуваа на Малдивите. Цеца пред неколку години ги открила убавините на оваа островска држава која се наоѓа ...

ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ ВО СОЛЗИ: Трагедијаод која не може да се излекува – „Без неа сум како сираче“

Убавина и Здравје - 25.11.2022

Цеца Ражнатовиќ првпат во животот снима албум без Марина Туцаковиќ , што ѝ е многу тешко. Инаку, Марина и Цеца отсекогаш имале посебен однос. Пејачката истакнува дека судбината сакала да се ...

Карлеуша се прошета низ Дубаи речиси гола: Се поставува прашањето, зошто всушност носи крпчиња на себе кога веќе се’ е ...

Вистина.мк - 25.11.2022

Пејачката Јелена Карлеуша со своето издание успеа да го засени сиот луксуз на Дубаи. Пејачката пред неколку дена отпатува во потоплите краишта, а како и секогаш со следбениците на Инстаграм споделила како го поминува времето.

Малиот Жељко им ја честиташе годишнината од брак на Вељко и Богдана: Позираше во базен, додека баба Цеца не можеше да ...

Хаштаг - 25.11.2022

Жељко моментално е на Малдивите со баба Цеца и за првпат се раздели од своите родители... Вељко и Богдана Ражнатовиќ вчера прославија годишнина од бракот, а нивниот наследник за тоа време е со баба му на патување.