TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фердинанд го обвини Мурињо, Сколс би го седнал Санчез на клупата

Спортски - 13.03.2018

Легендите на Манчестер Јунајтед Рио Фердинанд и Пол Сколс, очекувани не се среќни по вечерашните случувања. Нивниот Јунајтед вечерва претрпе пораз од Севиља и на „Олд Трафорд“ ,а со тоа и елиминација од Лигата на шампионите, што секако е големо ...

Легендите на Јунајтед сложни: Ова беше мачно да се гледа, Санчез не е за во првиот тим

Sport 1 - 13.03.2018

Легендите на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд и Пол Сколс, воопшто не беа среќни по вечерашните случувања на „Олд Трафорд“. Нивниот Јунајтед загуби од Севиља со 1-2 и така беше елиминиран во осминафиналната фаза, иако важеше за фаворит во овој ...