TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Искрено: Снаата на Брена си го отвори срцето

Убавина и Здравје - 14.09.2018

По престојот на Јамајка, каде што присуствуваа на свадбата на познат српски бизнисмен, Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ се упатија во Лондон од каде што позната ѕвезда на „Гранд“ сподели фотографија снимена пред книжарница на „Нотинг хил“, ...

Лепа Брена со солзи во очите зборува за снаата Пријовиќ, а кога ќе дознаете какви зборови му упати на синот ќе занемете

Курир - 14.09.2018

Пејачката Лепа Брена не крие дека е емотивна кога се разговара за нејзината снаа која наскоро ќе им го донесе нивното прво внуче во домот. На прашањето кој се променил повеќе Александра или Филип откако двајцата дознаа дека ќе станат родители, ...

„Јади нешто“: По скандалот Северина драстично ослабе (видео)

Вистина.мк - 14.09.2018

Последниот скандал на Северина со експлицитните фотографии изгледа оставил белег на пејачката. Имено, Севе на последниот концерт се појави послаба од кога било. Можеби на нејзиниот изглед влијаел и стресот околу старателството на синот Александар ...

ФОТО: Нашата водителка по стапките на Северина

Press24 - 14.09.2018

Северина пред околу една недела таа беше во Ница, а таму се појави во впечатлива розова тоалета со висок шлиц споена со сребрена нијанса на сандали. Неколку дена подоцна во сличен фустан и сандали се појави и нашата водителка Елена Стефановска, па ...

Не знае за модна утка: Лепа Брена ги собра сите погледи во центарот на Белград (фото)

Вистина.мк - 14.09.2018

Лепа Брена со години важи за една од најпопуларните пејачки во регионот, а од нејзините почетоци до сега пејачката постојано се менува и инвестира во самата себе. Колку што е постара, таа е толку подобра, а нејзините фанови коментираат дека никогаш ...

Какво образование има Александра Пријовиќ, снаата на Лепа Брена?

Хитпортал - 13.09.2018

По одморот на Јамајка, Александра и Филип Живојиновиќ одлучиле да го продолжат своето патување на неколку дена во Лондон. Бремената пејачка Александра константно на социјалните мрежи објавува фотографии од патувањата.

Лепа Брена со солзи во очите зборува за снаата Пријовиќ

Пулс24 - 14.09.2018

Пејачката Лепа Брена не крие дека е емотивна кога се разговара за нејзината снаа која наскоро ќе им го донесе нивното прво внуче во домот. На прашањето кој се променил повеќе Александра или Филип откако двајцата дознаа дека ќе станат родители, ...

Северина никогаш послаба ВИДЕО

Слободен Печат - 13.09.2018

Згодната пејачка минатиот месец се соочи со многубројни скандали на приватно поле. Познатата пејачка Северина Којиќ е мошне ангажирана на професионален план летово. На еден од концертите одржани во Словенија, публиката била воодушевена од нејзиното ...

Елена Стефановска по примерот на Северина: Ја повтори идејата на пејачката, па направи паралела (фото)

Вистина.мк - 14.09.2018

Хрватската пејачка Северина важи за една од најдобро облечените на музичката сцена во регионот. Каде и како и да се појави, таа привлекува внимание, а секој нејзин моден избор следниот ден е причина за коментар во медиумите и на социјалните мрежи.

Шокантна исповед на Лепа Брена: „На синот на Александра и Филип нема да му бидам баба“

Курир - 13.09.2018

Една од најголемите балкански ѕвезди порачува дека нема да биде баба на синот кој ќе го добијат Александра и Филип Живојиновиќ. Пејачката објасни дека така се нарекуваат жените кои се стари, а дека таа и нејзиниот сопруг Боба не се тоа.

Лепа Брена: Јас не знам како ќе го дочекам март да се породи Александра

iPortal - 14.09.2018

Пејачката Лепа Брена не крие дека е емотивна кога се разговара за нејзината снаа која наскоро ќе им го донесе нивното прво внуче во домот. На прашањето кој се променил повеќе Александра или Филип откако двајцата дознаа дека ќе станат родители, ...

Шокантна исповед на Лепа Брена: „На синот на Александра и Филип нема да му бидам баба“

iPortal - 13.09.2018

Една од најголемите балкански ѕвезди порачува дека нема да биде баба на синот кој ќе го добијат Александра и Филип Живојиновиќ. Пејачката објасни дека така се нарекуваат жените кои се стари, а дека таа и нејзиниот сопруг Боба не се тоа.

На синот на Александра и Филип нема да му бидам баба“

Пулс24 - 14.09.2018

Една од најголемите балкански ѕвезди порачува дека нема да биде баба на синот кој ќе го добијат Александра и Филип Живојиновиќ. Пејачката објасни дека така се нарекуваат жените кои се стари, а дека таа и нејзиниот сопруг Боба не се тоа.