TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФМП Академија е хитот на кошаркарскиот Куп

Курир - 14.05.2021

Првиот четвртфинален натпревар од кошаркарскиот Куп на Македонија, меѓу екипите на ФМП Академија и Пелистер понуди многу возбуда за кошааркарските фанови. На крајот со кренати глави од паркетото си замина условно кажано аутсајдерот на натпреварот, ...

Познати се полуфиналните двојки во кошаркарскиот куп на Македонија

МКД

ФМП Академија со сензационална куп победа над Пелистер!

Слободен Печат

Сензација на стартот: ФМП го елиминираше Пелистер од Купот на Македонија

Екипа

Петровиќ: Ривалот малку нè потцени, заслуживме победа со Пелистер!

Gol.mk

Сензација на стартот: ФМП Академија го исфрли Пелистер од Купот

Gol.mk

Купот почна со сензација: Академија ФМП го победи Пелистер и се избори за полуфинале

Спортски

Спортманија Sport 1 Дриблинг Дерби Вечер Прес SportMedia Дриблинг Битола Њуз

Куманово без сили за изненадување: МЗТ го заокружи списокот полуфиналисти во Купот (ФОТО)

Sport 1 - 14.05.2021

Кошаркарите на МЗТ Скопје го комплетираа списокот учесници во полуфиналето од Купот „Благоја Георгиевски-Буштур“, откако во последниот четвртфинален меч, потешко од што тоа го покажува резултатот, го совладаа тимот на Куманово (100-84).

МЗТ Скопје последен патник во полуфиналето на Купот

Дриблинг

МЗТ Скопје навреме се освести и стана ривал на ФМП Академија во полуфиналето на купот

Спортманија

Силен отпор на ТФТ: Работнички на искуство до полуфинале од Купот (ФОТО)

Sport 1

ФМП покажа што е убавината на Купот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа

Петровиќ: Пелистер нѐ потцени, ама ние изгоревме на теренот и ги – казнивме!

Sport 1

Петровиќ: Момците дадоа се од себе, изгоревме на терен и заслужно победивме

Екипа

SportMedia Вечер Прес Курир Спортклуб SportMedia Спортклуб Sport 1 Gol.mk