TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамилтон на пол позиција на Силверстоун, нова катастрофа на Фетел

СуперСпорт - 01.08.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон по седми пат во кариерата ќе стартува на пол позицијата на трката за Големата наградата на Велика Британија. Британецот на „Силверстоун“ до најдоброто време дојде со круг извозен за 1:24.303 минути, пред својот ...

Раиконен сака да замине во пензија откако ќе заврши сезоната

Опсервер - 01.08.2020

Лондон, 1 август 2020 () – Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен има намера да ја заврши кариерата по крајот на сезоната 2020 година, објави „InsideRacing“. Овој викенд Раиконен ќе го извести тимот дека нема намера да остане во шампионатот за 2021 ...

Конкуренцијата не му може ништо – Хамилтон на пол-позицијата во Силверстон

Макфакс - 01.08.2020

Возачите на Мерцедес доминираа во квалификациите пред утрешната трка за Големата награда на Велика Британија. Луис Хамилтон и Валтери Ботас имаа подобри резултати од конкурентите за една секунда.

Мерцедесите се пребрзи, тоа е очекувано

Слободен Печат - 01.08.2020

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен изјави дека едноставно не може да се натпреварува со возачите на Мерцедес за пол позицијата пред трката за Големата награда на Британија. На утрешната трка од пол позицијата на легендарната патека Силверстон ќе ...

Мерцедесите старт ќе стартува од првиот ред на британското Гранд-при

Сител - 01.08.2020

Возачите на Мерцедес, Луис Хамилтон и Валтери Ботас ќе стартуваат од првиот ред на утрешната четврта трка во Формула 1 шампионатот. Актуелниот светски првак Луис Хамилтон и по трет пат во низа сезонава ќе ја има пол-позицијата.

Хамилтон беше најбрз на домашен терен и го надмина легендарниот Сена

Дерби - 01.08.2020

Актуелниот Ф1 шампион, Луис Хамилтон ќе стартува од позицијата број еден на утрешната трка за Големата награда на Велика Британија. Тој на Силверстоун беше најбрз и дојде до 91 пол позиција во кариерата или поточно седма на оваа стаза со што го ...

Пол-позиција за Хамилтон во Силверстоун

SportMedia - 01.08.2020

Луис Хамилтон ја освои пол позицијата на британското ГП во Силверстоун. Второ место освои неговиот колега од Мерцедес, Валтери Ботас додека трет ќе стартува Верстапен. Леклерк од Ферари ќе стартува од четвртата позиција.

Мерцедес доминира во Силверстоун, пол позиција за Хамилтон, до него ќе стартува Ботас

МКД - 01.08.2020

Ништо ново, болидите на Мерцедес и во Силверстоун покажаа дека се далеку пред другите, Хамилтон убедливо дојде до пол позицијата, а до него е неговиот клупски колега Валтери Ботас. Хамилтон по рекорден седми пат ќе стартува од првата позиција на ...

Хамилтон ја освои пол-позицијата за Големата награда на Британија

Независен - 01.08.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз на денешните квалификациите за Големата награда на Велика Британија со извозен круг за 1:24.303 минута. Втор беше неговиот партнер во германскиот тим – Валтери Ботас кој доцнеше 0,313 секунди.

Мерцедес доминира и на „Силверстоун“, еден-два победа за Хамилтон и Ботас

Gol.mk - 01.08.2020

Мерцедес продолжи со доминацијата во Формула 1 и ќе има два болида на стартните две места на Ф1-трката за ГН на Велика Британија која се вози на „Силверстоун“. Луис Хамилтон беше најбрз во квалификациите со време 1:24.303, а зад него заврши ...

Мерцедес е во сопствена класа: Нова пол-позиција на Хамилтон

Sport 1 - 01.08.2020

Мерцедес едноставно нема конкуренција сезонава во Формула 1, па двата болиди на германскиот тим доминираа и денеска во квалификациите за трката за Големата награда на Велика Британија. Актуелниот шампион Луис Хамилтон стигна до пол-позицијата што за ...

Хамилтон и Мерцедес доминантни на квалификациите во Силверстон

Слободен Печат - 01.08.2020

Во Формула 1 шампионот и на четвртата трка ништо ново, возачите на Мерцедес повторно доминираат. Актуелниот шампион Луис Хамилтон на утрешната трка за Големата награда на Велика Британија ќе стартува од пол позцијата откако беше најбрз во ...

Хамилтон на пол во Силверстоун – зад него Ботас, Верстапен, Леклер

Спортклуб - 01.08.2020

Двоецот од Мерцедес ќе стартува од првиот ред на утрешната ГП трка во Британија на патеката Силверстоун. Луис Хамилтон очекувано на домашен терен извојува уште една пол-позиција (1 24 303), додека зад него за само 0.300 е Валтери Ботас.

Рекордна седма пол-позиција за Хамилтон на Силверстоун

Екипа - 01.08.2020

Актуелниот шампион Луис Хамилтон стигна до рекордната седма пол-позиција на трката за Големата награда на Велика Британија, која се вози на Силверстоун. Британецот до пол-позицијата стигна со време од 1:24.303.

Хамилтон со седма рекордна пол позиција, тргнува прв на Силверстоун

Дриблинг - 01.08.2020

Шампионот Луис Хамилтон со нова потврда на својот квалитет, запиша рекордната седма пол позиција на трката за ГН на Велика Британија, која ќе се вози на Силверстоун. Хамилтон до пол позицијата стигна со време од 1:24.303, зад него останаа, неговиот ...

Мерцедес немаше конкуренција ни на квалификациите во Силверстоун

Спортманија - 01.08.2020

Сребрените стрели доминираа и на патеката „сребрен камен“. Првакот Луис Хамилтон од Мерцедес, по седми пат во кариерата ќе стартува од пол-позицијата на неговата домашна Формула 1 трка за големата награда на Велика Британија, откако денеска со ...

Фетел сè уште не знае дали ќе ја продолжи кариерата во Формула 1

MakPress - 01.08.2020

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел сè уште не го решил големото прашање во врска со неговата кариера во Формула 1. Четирикратниот светски шампион станува слободен агент на крајот на сезоната кога истекува неговиот договор, а Скудерија објави дека ...

Хамилтон ја освои пол-позицијата за Големата награда на Британија

Опсервер - 01.08.2020

Силверстоун, 1 август 2020 () – Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз на денешните квалификациите за Големата награда на Велика Британија со извозен круг за 1:24.303 минута. Втор беше неговиот партнер во германскиот тим – Валтери Ботас кој ...

Хамилтон ја освои пол-позицијата за Големата награда на Британија

24 Вести - 01.08.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз на денешните квалификациите за Големата награда на Велика Британија со извозен круг за 1:24.303 минута. Втор беше неговиот партнер во германскиот тим – Валтери Ботас кој доцнеше 0.313 секунди.

Хамилтон ја освои пол-позицијата за Големата награда на Британија

MakPress - 01.08.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз на денешните квалификациите за Големата награда на Велика Британија со извозен круг за 1:24.303 минута. Втор беше неговиот партнер во германскиот тим – Валтери Ботас кој доцнеше 0.313 секунди.

Хамилтон ја освои пол-позицијата на „Силверстоун“

Локално - 01.08.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз на денешните квалификациите за Големата награда на Велика Британија со извозен круг за 1:24.303 минута. Втор беше неговиот партнер во германскиот тим – Валтери Ботас кој доцнеше 0.313 секунди.

Хамилтон ја освои пол-позицијата за Големата награда на Британија

А1 On - 01.08.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз на денешните квалификации за Големата награда на Велика Британија со извозен круг за 1:24.303 минута. Втор беше неговиот партнер во германскиот тим – Валтери Ботас кој доцнеше 0.313 секунди.

Хамилтон најбрз, го надмина Сена

Алсат-М - 01.08.2020

Актуелниот Ф1 шампион и лидер во генералниот пласман во оваа сезона, Луис Хамилтон ќе стартува од позицијата број еден на утрешната трка за Големата награда на Велика Британија. Тој на Силверстоун беше најбрз и дојде до 91 пол позиција во кариерата ...

Хамилтон ја освои пол-позицијата за Големата награда на Британија

Sport M - 01.08.2020

Силверстоун, 1 август 2020 (МИА) – Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон беше најбрз на денешните квалификациите за Големата награда на Велика Британија со извозен круг за 1:24.303 минута. Втор беше неговиот партнер во германскиот тим – Валтери Ботас ...

Раиконен сака да замине во пензија откако ќе заврши сезоната

Курир - 01.08.2020

Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен има намера да ја заврши кариерата по крајот на сезоната 2020 година, објави „InsideRacing“. Овој викенд Раиконен ќе го извести тимот дека нема намера да остане во шампионатот за 2021 година.

Раиконен сака да замине во пензија откако ќе заврши сезоната

Sport M - 01.08.2020

Лондон, 1 август 2020 (МИА) – Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен има намера да ја заврши кариерата по крајот на сезоната 2020 година, објави „InsideRacing“. Овој викенд Раиконен ќе го извести тимот дека нема намера да остане во шампионатот за 2021 ...

Раиконен сака да замине во пензија откако ќе заврши сезоната

Либертас - 01.08.2020

Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен има намера да ја заврши кариерата по крајот на сезоната 2020 година, објави „InsideRacing“. Овој викенд Раиконен ќе го извести тимот дека нема намера да остане во шампионатот за 2021 година.

Раиконен сака да замине во пензија откако ќе заврши сезоната

Вечер Прес - 01.08.2020

Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен има намера да ја заврши кариерата по крајот на сезоната 2020 година, објави „InsideRacing“. Овој викенд Раиконен ќе го извести тимот дека нема намера да остане во шампионатот за 2021 година.

Раиконен најави пензија по завршување на сезоната

SportMedia - 01.08.2020

Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен има намера да ја заврши кариерата по крајот на сезоната 2020 година, објави „InsideRacing“. Овој викенд Раиконен ќе го извести тимот дека нема намера да остане во шампионатот за 2021 година.

Раиконен сака да замине во пензија кога ќе заврши сезоната

+инфо - 01.08.2020

Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен има намера да ја заврши кариерата по крајот на сезоната 2020 година, објави „InsideRacing“. Овој викенд Раиконен ќе го извести тимот дека нема намера да остане во шампионатот за 2021 година.

Раиконен реши: Оди во пензија годинава

24auto - 01.08.2020

Финецот Кими Раиконен реши да ја заврши активната кариера како возач во Формула 1. Тој во моментов е највозрасниот возач кој има 40 години, а на 17 октомври ќе наполни 41. Возачот на Alfa Romeo, Кими Раиконен има намера да ја заврши кариерата по ...

Раиконен сака да замине во пензија откако ќе заврши сезоната

MakPress - 02.08.2020

Возачот на Алфа Ромео, Кими Раиконен има намера да ја заврши кариерата по крајот на сезоната 2020 година, објави „InsideRacing“. Овој викенд Раиконен ќе го извести тимот дека нема намера да остане во шампионатот за 2021 година.

Хамилтон сака да продолжи на ова ниво барем уште три години

Н.Македонија - 01.08.2020

Британецот Луис Хамилтон (35), кому договорот со Мерцедес му истекува годинава, има намера да вози најмалку уште три години на највисоко ниво во Формула 1, пишува „Би-би-си“. Тој води сезонава во Формула 1 во обид да ја освои седмата титула светски ...

Формула 1: Ферстапен и Строл најбрзи на првиот ден во Силверстон

Дриблинг - 31.07.2020

Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул) имаше најбрзо време на првиот слободен тренинг, а на Канаѓанецот Ланс Строл тоа му успеа на вториот денешен тренинг на патеката во Силверстон за Големата награда на Велика Британија кој ќе се вози в недела.

Хамилтон потврди: Ќе возам барем уште 3 години

Опсервер - 31.07.2020

Бракли, 31 јули 2020 () – Шампионот на Формула 1, Луис Хамилтон објави дека планира да продолжи со тркање барем уште 3 години и ова е дефинитивно лоша вест за неговите конкуренти. Британецот има за цел седма светска титула и иако неговиот сегашен ...

Фетел сè уште не знае дали ќе ја продолжи кариерата во Формула 1

Опсервер - 31.07.2020

Маранело, 31 јули 2020 () – Возачот на Ферари, Себастијан Фетел сè уште не го решил големото прашање во врска со неговата кариера во Формула 1. Четирикратниот светски шампион станува слободен агент на крајот на сезоната кога истекува неговиот ...