TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Тој беше сам и уморен од сè, сакаше да умре“

Sport M - 27.11.2020

Легендата на светскиот фудбал Диего Марадона беше погребан денес во Буенос Аирес. Марадона почина во средата на 60-годишна возраст, а неговиот менаџер и пријател Стефано Сеси тврди дека Диего бил уморен од сè и сакал да умре.

Марадона беше уморен од сѐ и сакаше да умре

Спортманија - 27.11.2020

Агентот открива шокантни работи за Диего Диего Армандо Марадона рано утрово беше погребан покрај своите родители на приватните гробишта „Жардин де Бела Виста“ во непосредна близина на Буенос Аирес .

Милијарди, чорапи и 1.000 потези на магичниот Диего: Вака фудбалското божество пристигна во Барселона

ММС - 27.11.2020

Приказната за почетокот на кариерата на Марадона во Барселона е неверојатна. Таа 1982 година Барселона ги руши сите рекорди кога платила за Марадона 1.2 милијарди пезети услугите на аргентинскиот напаѓач.

Адвокатот на Марадона: Тие кои правеа селфи со Марадона ќе зажалат

TopSport - 27.11.2020

Адвокатот на Диего Марадона, Матијас Морла ги предупреди тројцата вработени во погребалниот дом кои правеа селфи со телото на починатата фудбалска легенда ќе „платат скапо“ за тој бизарен чин.

Менаџерот на Марадона: Тој веќе не сакаше да живее

TopSport - 27.11.2020

Долгогодишниот менаџер и близок пријател на Диего Марадона, Стефано Чечи, вели дека фудбалската легенда била „уморна од животот“ и самиот „оставил“ да умре додека семејството околу него „се кубело“.

Тешка навреда за Наполи и Неапол: Доколку играше во Торино, Марадона сè уште ќе беше жив

Слободен Печат - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона најдобрите моменти во клупската кариера ги имаше во Наполи чиј дрес го носеше од 1984 до 1991 година. За тоа време на Наполи му ги донесе единствените две шампионски титули како и трофејот од Купот на УЕФА.

Објавена последната снимка на Марадона, го снимил соседот (ВИДЕО)

Канал5 - 27.11.2020

Диего Марадона, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, почина во средата во Аргентина на 61 година. Иако првично било објавено дека славниот Аргентинец починал од срцев удар, обдукцијата покажала дека тој починал од акутен белодробен едем ...

Последната прошетка на Марадона… ВИДЕО

Локално - 27.11.2020

Диего Марадона почина на 25 ноември, на 61 година, откако помина извесно време во болница. Последните месеци беа многу бурни, а поради здравствени проблеми легендарниот фудбалер беше хоспитализиран.

Селфито со мртвото тело на Марадона скапо ќе ги чини, ги отпуштија од работа, добиваат смртни казни, адвокатот на Диего ...

24Фудбал - 27.11.2020

Тројца луѓе се сликаа селфи со мртвото тело на Марадона, добија откази од погребалното претпријатие каде што биле вработени, адвокатот на Диего вели дека ќе ги тужат и скапо ќе платат, а едниот од нив призна дека добиваат и закани за убиство.

Се огласи ќерката на Марадона, емотивните зборови одекнуваат во светот: „Чекај ме таму тато. Животот е краток, па се ...

Точка - 27.11.2020

Далма е ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона, а токму таа се огласи на социјалните мрежи поради тоа што нејзиниот татко беше погребан покрај неговите родители во Буенос Аирес.

Поранешниот агент и добар пријател на Марадона: Диего реши дека е време да умре, отиде кај оние кои најмногу ги сакаше!

Дерби - 27.11.2020

Стефано Чечи голем дел од својот живот мина во потесното друштво на Диего Армандо Марадона, односно беше човек од доверба на легендарниот аргентински фудбалски маестро кој пред два дена почина во родната Аргентина во својот дом во Буенос Аирес.

„Диего сакаше да умре, беше осамен и уморен од сѐ“

Sport 1 - 27.11.2020

Еден од најголемите фудбалери на сите времиња Диего Армандо Марадона нѐ напушти на 60-годишна возраст пред два дена и синоќа беше закопан во Бела Виста покрај своите родители, а целиот свет со солзи го испрати легендарниот фудбалски велемајстор во ...

Марадона во животот успеа да изгуби речиси се – Се што му остана се само 75 илјади евра

Екипа - 27.11.2020

Најдобриот фудбалер на сите времиња Диего Армандо Марадона во средата почина на 60-годишна возраст во својата родна Аргентина. Целиот свет жали за прераната загуба на најдобриот кој иако многу заработи од фудбалот поради животот кој го живееше успеа ...

Разговорот помеѓу Гаскоњ и Марадона пред почеток на натпревар: Малку сум пијан... Не се секирај, и јас сум пијан

24Фудбал - 27.11.2020

Пол Гаскоњ го сподели своето искуство со Диего Марадона, Англичанецот раскажа како двајцата малку пијани се појавиле на пријателски натпревар помеѓу Севиља и Лацио. По смртна на Диего Марадона, од сите страни на светот пристигнуваат пораки, а многу ...

Авантурите на Диего Марадона во Москва 1990 година

Руска реч - 27.11.2020

Фудбалската легенда Диего Армандо Марадона неколку пати доаѓаше во Москва, но „најлудо“ беше неговото прво патување, уште во времето на СССР, кое за малку ќе се изјаловеше бидејќи познатиот Аргентинец задоцни на авион.

Агентот на Марадона тврди, „Диего се предаде, повеќе немаше желба за живот“

Дриблинг - 27.11.2020

Агентот и близок пријател на Диего Марадона – Стефано Чечи – тврди дека легендата на светскиот фудбал ја загубил желбата за живот и се предал на судбината. Comments are closed for this ...

„Диего ми пријде и рече дека мора да го постигне голот на векот… (ВИДЕО)

Sport M - 27.11.2020

Синоќа беше погребан Диего Армандо Марадона, а зад славниот Аргентинец остануваат многу спомени. Марадона е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Ќе остане запаметен и по низа контроверзни ситуации, од кои најконтроверзен е голот против ...

Ќе издржам овде, без оној дел на срцето кое го понесе со себе: Се огласи ќерката на Марадона

Република - 27.11.2020

Далма, ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона се огласи на социјалните мрежи, откако нејзиниот татко беше погребан во Буенос Аирес. Секогаш се плашев од својата смрт, ама сега не…Бидејќи знам дека тоа ќе биде момент кога ...

Агентот на Марадона: Беше сам и изморен, сакаше да умре!

SportMedia - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона, легендата на светскиот фудбал беше погребан денеска во Буенос Аирес. Марадона почина во средата на 60-годишна возраст, како последица од срцев удар. Целиот свет тагуваше по него, беше пример за многу генерации, а тој натера ...

„Марадона беше сам и уморен, сакаше да умре“

SportMedia - 27.11.2020

Легендарниот фудбалер, Диего Марадона денеска беше погребан во Буенос Аирес. Илјадници луѓе се собраа на улиците го испратија својот идол… Секојдневно светските медиуми објавуват најразлини вести поврзани со Марадона, неговиот менаџер, Стефано Сеси, ...

Клоп: Јас сум бил дел од Марадона цел живот, тој е еден од тројцата големи

Sport M - 27.11.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, му посвети и неколку реченици на Диего Марадона. Како и сите, Клоп го обожаваше Марадона и беше дел од неговиот живот. Германецот одлично го познаваше Аргентинец и признава дека е еден од тројцата најголеми.

Диего Марадона и неговото мистериозно црно Ferrari

Авто Плус - 27.11.2020

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона почина на 25 ноември и го напушти овој свет, а зад него остануваат митовите, како онoј за неговото црно Ferrari Диего Армандо Марадона беше обожуван во целиот свет, неговата смрт предизвика огромна тага ...

Агентот тврди: Диего беше сам и уморен, сакаше да умре

Спортски - 27.11.2020

Легендата на светскиот фудбал, Диего Армандо Марадона беше погребан денес во Буенос Аирес, а неговиот агент и пријател Стефано Чечи откри неверојатни детали. Чечи откри дека Марадона бил многу несреќен и постојано бил сам. „Диего секогаш беше сам.

Гвардиола: На Кун Агуеро му е тешко да игра по смртта на Марадона

TopSport - 27.11.2020

Серхио Кун Агуеро се мачи да се концентрира на фудбалот по смртта на аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона, иако додека беше жив не беше во најдобри односи со својот поранешен дедо (татко на неговата поранешна сопруга).

Откриено е последното барање на Марадона пред неговата смрт

Sport M - 27.11.2020

Диего Марадона може да стане четвртата личност во историјата на Аргентина на која по смртта ќе му биде балсамирано телото. Поранешниот голем играч почина во средата на 60-годишна возраст откако доживеа срцев удар и беше погребан синоќа во Каза ...

Познат аргентински новинар кој беше близок со Аргентинецот: Марадона умре сиромашен, банкарската сметка…

Дерби - 27.11.2020

Познатиот аргентински новинар со бразилско потекло, Луис Вентура беше меѓу првите кој ја потврдија трагичната вест за смртта на големиот Диего Армандо Марадона, а како човек кој многу често имаше инсајдерски информации за случувањата во животот на ...

Пеп во нови проблеми – сега е загрижен поради Агуеро

Спортклуб - 27.11.2020

Манчестер Сити утре игра против Барнли, но големото прашање е дали Серхио Агуеро ќе даде се од себе на овој натпревар. Агуеро жали за смртта на Диего Марадона. Легендарниот Аргентинец имал големо влијание врз него, а тој беше и дедо на неговиот ...

„Марадона беше преморен од се, едноставно сакаше да умре“

Екипа - 27.11.2020

Долгогодишниот пријател и менаџер на Диего Марадона, Стефано Чечи изјави дека дека легендарниот фудбалер бил уморен од се и едноставно сакал да умре. „Сега се води истрага околу смртта на Диего.

Клоп откри кои се тројцата најдобри фудбалери во историјата: Пеле, Марадона и….

Спортманија - 27.11.2020

Германскиот стратег знае каква легенда беше Диего Армандо, но не го стави во најдобар на сите времиња, туку во Топ 3 најдобри. И тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, упати порака за легендарниот Диего Армандо Марадона, кој пред два дена почина во ...

Без пардон: Кога Македонците ќе се “судрат“ во градот на Марадона! (ФОТО)

SportMedia - 27.11.2020

И дефинитивно мечот од Лигата на Европа меѓу Наполи и Ријека, одигран синоќа, беше во длабока сенка на се она што се случуваше во градот под Везув и околу стадионот „Сао Паоло“ поврзано со смртта на Диего Армандо Марадона.

Срцепарателна сцена: Пеле клечи и плаче на гробот на Марадона (ФОТО)

Sport 1 - 27.11.2020

Погребот на завчера починатата фудбалска легенда, Диего Марадона, беше извршен во кругот на најблиските, поради што денеска останатите негови познаници и пријатели дојдоа на неговиот гроб за уште еднаш да се збогуваат со еден од најголемите на сите ...

Клоп за средбата со Марадона: Како да се среќаваш со папата!

TopSport - 27.11.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека фудбалот загубил една од најголемите ѕвезди во историјата по смртта на Диего Марадона и изјави дека средбата со Аргентинецот наликувала на средба со папата.

ВИДЕО: Ова е единствената снимка на која Меси и Марадона играат заедно

Дриблинг - 27.11.2020

Марадона и Меси никогаш не играче заедно на голем терен, но само еднаш беа во ист тим на тенис со нога. Ова е единствениот натпревар на кој двајцата Аргентинци играа еден до друг, егзебициски натпревар а видеото за прв пат е објавено по смртта на ...

„Ако Марадона го љубевме вака додека беше жив, можеби и немаше прерано да почине!“

Sport 1 - 27.11.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, уште еднаш покажа рационалност во своите изјави, потенцирајќи дека можеби целиот свет требало многу поради да покажува знаци на љубов кон Марадона како што ги демонстрира сега, бидејќи во тој случај тој можеби сѐ ...

Клоп: Ако му ја покажувавме на Марадона оваа љубов додека беше жив, можеше да му помогнеме

Спортски - 27.11.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп истакна дека ако светот ја покажувал љубовта кон Марадона додека легендарниот Аргентинец беше жив, тоа можело да му помогне на еден од најголемите фудбалери во историјата.

Ми пријде и ми кажа дека мора да постигне гол на столетието…

Спортманија - 27.11.2020

Човекот кој ја делеше правдата во шоуто на Марадона против Англија во 1986 година, откри интересна анегдота Нема сомнежи дека головите на Диего Марадона против Англија на Мундијалот во 1986 година ќе останат врежани во фудбалската историја.

Легенда на Звезда се најде на списокот на омилени великани на Марадона

Локално - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона своевремено го направил својот список на најголеми мајстори во фудбалот против кого и со кого играл – место доби и Роберт Просинечки. Легендата на Црвена звезда, на југословенскиот и хрватскиот фудбал, зазеде посебно место на ...

Објавена снимка од единствениот меч во кој Меси и Марадона играат – заедно (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.11.2020

Аргентинскиот фудбал наследникот на Диего Марадона го доби во фантастичниот Лионел Меси, кои припаѓаа на две различни генерации, поради што не се погодија да играат заедно, освен еднаш и тоа не на фудбалски меч туку на егзибициски дуел во – тенис со ...

СКАНДАЛ НА ПОГРЕБОТ НА МАРАДОНА Тројца вработени во погребалното го отвориле ковчегот и се фотографирале со починатиот

+инфо - 27.11.2020

Фотографиите брзо ги преплавија социјалните мрежи, а како што пишуваат аргентинските медиуми, се очекува лицата да бидат строго казнети. Најдобриот фудбалер на сите времиња, Диего Армандо Марадона, денеска беше погребан на гробиштата во Буенос Аирес.

„Марадона ги разубави животите на многумина, тоа е најважното наследство кое го остави“

Спортски - 27.11.2020

Фудбалскиот свет се простува од Диего Марадона, сите кои го познаваа споделуваат анегодоти за него, а останатите зборуваат што претставувал во нивните животи. Така и Нејмар , ѕвездата на ПСЖ и еден од најдобрите фудбалери на денешницата објасни ...

Јирген Клоп: Цел живот бев дел од Марадона, беше еден од тројцата најдобри!

SportMedia - 27.11.2020

Како и сите познати фудбалски фаци, така и Јирген Клоп имаше што да каже за починатиот Диего Армандо Марадона, за фудбалскиот БОГ. И тој не крие дека просто го обожавал легендарниот Диего.

Снимка од единствениот меч во кој Меси и Марадона играат заедно 🎥

Спортски - 27.11.2020

Aргентина наследник на Диего Армандо Марадона гледа во Лионел Меси кој припаѓа на друга генерација. Меси и Марадона немаа прилика да играат заедно официјален меч. Меѓутоа играа тенис со нога во една емисија против Тевез и Дади.

Откриен идентитетот на „нечовекот“ кој си направи селфи со мртвиот Марадона

Спортклуб - 27.11.2020

Заминувањето на Диего Марадона беше проследен и со еден невиден скандал. Имено, еден од фановите на Аргентинецот, успеал некако да направи селфи со мртвиот Диего Марадона, а таа фотографија подоцна се рашири на социјалните мрежи и предизвика бура ...

Последното видео на Марадона: Диего и болен направи голем гест за детенце (ВИДЕО)

Gol.mk - 27.11.2020

Смртта на Диего Марадона во голема мера го погоди фудбалскиот свет и шокира многумина. По само неколку недели откако беше успешно опериран поради хематом на главата, Марадона почина како резултат од срцев удар.

Mурињо откри интересна анегдота за Марадона: Само во една ситуација знаеше да ми се јави

Спортклуб - 27.11.2020

Жозе Мурињо откри една интересна анегдота поврзана со сега веќе покојниот Диего Армандо Марадона. Португалскиот тренер открива дека Марадона му се јавувал само во околности кога неговите екипи ќе загубат натпревар.

Нема теорија на завера: Нови детали за тоа што се случувало во домот на Марадона

Слободен Печат - 27.11.2020

Адвокатот и пријател на Диего Армандо Марадона, Матијас Морле, ја обвини брзата помош дека е виновна за смртта на легендарниот фудбалер бидејќи не се грижела за неговото здравје. Морла тврдеше дека никој од лекарите не поминал 12 часа во домот на ...

Уникатно збогување: Српските весниците полни со „тажни огласи“ за Марадона (ФОТО)

Sport 1 - 27.11.2020

Додека во целиот свет вљубениците во фудбалските мајстории на Диего Марадона, кој почина завчера во 60. година од својот живот, се збогуваат со својот миленик преку социјалните мрежи, во Србија тоа се прави на старомоден начин – со објавување тажни ...

Последната прошетка на Марадона, едно детенце никогаш нема да ја заборави (ВИДЕО)

24Фудбал - 27.11.2020

Соседите на Диего Морадона ја снимија последната прошетка на легендата, иако тој едвај се движеше, се сврте и му мафна на малото детенце. Придружуван од четворица луѓе, од кој еден му носеше столче, Диего Марадона направил прошетка во маалото во кое ...

Најден идиотот кој направи селфи со мртвото тело на Марадона: Тој мора да – плати! (ФОТО)

Sport 1 - 27.11.2020

Еден од најдобрите светски фудбалери на сите времиња, Диего Марадона, вчера беше погребан во семејна церемонија на која присуствуваат најмногу 20 најблиски, откако претходно неговото тело беше изложено во претседателската палата во Буенос Аирес, што ...

Платини: Ја очекував смртта на Марадона, виновни се луѓето кои беа околу него

Sport M - 27.11.2020

Поранешниот фудбалер на Јувентус, француската репрезентација и екс претседател на УЕФА, Мишел Платини вели дека ја очекувал смртта на Марадона. Последен пат кога се видел со легендарниот Аргентинец, бил во лоша состојба, едвај се движел.