TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Георгиевски вети обнова на домовите за култура во Гази Баба (ВИДЕО)

+инфо - 06.10.2017

Ќе ги обновиме и направиме повторно функционални домови на култура во Автокоманда, Маџари и Трубарево и на потегот Колонија-Идризово. Обнова и повторно враќање во функција на Домот на културата „11 Октомври“ во Гази Баба, вети денеска кандидатот на ...

Трајковски: Поквалитетни услови за воспитно образовниот процес на учениците во општина Гази Баба

Пулс24 - 06.10.2017

Поквалитетни услови за воспитно образовниот процес на учениците во општина Гази Баба Поквалитетни услови за воспитно образовниот процес на учениците во општина Гази ...

(ВИДЕО) Георгиевски: Ќе се грижиме за напредокот на културата во Гази Баба

Макфакс - 06.10.2017

Локалната власт во заминување остави остава длабоки последици во нашата општина предизвикани од нејзиното неодговорно и расипничко однесување. Ваквиот пристап предизвика негативни последици и за културата и културното наследство, изјави Борис ...

Трајковски: Општина Гази Баба ќе формира Детски општински Совет

Пулс24 - 06.10.2017

Општина Гази Баба ќе формира Детски општински Совет Ја одбележуваме Детската недела. Ги почитуваме правата на децата. Општина Гази Баба ќе формира Детски општински ...

Трајковски: Нови детски игралишта, нова урбана опрема и нови фитнес зони во Гази Баба

Курир - 06.10.2017

-Ќе продолжиме со изградба на детско забавни катчиња во секоја населба и во секое населено место. Ќе продолжиме со поставување на фитнес справи, како и урбана опрема во парковите. Ќе продолжиме со изградба на трим патека на падините на Скопска Црна ...

Георгиевски презентираше проекти за развој на културата во Гази Баба

Телевизија Нова - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за скопската општина Гази Баба, Борис Георгиевски денеска ги презентираше проектите од изборната програма наменети за развој на културата. Тој оцени дека сето она што во минатото претставувало културен симбол за ...

(ВИДЕО) Георгиевски: Ќе се грижиме за напредокот на културата и заштита на културното наследство во нашата општина

А1 On - 06.10.2017

„Почитувани граѓани, локалната власт во заминување остави остава длабоки последици во нашата општина предизвикани од нејзиното неодговорно и расипничко однесување. Ваквиот пристап предизвика негативни последици и за културата и културното наследство.

Трајковски: Нови детски игралишта, нова урбана опрема и нови фитнес зони во Гази Баба

Република - 06.10.2017

Во изминатите осум години во секое населено место се изградија 47 детско забавни катчиња, места кои нашите најмлади го користат за дружење и забава, вели Тони Трајковски, кандидат за градоначалник на Општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Георгиевски: Обезбедуваме социјална сигурност за ранливите категории граѓани во општината

А1 On - 05.10.2017

„Почитувани граѓани на општина Гази Баба. Секојдневно имаме средби со голем број на жители со кои разговараме за решенијата на проблемите по промената на локалната власт на 15 – ти октомври.

Го нападнале и ограбиле во Парк-шумата во Гази Баба...

Н.Македонија - 05.10.2017

Го нападнале и ограбиле во Парк-шумата во Гази Баба Четворица непознати маскирани лица го нападнале Б.Н (26) од Арачиново, додека се движел во Парк-шумата во Гази Баба. Едно од лицата го удрило со боксирач во пределот на главата додека другото лице ...

Разбојници претепале арачиновец и му одзеле 650 евра

Newsroom - 05.10.2017

Вчера во 17.30 часот во полициската станица Гази Баба, Б.Н. од Арачиново пријавил дека претходниот ден во 21 часот, додека се движел низ парк-шумага Гази Баба го застанале четири непознати маскирани лица и го нападнале.

Арачиновец онесвестен и ограбен во парк шумата во Гази Баба

Курир - 05.10.2017

Б.Н (26) вчера попладне во Полициската станица Гази Баба пријавил дека завчера околу 21 часот додека се движел во парк шумата во Гази Баба му било извршено разбојништо од четири непознати маскирани лица.

Георгиевски: Ќе се грижиме за напредокот на културата во Гази Баба

Точка - 06.10.2017

Локалната власт во заминување остави длабоки последици во нашата општина предизвикани од нејзиното неодговорно и расипничко однесување. Ваквиот пристап предизвика негативни последици и за културата и културното наследство, изјави Борис Георгиевски, ...

Трајковски ветува нови детски игралишта, нова урбана опрема и нови фитнес зони во Гази Баба

Скопје инфо - 06.10.2017

Во изминатите осум години во секое населено место се изградија 47 детско забавни катчиња, места кои нашите најмлади го користат за дружење и забава, вели Тони Трајковски, кандидат за градоначалник на Општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ.

Георгиевски: Обезбедуваме социјална сигурност за ранливите категории

Слободен Печат - 05.10.2017

Почитувани граѓани на општина Гази Баба. Секојдневно имаме средби со голем број на жители со кои разговараме за решенијата на проблемите по промената на локалната власт на 15 – ти октомври.

ЛИ2017/ Георгиевски: Социјална сигурност за ранливите категории граѓани во Гази Баба

Либертас - 05.10.2017

Со помош и поддршка од централната власт ќе влијаеме на подобрување на социјалните услови, ќе поддржиме отворање нови работни места и доквалификации со кои ќе се подобри квалитетот на живот на ранливите категории граѓани.

Хорор за младо момче во Парк Шумата во Гази Баба

Press24 - 05.10.2017

Хорор се одвивал во 21 часот ви Парк Шумата во Гази Баба. Во Полициска станица Гази Баба, 26-годишниот Б.Н. од селото Арачиново, пријавил дека движејќи се во Парк шумата во Гази Баба, од страна на четири непознати маскирани лица му било извршено ...

Арачиновец онесвестен и ограбен во парк шумата во Гази Баба

Алсат-М - 05.10.2017

Четири маскирани лица нападнале и ограбиле 26-годишен жител на село Арачиново, завчера вечерта, во парк шумата во скопска Гази Баба. Б.Н (26) вчера попладне во Полициската станица Гази Баба пријавил дека завчера околу 21 часот додека се движел во ...

Георгиевски: Ќе се грижиме за напредокот на културата и заштита на културното наследство како симбол на нашата општина

Слободен Печат - 06.10.2017

„Почитувани граѓани, локалната власт во заминување остави остава длабоки последици во нашата општина предизвикани од нејзиното неодговорно и расипничко однесување. Ваквиот пристап предизвика негативни последици и за културата и културното наследство.

Георгиевски презентираше проекти за развој на културата во Гази Баба...

Н.Македонија - 06.10.2017

Георгиевски презентираше проекти за развој на културата во Гази Баба Кандидатот за градоначалник од СДСМ за скопската општина Гази Баба, Борис Георгиевски денеска ги презентираше проектите од изборната програма наменети за развој на културата.

Георгиевски: Социјална сигурност за ранливите категории граѓани во Гази Баба ...

Н.Македонија - 05.10.2017

Георгиевски: Социјална сигурност за ранливите категории граѓани во Гази Баба Со помош и поддршка од централната власт ќе влијаеме на подобрување на социјалните услови, ќе поддржиме отворање нови работни места и доквалификации со кои ќе се подобри ...

Арачиновец претепан и ограбен во паркот во Гази Баба

Макфакс - 05.10.2017

Арачиновецот шетајќи се во парк-шумата во Гази Баба бил претепан од четири лица, при што му биле одземени 600 евра и 3.000 денари. Во полициска станица Гази Баба Б.Н. (26) од с. Арачиново пријавил дека на 3.10.2017 година во 21 часот, движејќи се во ...

Арачиновец онесвестен и ограбен во парк шумата во Гази Баба

А1 On - 05.10.2017

Четири маскирани лица нападнале и ограбиле 26-годишен жител на село Арачиново, завчера вечерта, во парк шумата во скопска Гази Баба. Б.Н (26) вчера попладне во Полициската станица Гази Баба пријавил дека завчера околу 21 часот додека се движел во ...

ЛИ2017/Георгиевски презентираше проекти за развој на културата во Гази Баба

Либертас - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за скопската општина Гази Баба, Борис Георгиевски денеска ги презентираше проектите од изборната програма наменети за развој на културата. Тој оцени дека сето она што во минатото претставувало културен симбол за ...

Скопјанец нападнат и ограбен во парк шумата во Гази Баба

МКД - 05.10.2017

Вчера во 17.30 часот во полициска станица Гази Баба, Б.Н.(26) од село Арачиново, пријавил дека претходната вечер бил нападнат и ограбен од страна на четири непознати маскирани разбојници додека бил во парк шумата во Гази Баба.

Георгиевски презентираше проекти за развој на културата во Гази Баба

Вечер - 06.10.2017

Кандидатот за градоначалник од СДСМ за скопската општина Гази Баба, Борис Георгиевски денеска ги презентираше проектите од изборната програма наменети за развој на културата Тој оцени дека сето она што во минатото претставувало културен симбол за ...

Арамии украле 650 евра од маж во парк шумата во Гази Баба

+инфо - 05.10.2017

Насилните крадци со боксирач го истепале арачиновецот, кој се онесвестил, а тие го ограбиле. Вчера во 17.30 часот во полициска станица Гази Баба, Б.Н.(26) од село Арачиново, пријавил дека претходната вечер бил нападнат и ограбен од страна на четири ...

Жител на Арачиново претепан и ограбен во паркот во Гази Баба

Кајгана - 05.10.2017

Арачиновецот шетајќи се во парк-шумата во Гази Баба бил претепан од четири лица, при што му биле одземени 600 евра и 3.000 денари. Во полициска станица Гази Баба Б.Н. (26) од с. Арачиново пријавил дека на 3.10.2017 година во 21 часот, движејќи се во ...

Во Парк Шумата во Гази Баба: Го влечеле по земја додека не се онесвестил

Република - 05.10.2017

Во Полициска станица Гази Баба, 26-годишниот Б.Н. од селото Арачиново, пријавил дека движејќи се во Парк шумата во Гази Баба, од страна на четири непознати маскирани лица му било извршено разбојништво.

Хорор за младо момче во Парк Шумата во Гази Баба – Го влечеле по земја додека не се онесвестило

Скопје24 - 05.10.2017

Хорор се одвивал во 21 часот ви Парк Шумата во Гази Баба. Во Полициска станица Гази Баба, 26-годишниот Б.Н. од селото Арачиново, пријавил дека движејќи се во Парк шумата во Гази Баба, од страна на четири непознати маскирани лица му било извршено ...

Го удриле со боксирач и го влечеле додека не се онесвестил

Либертас - 05.10.2017

Во Полициска станица Гази Баба, 26-годишниот Б.Н. од селото Арачиново, пријавил дека движејќи се во Парк шумата во Гази Баба, од страна на четири непознати маскирани лица му било извршено разбојништво.

Го олесниле за 600 евра: Жител на Арачиново нападнат во парк шумата во Гази Баба

Телевизија Нова - 05.10.2017

Вчера, во 17,30 часот во Полициска станица Гази Баба, Б.Н.(26) од село Арачиново, пријавил дека на 03.10.2017 година во 21,00 часот движејќи се во Парк шумата во Гази Баба, од страна на четири непознати маскирани лица му било извршено разбојништво ...

Маскирани претепале минувач во Парк шумата Гази Баба, му украле 600 евра

Локално - 05.10.2017

Во средата, во 17.30 часот во Полициска станица Гази Баба, Б.Н.(26) од село Арачиново, пријавил дека претходниот ден, во 21 часот движејќи се во Парк шумата во Гази Баба, од страна на четири непознати маскирани лица му било извршено разбојништво.

Арачиновец претепан и ограбен во паркот во Гази Баба

Точка - 05.10.2017

Арачиновецот шетајќи се во парк-шумата во Гази Баба бил претепан од четири лица, при што му биле одземени 600 евра и 3.000 денари. Во полициска станица Гази Баба Б.Н. (26) од с. Арачиново пријавил дека на 3.10.2017 година во 21 часот, движејќи се во ...

Човек нападнат и ограбен во паркот во Гази Баба

Слободен Печат - 05.10.2017

На 04.10.2017 година во 17:30 часот во Полициска станица Гази Баба, Б.Н.(26) од с.Арачиново, пријавил дека на 03.10.2017 година во 21:00 часот движејќи се во Парк шумата во Гази Баба, од страна на четири непознати маскирани лица му било извршено ...

Во Парк Шумата во Гази Баба: Го влечеле по земја додека не се онесвестил

Сител - 05.10.2017

Во Полициска станица Гази Баба, 26-годишниот Б.Н. од селото Арачиново, пријавил дека движејќи се во Парк шумата во Гази Баба, од страна на четири непознати маскирани лица му било извршено разбојништво.

Крвав ден во парк шумата во Гази Баба – Му излегле четворица маскирани и го претепале

Sky - 05.10.2017

На 04.10.2017 година во 17,30 часот во Полициска станица Гази Баба, Б.Н.(26) од с.Арачиново, пријавил дека на 03.10.2017 година во 21,00 часот движејќи се во Парк шумата во Гази Баба, од страна на четири непознати маскирани лица му било извршено ...

Арачиновец претепан и ограбен во паркот во Гази Баба

Exclusive.mk - 05.10.2017

Арачиновецот шетајќи се во парк-шумата во Гази Баба бил претепан од четири лица, при што му биле одземени 600 евра и 3.000 денари. Во полициска станица Гази Баба Б.Н. (26) од с. Арачиново пријавил дека на 3.10.2017 година во 21 часот, движејќи се во ...

Во Парк Шумата во Гази Баба: Го влечеле по земја додека не се онесвестил

МК News - 05.10.2017

Во Полициска станица Гази Баба, 26-годишниот Б.Н. од селото Арачиново, пријавил дека движејќи се во Парк шумата во Гази Баба, од страна на четири непознати маскирани лица му било извршено разбојништво.

Арачиновец претепан и ограбен во паркот во Гази Баба

Скопје инфо - 05.10.2017

Арачиновецот шетајќи се во парк-шумата во Гази Баба бил претепан од четири лица, при што му биле одземени 600 евра и 3.000 денари. Во полициска станица Гази Баба Б.Н. (26) од с. Арачиново пријавил дека на 3.10.2017 година во 21 часот, движејќи се во ...