TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен и таткото на Вања

Фокус - 04.12.2023

Обвинителството потврди дека е упасен Александар, татко на киднапираната и убиена Вања Ѓорчевска. Засега за него не се бара притвор, а распитот сѐ уште трае. Откако мајката Зорица во понеделникот уште во раните утрински часови ја пријави својата ...

Во моментов не се знае каде е првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска

Вечер Прес

Првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска е во бегство

Deutsche Welle

Таткото на Вања Ѓорчевска на распит во полициска станица

Бизнис Вести

Поради пари згаснаа два животи – убиените не се познавале, тврди ќерката на фризерот

Фокус

Вања Ѓорчевска пронајдена мртва во околината на Скопје

Р.С.Европа

Таткото на Вања е на распит во полициска станица, јавноста шпекулира, официјални информации утре

Слободен Печат

МКД Deutsche Welle А1 On Во Центар Канал5 Алфа +инфо Независен

Таткото на убиената Вања е приведен во полициска станица, тројца се веќе во притвор, а еден е избеган

Сакам да кажам - 03.12.2023

Од петмина осомничени, тројца се во притвор, еден е недостапен, надвор од Македонија, но со патека на бегство лоцирана од Интерпол и МВР, а во неделата навечер во полициска станица беше приведен уште еден осомничен од групата за изнуда на пари и ...

Приведен таткото на Вања, под сомнение дека учествувал во киднапирањето

МКД

Во полициска станица е и таткото на убиената тинејџерка Вања

Телма

ТАТКОТО НА ВАЊА Е НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИЈА Засега за него не се бара притвор

+инфо

ТАТКОТО Е ПРИВЕДЕН, СЕГА Е ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА - се расчистува каква е неговата поврзаност во случајот со малата Вања

Фактор

Таткото на Вања е во полициска станица, притвор до сега не е побаран

А1 On

И таткото на Вања повикан во полициска станица

Вести плус

4NEWS ММС 4NEWS Канал5 24Инфо Вечер Прес Нетпрес Пулс24

Исчезнувањето и смртта на велешанецот Панче Жежовски, убиен од истата група чија жртва е и 14-годишната Вања

Телма - 04.12.2023

74-годишниот Панче Жежовски не се јавувал на својата ќерка два дена. Од 22-ри ноември таа не го слушнала па се посомневала дека нешто му се случило. На 24-ти ноември го пријавува исчезнувањето во полициска станица откако ќе види дека не е во својот ...

Изчезнатиот велешанец Панче Жежовски е пронајден убиен во Велес, го убила истата група што ја убила и Вања Ѓорѓевска

24 Вести

Велешкиот фризер е пронајден мртов: Исти лица ги убиле Вања и Панче, мотивот е „користољубие“

Курир

Од користољубие убиен е берберот од Велес и девојчето од скопски Центар

Фокус

Изчезнатиот велешанец Панче Жежовски е пронајден убиен во Велес, го убила истата група што ја уби малолетната Вања од Скопје

Слободен Печат

ИСТИ БИЛЕ УБИЈЦИТЕ НА ВАЊА И НА ПАНЧЕ Велешкиот фризер е пронајден мртов

+инфо

Лога: Одговорност и максимални казни за сторителите

Бизнис Вести

Мета Мастило Lider Република Lider Нетпрес Мастило Денешен

Велешанецот Велибор Манев спроведен во Кривичниот суд во Скопје

Бизнис Вести - 04.12.2023

Велешанецот Велибор Манев, кој е еден од осомничените за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска, вечерва е спроведен во Кривичниот суд во Скопје. Во изјава за медиумите, прашан дали го извршил убиството на Вања, Манев одговори негативно.

(ВИДЕО) Велибор Манев, еден од осомничените, вечерва пред судија на претходна посталка: Не ја убив Вања

Либертас

ВМРО-ДПМНЕ и Беса бараат оставки од министерот Оливер Спасовски поради убиството на Вања

Слободен Печат

Јавноста бара прес-конференција од Оливер Спасовски за случајот со убиството на Вања

Република

ВМРО-ДПМНЕ бара итна оставка од Спасовски

Во Центар

(Видео) Првиот од осомничените за убиството на Вања е донесен: Не го извршив убиството

Скопје1

Се очекува разврска, по приведувањето на петмина во врска со случајот на исчезнатото девојче

24 Вести

+инфо Канал5 Lider еМагазин Фактор Канал5 Телма Пулс24

Кој е идентитетот на осомничените за убиството на Вања, чии иницијали МВР и Обвинителството не ги соопштуваат

Телма - 04.12.2023

(ФОТО, извор ФБ профил на Кешишов: Палевски и Кешишов) Љупчо Палевски познат и како Палчо е осомничениот кој според истрагата, стои зад двојното убиство извршено во Велес (каде е убиен 74-годишниот фризер Панче Жежовски)и во Скопје (каде е убиена ...

За убиството на Вања се бара Палчо, сомнежите се дека избегал во Турција

МКД

Името на Љупчо Палевски – Палчо се поврзува со убиството на Вања, тој е надвор од државата

Фокус

Осомничениот Велибор Манев призна вина за убиството на Вања, нејзиниот татко е еден од осомничените

Скопје1

Се трага по Љупчо Палевски – Палчо, го поврзуваат со случајот на Вања

Скопје1

Фокус: Името на Љупчо Палевски – Палчо се поврзува со убиството на Вања, тој е надвор од државата

Либертас

Се трага по Љупчо Палевски – Палчо, го поврзуваат со случајот на убиената Вања

Пулс24

365 Сител 365 Скопје1 Фокус

Канал 5 дознава: Човек кој се поврзува со убиството на Вања е скопјанецот Љ.П. со прекар ПА...

Канал5 - 03.12.2023

Според извори на Канал 5 вмешаност во на грозоморното убиство на 14- годишната Вања Ѓорчевска има и градежен претприемач од Скопје. Според извори на Канал 5 извршител на грозоморното убиство на 14- годишната Вања Ѓорчевска е градежен претприемач од ...

ВО ЈАВНОСТА ВЕЌЕ СЕ СПОМЕНУВААТ ИМИЊА НА СТОРИТЕЛИ: Официјална потврда од надлежните нема

Фактор

Партиски лидер осомничен дека го извршил убиството - му помагал најблискиот соработник

Press24

(ФОТО) Прес24 вечерва од Бразда: Мештаните тврдат дека полицајци со фотографии го барале осомничениот за убиството на Вања

Press24

Полицијата трага по Љ.П., кој е во бегство

4NEWS

Познат скопјанец осомничен за убиството на Вања

Локално

Во Вања било пукано, причина е изнуда – вмешан и член на потесното семејство

Скопје1

Lider Либертас Centar Вести плус 24 Вести

Taткото на Вања во полициска станица, досега не е побаран притвор

Макфакс - 04.12.2023

Таткото на 14-годишната, Вања Ѓорчевска, по која се трагаше цела недела, а чиешто тело беше најдено денеска, се’ уште е во полициска станица во рамки на истрагата, информираат од Обвинителството. Од ОЈО велат дека досега не е побаран притвор за него.

Taткото на Вања во полициска станица, досега не е побаран притвор

Опсервер

Taткото на Вања е во полициска станица, досега не е побаран притвор

Точка

Taткото на Вања во полициска станица, досега не е побаран притвор

Кајгана

МВР се сети и го откажа настанот во Куманово, сепак ќе информираат за случајот со убиствата!

4NEWS - 03.12.2023

Утре, (04.12.2023) во 9:30 часот, министерот за внатрешни работи на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски и Основниот јавен обвинител на ОЈО Скопје Гаврил Бубевски во зградата на Јавното обвинителство ќе одржат прес конференција.

МВР и ОЈО утре со прес конференција

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Оливер Спасовски е брука и срам за полицијата, веднаш да си поднесе оставка

Канал5 - 03.12.2023

ВМРО-ДПМНЕ не се вмешуваше и се воздржуваше од било какви изјави во случајот со исчезнатото девојче Вања со цел да се дозволи простор за неоптоварена истрага околу криминалниот случај на киднапирање. На огромна жал овој случај има трагичен крај.

ВМРО-ДПМНЕ: Оливер Спасовски е брука и срам за полицијата, веднаш како морален чин да си поднесе оставка поради случајот Вања

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Оливер Спасовски е брука и срам за полицијата, веднаш како морален чин да си поднесе оставка

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски е брука и срам за полицијата, веднаш како морален чин да си поднесе оставка поради случајот Вања

Денешен

ВМРО-ДПМНЕ: Оливер Спасовски е брука и срам за полицијата, веднаш како морален чин да си поднесе оставка поради случајот Вања

4NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Оливер Спасовски е брука и срам за полицијата, веднаш како морален чин да си поднесе оставка поради случајот Вања

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Сочувство до семејството - Спасовски оставка веднаш

Press24

Република Нетпрес МКД +инфо Либертас

Истите лица што ја убиле Вања се осомничени и за убиството на велешкиот фризер Панче по кој се трагаше, автомобилот му ...

Макфакс - 03.12.2023

Истите лица кои стојат зад убиството на 14-годишната Вања по која со денови трагаше целата држава, се осомничени и за убиство на велешкиот фризер, Панче Жижовски, кој беше пријавен за исчезнат од 24 ноември.

Истите лица што ја убиле Вања се осомничени и за убиството на велешкиот фризер Панче по кој се трагаше, автомобилот му беше пронајден опожарен во средата

Опсервер

Истите лица што ја убиле Вања се осомничени и за убиството на исчезнатиот велешки фризер Панче

Кајгана

Истите лица што ја убиле Вања се осомничени и за убиството на велешкиот фризер Панче по кој се трагаше, автомобилот му беше пронајден опожарен во средата

Скопје инфо

Истите лица што ја убиле Вања се осомничени и за убиството на велешкиот фризер Панче по кој се трагаше, автомобилот му беше пронајден опожарен во средата

Точка

Груби: Крајно вознемирен од киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска – Сочуство до семејството

Centar - 03.12.2023

Фејсбук статус на Артан Груби: Крајно вознемирен од киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска. Изразувам искрено сочувство до семејството и роднините на жртвата. Министерството за внатрешни работи и Обвинителството интензивно работеа ...

Груби: Крајно вознемирен од киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска – Сочуство до семејството

Вести плус

ГРУБИ Е КРАЈНО ВОЗНЕМИРЕН ОД КИДНАПИРАЊЕТО И УБИСТВОТО НА 14 ГОДИШНАТА ВАЊА: Мора да ги отстраниме убијците!

Фактор

Проширена и детална истрага за случајот Вања бара експертската јавност

Сител - 03.12.2023

Семејството на Вања не било соочено со никакви закани и уцени вели нејзината мајка во разговор за Сител. За приведените петмина таа не сакаше да коментира велејќи дека ништо од инфомармациите не значат додека не се пронајде нејзината ќерка.

Исчезнувањето на Вања пријавено 2 пати во различно време! Нови детали од истрагата: Татко и мајка дале различни изјави во полиција

Во Центар

Узбуна поради изјавата на таткото на Вања! Изчезнувањето било пријавено два пати, профил од Косово тврди дека е кај него: Се огласи и МВР

Во Центар

Полицијата приведе пет лица поради исчезнувањето на Вања, а сега откриен уште еден мистериозен детал

Во Центар

Од МВР појаснуваат зошто двапати во различно време е пријавено исчезнувањето на Вања

Фокус

Од МВР појаснуваат зошто двапати во различно време е пријавено исчезнувањето на Вања

Либертас

ЗБУНЕТОСТ ВО ЈАВНОСТА: Зошто двапати во различно време е пријавено исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска?

Фактор

Пулс24

СЛУЧАЈ ВАЊА – СЕ ВЕШТАЧИ ЗАПЛЕНЕТОТО ВОЗИЛО: „Се работи интензивно, јавноста ќе биде информирана“

Фактор - 03.12.2023

По вчерашното приведување на петте лица кои се поврзуваат со исчезнувањето на тинејџерката Вања Ѓорчевска од центарот на Скопје, се работи интензивно. Детали не се споделуваат во интерес на истрагата.

Најнови детали за случајот Вања: Се вештачи запленетото возило

Скопје инфо

МВР приведе 5 лица, истрагата е во напредна фаза, шести ден се трага по 14 годишната Вања

Сител - 02.12.2023

Пет лица се приведени за исчезнувањето на 14г Вања. Истрагата е во напредна фаза но министерот Спасовски не сака да открива детали бидејќи тоа може да штети на процесот. Шести ден Вања се води како исчезната по неа трагаат полицијата, ловџии, ...

Полицијата приведе пет лица и обезбеди возило како трага за исчезнувањето на Вања Ѓорчевска

еМагазин

Интензивно се трага по Вања, ангажирани се стотици полицајци, граѓани, ловџии

Телма

Шести ден ни трага ни глас од исчезнатата Вања, се пребаруваат и подруми и речни корита

Макфакс

Шести ден се трага по исчезнатата Вања Ѓорчевска

24 Вести

Шести ден ни трага ни глас од исчезнатата Вања, се пребаруваат и подруми и речни корита

Опсервер

Јавноста чека вест дека е најдена - шести ден се трага по Вања

Скопје инфо

Кајгана Точка MTM Скопје1 Lider Вечер Прес Нетпрес Фокус

Пет лица приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

Сител - 02.12.2023

Пет лица се приведени во врска со случајот за исчезнувањето на девојчето Вања, информира денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за време на посетата на Куманово, одговарајќи на новинарски прашања дали има напредок во истрагата за ...

(ВИДЕО) Спасовски- Приведени се пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Либертас

(ВИДЕО) Спасовски: Пет лица се приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

А1 On

Пет лица се приведени поради сомневање дека се поврзани со исчезнувањето на 14- годишната Вања

Нетпрес

Пет лица приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

Локално

Пет лица приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

Zoom

Пет лица приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

Скопје инфо

Gostivarpress.mk МКД Н.Македонија Press24 Пулс24 Република Во Центар Денешен

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

4NEWS - 02.12.2023

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков начин со исчезнувањето на 14 годишната Вања. По извршен визуелен преглед и пребарување на возилото, како што ...

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Либертас

МВР заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Пулс24

(ВИДЕО) Спасовски: Приведени 5 лица во врска со исчезнатата малолетничка

Бриф - 02.12.2023

Низа на криминалистички истражни мерки се преземаат во изминатиот период со цел да се утврдат сите факти, кои ќе ги соопштиме во момент кога треба да бидат соопштени. Синоќа доцна во ноќта се работеше исто така интензивно, имаме приведено 5 лица и ...