TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси со пријателски совет „Оди си од Барселона“

Sport M - 13.01.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, наводно, му кажал на Алеикс Видал дека треба да го напушти Камп Ноу овој месец, за да си ја врати кариерата на вистинскиот пат. Видал се приклучи на Барса од ривалите Севиља во летото 2015 година, но нивната ...

Марка тврди, кампот на Нејмар им дал на Мадрид “сигнали“ за неговата “желба да игра на Сантијаго Бернабеу“

Sport M - 13.01.2018

Во извештајот во петокот, Марка тврди дека Реал Мадрид има договор за поранешниот играч на Барселона, Нејмар. Според весникот, кампот на Нејмар им дал на Мадрид “сигнали” за неговата “желба да игра на Сантијаго Бернабеу “.

Перез навистина бил решен да ја шокира јавноста со трансфер на Лео Меси

Спортклуб - 12.01.2018

Реал Мадрид бил сериозен во намерите да го донесе Лео Меси во своите редови, а таква намера имале во 2013 година, кога за Аргентинецот „кралевите“ биле подготвени да платат четврт-милијарда евра.

Теорија на заговор или болна вистина за таткото на Меси: Во 2013. година, Лео „продаден“ на Реал за „валканиот веш“ и ...

Спортски - 12.01.2018

Реал Мадрид за малку ќе направел шок пред пет години, пишува Шпигл во денешноѕо издание. Угледниот германски весник, открива како Лео Меси во 2013. година бил на работ да ја напушти Барселона.

Роналдо: Нејмар направи чекор назад со трансферот во ПСЖ

Sport 1 - 12.01.2018

Легендарниот бразилски напаѓач, Роналдо, смета дека Нејмар погрешил кога ја напуштил Барселона. Трансферот на Нејмар во ПСЖ беше топ тема ширум фудбалската јавност, а истиот воедно е и рекорден со 222 милиони евра.

„Фудбал Ликс“ открива: Меси има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра!

24Фудбал - 12.01.2018

Медиапарт преку документи добиени од „Фудбал Ликс“ ги откри деталите од новиот договор на Лео Меси со Барселона, Аргентинецот има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра По долги шпекулации за неговата иднина, Лео Меси стави потпис на нов ...

Астрономскиот договор на Меси поставува нови стандарди во историјата: Познато колку точно пари заработува Аргентинецот ...

Дерби - 12.01.2018

Лионел Меси пред ивесно време стави крај на сагата и стави потпис на нов договор со каталонскиот гигант Барселона, а иако каталонскиот гигант се обиде да ја сокрие содржината од истиот, светските медиуми веќе на големо проследија неколку интересни ...

„Фудбал Ликс“ открива: Годишната плата на Меси изнесува 104 милиони евра!

Спортклуб - 12.01.2018

Според документите на „Фудбал Ликс“ кумулативниот приход на Лионел Меси на годишно ниво во Барселона изнесува повеќе од 100 милиони евра бруто! Платата на Меси од 12 милиони евра во 2012. година се удвојуваше, па во 2014.

Шпигел открива: Реал во 2013 сакал да ги спои Роналдо и Меси, тропнал на вратата на Аргентинецот со 250 милиони!

24Фудбал - 12.01.2018

Шпигел објави детали од сензационалниот план на Реал Мадрид да ги спои двајцата најдобри фудбалери на денешницата, „Кралевите“ биле подготвени да ја активираат откупната клаузула на Лео Меси Германскиот весник, кој е дел од медиумите кои ги ...

НЕЈМАР ОД 500 МИЛИОНИ: Два клуба се спремни да ја платат таа сума!

Спортски - 12.01.2018

Француските медиуми пренесуваат дека два клуба се спремни да платат неверојатна сума за Нејмар, фудбалерот кој ова лето стана најскап во историјата и за 222 милиони евра се пресели во ПСЖ.

Барса се препороди – 100 милиони евра за совршен крај на преодниот рок!

Спортклуб - 12.01.2018

Каталонците го одработуваат еден од најдобрите преодни рокови во историјата на клубот. Барселона пред само шест месеци се наоѓаше во бездна од која се чинеше дека нема излез, бидејќи клубот го напушти Нејмар, проектираната замена за Лео Меси.

Роналдо: Нејмар направи чекор наназад

Точка - 12.01.2018

Нејмар минатото лето се пресели од Барселона во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, а за неговиот трансфер и натаму се зборува. Славниот Бразилец Роналдо кој што остави голема трага во европскиот фудбал, се осврна на својот сонародник Нејмар и ...

Емери за Нејмар: Знам кој сака немир во клубот

Стандард - 12.01.2018

Тренерот на ПСЖ, Унаи Емери, ги коментираше гласините за трансфер на ѕвездата на тимот, Нејмар во Реал Мадрид. Стратегот зборуваше и за скандалот во тимот, кој според медиумите го разделил тимот на групи. „Среќен сум со играчите кои ги имам.

„Луксуз е да се игра со најдобриот играч на сите времиња“

Точка - 12.01.2018

Барселона славеше со 5:0 над екипата на Селта во Кралскиот куп и со победата Каталонците се пласираа во четвртфиналето. Покрај Меси, синоќа одлична партија одигра и Жорди Алба. Тој два пати асистираше до Аргентинецот, а потоа и самиот се запиша во ...

Реал ќе даде 400 милиони евра за Нејмар

SportMedia - 12.01.2018

Европскиот првак Реал Мадрид не се откажува од идејата да го направи најскапиот трансфер во историјата на фудбалот. Според реномираниот весник „Марка“, шпанскиот гигант сака на „Сантијаго Бернабеу“ да го доведе доведе Нејмар од Пари Сен Жермен.

Роналдо немилосрден: ПСЖ е чекор назад за Нејмар

Спортклуб - 12.01.2018

Еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња, славниот Роналдо, во својата кариера промени голем број на клубови и со самото тоа точно знае што врвните играчи би требало да бираат кога ја бираат својата нова средина.

Вакво нешто на Меси НЕ му се случило 10 години!

Спортски - 12.01.2018

Лионел Меси со два погодоци во победата од 5:0 беше предводник на Барселона во реваншот од 1/16 финалето на шпанскиот куп. Покрај Меси одличен беше и Жорди Алба кој за прв пат во кариерата учествуваше во три погодоци на еден натпревар, со еден ...

Роналдо: Трансферот во ПСЖ за Нејмар беше чекор назад

Спортски - 12.01.2018

Интересно размислување на легендарниот Роналдо. Еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња Бразилецот Роналдо во својата кариера промени голем број клубови и веројатно добро знае што еден голем фудбалер треба да бира.

Феноменот: Нејмар направи чекор назад со ПСЖ

Стандард - 12.01.2018

Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Барселона и репрезентацијата на Бразил, Роналдо изрази мислење дека неговиот сонародник Нејмар направил грешка со трансферот од Барселона во Пари Сен Жермен. „Трансферот на Нејмар во ПСЖ е чекор назад за него.

„Марка“: Реал понуди 400 милиони евра за Нејмар!

Стандард - 12.01.2018

Европскиот клубски шампион Реал Мадрид не се откажал од идејата за привлекување на најскапиот играч во историјата, Нејмар. Според „Марка“, „кралскиот клуб“ е подготвен да го собори сегашниот рекорд за бразилската ѕвезда, кој во текот на летото ја ...

Асистенцијата на Меси до Алба за која сите зборуваат (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.01.2018

Нов магичен потег на првата ѕвезда на Барселона. Барселона синоќа ја совлада Селта пред своја публика со убедливи 5-0 во реванш мечот од осминафиналната рунда во Купот на Шпанија, со што избори место во четвртфиналето.

Меси како помлад објаснува како се дрибла еден на еден

Оff.net - 12.01.2018

Уште кога не бил толку познат и успешен или да речеме некаде на стартот на неговата ера, Лионел Меси одржал една лекција во која е професор, а тоа е играта еден на еден. На едноставен начин преку пракса, тој објаснува како да го измамиш чуварот на ...

Тотално лудило: Реал тргнува во акција со 400 милиони евра за Нејмар

Спортклуб - 12.01.2018

Актуелниот европски првак Реал Мадрид не се откажал од идејата да го донесе во своите редови најскапиот светски фудбалер Нејмар. Весникот Марка во своето денешно издание тврди дека не само што ќе постави нов светски рекорд, туку Реал за Нејмар ...

Валверде е навистина посебен: Го натера Меси да се соочи со ситуација каква нема доживеано цели 11 години! (Фото)

Дерби - 12.01.2018

Лионел Меси имаше уште едно страшно шоу во преубедливата победа која ја оствари Барселона против Селта Виго со 5:0, а наспроти пласманот во четвртфиналето во шпанскиот куп, двата гола и нестварната асистенција која ја забележа, Аргентинецот ги ...

Потсетување на младите денови: Меси не доживеал такво нешто од 2007 година

Спортклуб - 12.01.2018

Во реваншот од осминафиналето на Копа дел Реј, на Лионел Меси му се случи нешто што не доживеал повеќе од една деценија. Ернесто Валверде одлучи да го повлече од игра пред 60. минута (59.) иако Аргентинецот не беше повреден.

Класата е вечна: Меси и дружината ја торпедираа Селта (ВИДЕО)

Спортски - 11.01.2018

Иван Ракитиќ го постигна последниот погодок за Барселона во торпедото над Селта во осминафиналето од Купот во Шпанија. Каталонците со 5:0 на домашен терен го потврдија пласманот во следната фаза по одиграните 1:1 во првиот меч.

„Петарда“ за Селта, Барселона во четвртфиналето на Купот

Екипа - 11.01.2018

Барселона на доминантен начин се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако ја совлада Селта со убедливи 5-0 во реванш – мечот од осминафиналето во ова натпреварување. Првиот дуел во Виго заврши 1-1, па каталонскиот тим е патникот во ...

ВИДЕО: Барса ја распарчи Селта во реваншот: Петка на „Камп Ноу“, Меси и Алба имаа свое шоу

Спортклуб - 11.01.2018

Селта Виго одигра храбри 1:1 во првиот осминафинален меч од Купот на кралот против Барселона, но во реваншот им се случи фудбалска катастрофа. Барселона вечерва пред својата публика на „Камп Ноу“ ја спакува Селта Виго со 5:0 и се пласираше во ...

Барселона со петарда ги наплати долговите со Селта

SportMedia - 11.01.2018

Барселона во трет обид успеа да се справи со Селта, а по двете нерешени средби во кус рок, вечерва Каталонците славеа со 5:0 и со вкупен резултат од 6:1 се пласираа во четвртфиналето во Копа Дел Реј.

Барселона не е Реал Мадрид: „Петарда“ за Селта на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.01.2018

Реал Мадрид минатата недела ремизираше 2-2 со Селта на „Балаидос“ во рамки на Ла Лига, но затоа Барселона го прегази овој тим во шпанскиот Куп. „Каталонците“ на „Камп Ноу“ славеа победа од 5-0 и со вкупни 6-1 се пласираа во четвртфиналето.

Роналдо испрати една искрена замерка до Нејмар од спортски аспект

Дерби - 11.01.2018

Легендарниот „Ил Феномено“, или многу попознат само како Роналдо во изминативе неколку дена е исклучително актуелен во родниот Бразил, а причина за тоа е ексклузивното интервју кое го направи со една друга бразилска легенда, незаборавниот Зико.

ВИДЕО: Разликата е во класи - Барса СИ ПОИГРА со Селта за четвртфинале во Купот

Gol.mk - 11.01.2018

Фудбалерите на Барселона, во реванш-натпреварот од Купот на Кралот, на својот „Камп Ноу“ ја „прегазија“ Селта Виго со 4-0 (4-0) и со вкупни 5-1 обезбедија пласман во четвртфиналето. Валверде денешниот натпревар го започна со својот најсилен состав и ...

Нова магија на Аргентинецот: Меси за две минути даде два гола, па асистираше за третиот! (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.01.2018

Фудбалерите на Барселона по само 15-тина минути од вечерашниот реван-меч со Селта ги решија дилемите околу пласманот во следната рунда од Купот на Кралот, откако нивниот најдобар фудбалер, Лео Меси, на магичен начин постигна два гола за две минути, ...

Шоу на Меси и Алба против Селта, три гола за помалку од половина час (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.01.2018

Лео Меси и Жорди Алба ја потопија Селта за помалку од половина час, дуото комбинираше за три гола во реваншот од Купот на Шпанија Селта се избори за 1-1 во првиот натпревар пред своите фанови, но избраниците на Унзуе доживеаја катастрофа на Камп Ноу.

Меси и Алба со три брилијантни комбинации ја „распараа“ одбраната на Селта (Видео)

Дерби - 11.01.2018

Барселона и Селта Виго оваа вечер го играат реванш дуелот во осминафиналето на Копа дел Реј, но по само неполни 30 минути игра на теренот, големиот фаворит стигна до огромна предност по почетните 1:1 од Галиција.

ВИДЕО: Алба и Меси ја растураат Селта: Во три минути два гола на Лео и две асистенции на Жорди

Спортклуб - 11.01.2018

Вечерва се играат реваншите од осминафиналето во Купот на Кралот во Шпанија. Барселона вечерва мора на поправен против незгодната Селта Виго, која на првиот меч на домашен терен, одигра 1:1, со што си обезбеди реванш ситуација на „Камп Ноу“.

Абидал со појаснување за контроверзните коментари со кои крена многу прашина: Меси никогаш не...

24Фудбал - 11.01.2018

Ерик Абидал се огласи на социјалните мрежи откако вчера крена голема прашина и откри дека Лео Меси не сакал да го гледа во периодот кога боледувал од рак и побарал повеќе да не им испраќа видеа Лео Меси се најде на удар на фудбалската јавност и ...

Навивачите се згрозија од Меси, но Абидал го брани и ја открива вистинската приказна

Спортклуб - 11.01.2018

На поранешниот фудбалер на Барселона Ерик Абидал во 2011. година му беше дијагностициран рак на црниот дроб, но по шест недели успеа да се врати на фудбалските терени. Меѓутоа болеста повторно се врати, па од фудбалот го одвои на повеќе од една ...

МЕСИ Е ЛУТ: Барса му го продава најдобриот пријател и ја носи сензацијата од Ајакс

Спортски - 11.01.2018

Барселона одлично го одработи есенскиот дел на сезоната. Каталонците над сите очекувања се неприкосновени лидери во Примера, а одлично ја завршија работата и во групната фаза од Лигата на шампиони.

Абидал открива што му напиша Меси кога се бореше со ракот: „Изгледаш како леш, нè вознемируваш“

Gol.mk - 11.01.2018

Ерик Абидал, некогашната ѕвезда на Барселона во 2011 година ги минуваше најтешките моменти во својот живот, откако дозна дека боледува од рак, па мораше веднаш да ја прекине играчката кариера и да замина на операција.

Изгледаш како мртовец, не ни праќај такви слики

SportMedia - 11.01.2018

Ерик Абидал не може да заборави некои работи кои ги помина како играч на Барселона. Но не се само оние светлите, освојувањето на трофеите, добрите финансиски услови... Некогашниот француски репрезентативец во интервју за „Канал плус", ја отрки и ...

Ниту Меси, ниту Роналдо: Кој играч доби највеќе гласови во тимот на годината?

Поглед - 11.01.2018

Европската фудбалска унија (УЕФА) традиционално го избра најдобриот тим за 2017. година. На официјалниот интернет сајт во кој нема големи изненадувања а во кој доминираат фудбалерите на шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид.

Барселона се ослободува од вишокот фудбалери

Sport 1 - 11.01.2018

Тимот на Барселона полека се разрешува од играчите на кои не смета во наредниот период. Играчот за врска, Рафиња (24) ќе ги напушти редовите на каталонскиот гигант и кариерата ќе ја продолжи во италијанската Серија А.

Познати деталите: Рафиња се сели во Интер!

Спортски - 11.01.2018

Италијанските медиуми пренесуваат дека играчот за врска на Барселона, Рафиња Алкантара е на чекор од преселба во Интер. Како што беше најавено пред неколку дена, Рафиња во следните денови ќе се пресели на „Џузепе Меаца“, а клубовите ги договараат ...

Абидал: Изјавата за Меси е погрешно пренесена!

Gol.mk - 11.01.2018

Ерик Абидал, некогашниот фудбалер на Барселона, се огласи во јавност по повод неговата изјава поврзана со Лионел Меси и видеото кога боделувал од рак. Медиумите низ светот ја пренесоа изјавата на Абидал во која вели дека додека боледувал од рак Меси ...

„Меси ми кажа да не им испраќам видео пораки и дека изгледам како мртовец“

СуперСпорт - 11.01.2018

Поранешниот фудбалер на Барселона, Ерик Абидал откри шокантни детали од времето кога се борел со најтешката можна болест. Тој два пати се бореше против ракот и два пати го победи, но вечно ќе се сеќава на зборовите на Меси.

УЕФА тим на годината: Доминација на Реал Мадрид

Кајгана - 11.01.2018

Европската фудбалска унија (УЕФА) го објави тимот на годината во избор на навивачите, дури 8,8 милиони од нив, во кој доминираат играчи на Реал Мадрид. Актуелниот првак на Европа има дури пет претставници во овој тим, а тоа се Серхио Рамос, Марсело, ...

Ова е причината зошто Нејмар го прослави голот со ставање на копачката на глава

Спортски - 11.01.2018

ПСЖ помина во полуфиналето на францускиот лига куп откако што го победи Амиен со 2:0 и продолжи да се бори на четири фронта. Но, Нејмар беше на сите насловни страни по победата против 10 играчи на Амиен. По постигнувањето на гол од пенал во 53.

Aбидал демантира и ги посочи виновниците за лажната изјава

Спортски - 11.01.2018

Во текот на вчерашниот ден во медиумите се појави шокатна исповед на Ерик Абидал за неговите најтешки денови во кариерата. Само еден ден откако гласно одекна изјавата за која Абидал тврди дека е погрешно пренесена тој на својот Твитер профил излезе ...

Тимот на годината без најскапиот играч во историјата, фановите не го есапат Нејмар

24Фудбал - 11.01.2018

УЕФА попладнево го објави тимот на годината во избор на навивачите, најскапиот играч во историјата, Нејмар не се најде помеѓу најдобрите 11 За тимот на годината беа поделени 8,8 милиони гласови од речиси 800.000 посетители на веб страната на УЕФА.