TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кои се најинтелигентните хороскопски знаци?

ТВ21 - 23.05.2020

Интелегенцијата е ментална карактеристика која се оснесува на способноста за учење и прилагодување на нови ситуации, размислување и користење апрстрактни поими без претходно знаење. За најпаметни знакови во хороскопот се сметаат Близнаци, Вага и ...

Овие 3 хороскопски знаци најтешко го преболуваат раскинувањето со партнерот

Нане - 23.05.2020

За многумина, раскинувањето значи нов почеток, но на некои луѓе едноставно им е многу тешко да се помират дека е крај на љубовната врска. Следниве хороскопски знаци го најтешко ја преболуваат старата loveубов: И покрај фактот дека луѓето родени во ...

Не им е важно ништо, освен нивните желби – Најарогантните хороскопски знаци

Црнобело - 23.05.2020

Ароганцијата отсекогаш се сметала за лоша особина и ретко кој сака да се справува со ваква личност. Арогантните луѓе не размислуваат за чувствата и потребите на другите и без проблем ќе ги прегазат сите, само за да стигнат до својата цел.

Дневен хороскоп за 23.05.2020: Овни - желба за патување, Девица - ризични љубовни средби

Црнобело - 23.05.2020

Што предвидуваат ѕвездите - дали ќе ви се насмевне среќата во љубовта или треба да поработите на ...

Ова се најинтелигентните хороскопски знаци

Екран - 22.05.2020

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ИНТЕЛИГЕНЦИЈА е ментална карактеристика која се однесува на способноста на учење и прилагодување на нови ситуации, ...

Љубовта е ПЕКОЛ со овие хороскопски знаци

Локално - 22.05.2020

Многумина не успеваат да оформат врска што ќе трае, а некои хороскопски знаци сакаат да создаваат проблеми дури и таму каде што не постојат, така што тие се способни да уништат дури и совршена врска.

Кои се најголемите предности и недостатоци во врската со секој хороскопски знак?

Кафе пауза - 22.05.2020

Секој хороскопски знак има свои уникатни особини, па корисно е да знаете што да очекувате кога се состанувате со некого. Колку повеќе информации ќе добиете од астрологијата, толку подобро.

Парите им се најважни: Овие 3 хороскопски знаци се најголемите материјалисти

Нане - 22.05.2020

Луѓето родени во овие хороскопски знаци едноставно обожаваат пари и сè што е поврзано со истите. Но, додека сите на почеток сметаат дека ова е нешто лошо, всушност не мора да значи. За овие хороскопски знаци, плодовите од трудот им значат повеќе од ...

БРЗ ХОРОСКОП: Три зборови се доволни да го опишат секој знак

Кумановски м. - 22.05.2020

Подолу, прочитајте го брзиот хороскопот, описот на секој од 12-те хороскопски знаци сумиран во три збора, и проверете колку е точен. Хороскопски знаци кои сакаат само еднаш во животот Овен : секси, единствен, жесток Бик : секси, паметен, духовит ...

Дневен хороскоп за 22.05.2020: Близнаци - посилни по искушение, Водолија - лик од минатото

Црнобело - 22.05.2020

На кого ќе му се посреќи, а кој повторно ќе биде најголемиот малер во ...

Мажите лудуваат по жени родени во три хороскопски знаци

Press24 - 21.05.2020

Секоја личност има критериуми според кои бара партнер, но астрологијата вели дека жените во овие три хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без разлика на сѐ. Нивната харизма и неверојатна личност го привлекува вниманието.

Кои се најоптимистички хороскопски знаци

Скопје24 - 21.05.2020

Има луѓе во нашите животи кои се како позитивно полнење – тие никогаш не ги соблекуваат розовите очила, гледаат на сè на оптимистички начин, наоѓаат начин за излез од секоја ситуација и веруваат безрезервно во доброто кај секоја личност.

Од 21 до 31 мај: Овие три хороскопски знаци ќе ги сретнат своите сродни души

Женски магазин - 21.05.2020

Астролозите велат дека меѓу 21 и 31 мај најверојатно овиењ хороскопски знаци ќе се сретнат со својата сродна душа. Силите на универзмот ги покажуваат половина од вистинските патеки, што неизбежно водат до долгоочекуваниот состанок.

Откриваме кои хороскопски знаци се најкомпатибилни: Еден од нив е најдобар избор за долга врска! (ФОТО)

Слободен Печат - 21.05.2020

Ако вашата љубовна врска „пукне“ по само неколку месеци, можеби проблем е тоа што се гледате со личност чиј хороскопски знак не е компатибилен со вашиот. Интернет страницата „Buzz Bingo“ ја истражувала просечната должина на врски на славните ...

Најголемите мајстори во кујната меѓу хороскопските знаци

Вечер - 21.05.2020

Постојат луѓе кои навистина добро знаат да готват. Се наоѓате ли меѓу среќниците, зависи од тоа кога сте родени. Во овие хороскопски знаци се кријат вистински мајстори на кујната, можеби и вие сте еден од нив, но се уште не сте го откриле вашиот ...

Три зборови се доволни за да го опишат секој хороскопски знак

Кајгана - 21.05.2020

Кои три зборови го опишуваат вашиот хороскопски знак? Во продолжение прочитајте го краткиот опис за секој знак од зодијакот. Овен: секси, дрзок, единствен Бик: страстен, паметен, духовит Близнаци: спонтан, саркастичен, драматичен Рак: скромен, ...

Жените во овие три хороскопски знаци се поинакви од останатите, затоа се и фатални

Точка - 21.05.2020

Секој човек има свои критериуми кои ги бара во партнерот, но астрологијата вели дека жените родени во овие хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без оглед на сè. Бик Жените родени во знакот на Бик се многу шармантни, а мажите лудуваат по нив.

Мажите лудуваат по жени родени во три хороскопски знаци

Centar - 21.05.2020

Секоја личност има критериуми според кои бара партнер, но астрологијата вели дека жените во овие три хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без разлика на сѐ. Нивната харизма и неверојатна личност го привлекува вниманието.

Од 21 до 31 мај: Овие три хороскопски знаци ќе ги сретнат своите сродни души

Скопје24 - 22.05.2020

Астролозите велат дека меѓу 21 и 31 мај најверојатно овиењ хороскопски знаци ќе се сретнат со својата сродна душа. Силите на универзмот ги покажуваат половина од вистинските патеки, што неизбежно водат до долгоочекуваниот состанок.

Мажите лудуваат по жени родени во три хороскопски знаци

Скопје24 - 22.05.2020

Секоја личност има критериуми според кои бара партнер, но астрологијата вели дека жените во овие три хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без разлика на сѐ. Нивната харизма и неверојатна личност го привлекува вниманието.

Најголемите мајстори во кујната меѓу хороскопските знаци

Скопје24 - 23.05.2020

Постојат луѓе кои навистина добро знаат да готват. Се наоѓате ли меѓу среќниците, зависи од тоа кога сте родени. Во овие хороскопски знаци се кријат вистински мајстори на кујната, можеби и вие сте еден од нив, но се уште не сте го откриле вашиот ...