TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џошуа и Вајлдер конечно се договорија

Вечер - 13.06.2018

Актуелниот шампион во тешка категорија, Британецот Ентони Џошуа, конечно успеа да се договори за дуел со Дионтеј Вајлдер. Двајцата боксери се препукуваат веќе со години, а на крајот Американецот одлучи да го прифати условот на актуелниот шампион.

Ортиз го предизвика Тајсон Фјури

IPON - 13.06.2018

Поранешниот предизвикувач за светската титула во тешка категорија Луис Ортиз – Кинг Конг го предизвика Тајсон Фјури. Кубанецот поканата за средбата ја објави на Твитер. „Еј, Фјури, што ќе кажеш да се бориш со Луис Ортиз во твојот нареден меч.

Херн: Џошуа и Вајлдер ќе се сретнат во октомври или во ноември!

IPON - 13.06.2018

Средбата меѓу Ентони Џошуа и Дионтеј Вајлдер може да се одржи на стадионот Вембли во Лондон. Според менаџерот на Вајлдер, Шели Финкел, непобениот шампион на ВБЦ се согласил да се соочи со Џошуа во Велика Британија, каде што на последните три средби ...

Тајсон уште не му заборавил на Дон Кинг (видео)

TopSport - 12.06.2018

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон јасно покажа дека уште го мрази својот поранешен промотер Дон Кинг, откако фрли чаша вода кон него на промоција во Куќата на славните на боксот во Њујорк.

Вајлдер, Џошуа, Паркер – сите се ср*ње, сите се клошари

Вечер - 12.06.2018

По повеќе од 920 дена пауза, поранешниот боксерски шампион, Британецот Тајсон Фјури се врати во рингот минатиот викенд во Манчестер. Враќањето не беше по желба на љубителите на боксот, бидејќи неговиот противник, 30 килограми полесниот Сефер Сефери ...

Вајлдер и Џошуа ќе се борат за обединување на титулите

TopSport - 12.06.2018

Шампионот во тешка категорија во верзијата ВБЦ, Дионтеј Вајлдер, ги прифатил условите и ќе се бори против Британецот, Ентони Џошуа. Борбата ќе се одржи до крајот на годината, а веќе се најавува како најважниот меч во последните две децении.

Борбата на векот! Џошуа и Вајлдер ќе го одредат неспорниот светски шампион

Локално - 12.06.2018

Англичанецот Ентони Џошуа и Американецот Дионтеј Вајлдер постигнаа договор за натпревар меѓу себе во Велика Британија подоцна во текот на годината, кој ќе го утврди неспорниот светски шампион во бокс во тешка категорија за прв пат од 2000 година, ...

Вајлдер потпиша догоор за борба со Џошуа, ќе има и реванш!

Стандард - 12.06.2018

Дионтеј Вајлдер (САД) е подготвен да потпише договор за борба со Ентони Џошуа. И не за еден, туку за два натпревари. Првиот ќе биде во Велика Британија. Веста беше објавена од американскиот боксер.