TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Фудбалската лекција со 11 голови на Северна Ирска за Македонија

Дриблинг - 25.11.2021

Македонија загуби од Северна Ирска со 11:0 на „Петар Милошевски“ во 5 коло од муднијалските квалификации. Селекторот Кирил Изов им даде шанса на повеќе млади фудбалери од У19 тимот, во натпревар на кој противникот немаше милост кон нашиот гол.

Нов срамен пораз на македонските фудбалерки, загубија од Северна Ирска со 11:0

24Фудбал - 25.11.2021

Северна Ирска која е трета репрезентација во нашата група ни приреди дебакл, дури 11 пати ја тресеше мрежата на женската репрезентација на Македонија. На тренинг комплексот „Петар Милошевски“ на ФФМ, се играше мечот од петтото коло од квалификациите ...

Дебакл на женската селекција – пораз од С. Ирска со 0-11

Сител - 25.11.2021

Женската фудбалска репрезнетација на Македонија го претрпе и четвртиот пораз во рамките од Д група, во квалификациите за СП 2023 (Австралија и Нов Зеланд) Нашите фудбалерики попладнево беа декласирана од селекцијата на Северна Ирска со неверојатни ...

Македонските фудбалерки претрпеа тежок пораз од Северна Ирска

Дерби - 25.11.2021

Македонската сениорска женска репрезентација на ужасен начин го отвори двомечот со Северна Ирска, бидејќи попладнево на домашен терен загуби со двоцифрена гол разлика. Пресметката од петтото квалификациско коло за Светското првенство се одигра во ...

Северна Ирска не „лансираше“ на „кота единаесет“

SportMedia - 25.11.2021

Женската фудбалска репрезентација на Македонија предмалку во рамките од тековниот квалификациски циклус, на домашен терен, загуби од селекцијата на Северна Ирска со катастрофални 0:11. Ова фијаско на нашите девојки и селекторот Кирил Изов, не може ...

За секоја фудбалерка по еден гол – Македонија поразена со 0-11 од С. Ирска

Екипа - 25.11.2021

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа катастрофален пораз од Северна Ирска (0-11) на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје во 5. коло од квалификациите за Светското првенство во 2023 година.

Дебакл на женската фудбалска репрезентација: Северна Ирска ни даде 11 гола

Спортски - 25.11.2021

Женската фудбалска репрезентација на Македонија денес доживеа вистински дебакл во натпреварот против Северна Ирска одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“. Избраницичките на Кирил Изов го добија натпреварот со огромни 0:11.

Нов дебакл на македонските фудбалерки, пораз од Северна Ирска со 11:0

МКД - 25.11.2021

Северна Ирска која е трета репрезентација во нашата група ни приреди дебакл, дури 11 пати ја тресеше мрежата на женската репрезентација на Македонија. На тренинг комплексот „Петар Милошевски“ на ФФМ, се играше мечот од петтото коло од квалификациите ...

Пораз на македонските фудбалерки од Северна Ирска

Опсервер - 25.11.2021

ript> – Македонската женска фудбалска репрезентација попладнево во Скопје загуби од Северна Ирска со 0:11. Во меч којшто се играше во рамките на европските квалификации Д-група за пласман на Светското првенство 2023, гостинките доминираа и уште во ...

КОЛКУ ФУДБАЛЕРКИ ТОЛКУ ГОЛОВИ Катастрофален пораз на македонските репрезентативки од 0:11

+инфо - 25.11.2021

Двете репрезентации на 29 ноември во Белфаст ќе одиграат уште еден меѓусебен натпревар. Македонската женска фудбалска репрезентација попладнево во Скопје загуби од Северна Ирска со 0:11. Во меч којшто се играше во рамките на европските квалификации ...

Пораз на македонските фудбалерки од Северна Ирска

OhridNews - 25.11.2021

Македонската женска фудбалска репрезентација попладнево во Скопје загуби од Северна Ирска со 0:11. Во меч којшто се играше во рамките на европските квалификации Д-група за пласман на Светското првенство 2023, гостинките доминираа и уште во раната ...

Македонските фудбалерки поразени од Северна Ирска

Курир - 25.11.2021

Македонската женска фудбалска репрезентација попладнево во Скопје загуби од Северна Ирска со 0:11. Во меч којшто се играше во рамките на европските квалификации Д-група за пласман на Светското првенство 2023, гостинките доминираа и уште во раната ...

Македонските фудбалерки поразени од Северна Ирска

Zoom - 25.11.2021

Македонската женска фудбалска репрезентација попладнево во Скопје загуби од Северна Ирска со 0:11. Во меч којшто се играше во рамките на европските квалификации Д-група за пласман на Светското првенство 2023, гостинките доминираа и уште во раната ...

Пораз на македонските фудбалерки од Северна Ирска

MakPress - 25.11.2021

Македонската женска фудбалска репрезентација попладнево во Скопје загуби од Северна Ирска со 0:11. Во меч којшто се играше во рамките на европските квалификации Д-група за пласман на Светското првенство 2023, гостинките доминираа и уште во раната ...

Македонските фудбалерки поразени од Северна Ирска

Lider - 25.11.2021

Македонската женска фудбалска репрезентација попладнево во Скопје загуби од Северна Ирска со 0:11. Во меч којшто се играше во рамките на европските квалификации Д-група за пласман на Светското првенство 2023, гостинките доминираа и уште во раната ...

Женската репрезентација загуби од Cеверна Ирска со 11:0

Република - 25.11.2021

Македонската женска фудбалска репрезентација во Скопје загуби од Северна Ирска со 11:0. Во меч којшто се играше во рамките на европските квалификации Д-група за пласман на Светското првенство 2023, гостинките доминираа и уште во раната фаза ставија ...

Фудбалерките против Северна Ирска во првиот од двата ноемвриски меча

Екипа - 25.11.2021

Женската А репрезентација на Македонија денеска на домашен терен ќе го одиграат првиот од двата ноемвриски меча против Северна Ирска во квалификациите за Светското првенство 2023 година. Селекторот на Македонија, Кирил Изов се соочува со одредени ...

Македонија е голем аутсајдер против Северна Ирска

Спортманија - 25.11.2021

Женската фудбалска репрезентација од 13 часот на стадионот на ФФМ ќе игра против Северна Ирска во меч од петтото коло во квалификациите за пласман на Светското првенство во 2023 година. Против Северна Ирска ќе играме и во Белфаст, четири дена ...

Квалификации за СП: Македонија без најдобрите на мегдан со С. Ирска!

SportMedia - 25.11.2021

Попладнево од 13 часот на стадионот на ФФМ во Скопје, нашата најдобра женска фудбалска репрезентација ќе ги одмери силите со соодветната селекција на С. Ирска. Ова е меч од 5.коло во групата – Д за пласман на СП 2023 година.

Македонските фудбалерки ја пречекуваат Северна Ирска

Курир - 25.11.2021

Женската фудбалска А репрезентација на Северна Македонија денеска ја пречекува Северна Ирска во рамките на европските квалификации за пласман на Светското првенство 2023 што ќе се одигра во Австралија и Нов Зеланд.

Македонските фудбалерки ја пречекуваат Северна Ирска

Zoom - 25.11.2021

Женската фудбалска А репрезентација на Северна Македонија денеска ја пречекува Северна Ирска во рамките на европските квалификации за пласман на Светското првенство 2023 што ќе се одигра во Австралија и Нов Зеланд.