TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Google покажа како ќе изгледа Pixel 4

Локално - 12.06.2019

Во последните денови на Интернет се појавија многу информации за серијата смартфони Pixel 4, која се очекува наесен, а освен тоа видовме и рендер на задниот дел на еден од моделите кој покажа сличност со наводниот дизајн на iPhone 11.

Рендер за Pixel XL 4 го прикажува со тројна камера

Телефони.мк - 12.06.2019

Google дава малку информации за плановите за следната генерација на премиум смартфоните Pixel XL 4 бидејќи неодамна го лансираше Pixel 3a, но тоа не ги спречува бројните протекувања на детали, како за спецификациите, така и за дизајнот.

Веќе испорачале милиони телефони со сопствениот оперативен систем

Точка - 12.06.2019

"Huawei" веќе успеал да испорача милион телефони со сопствениот оперативен систем, кој, барем во Кина, ја носи ознаката "HongMeng". Сепак, како што пренесува Rosenblatt Securities, не е сосема јасно дали станува збор за телефони кои ги напуштиле ...

Huawei ја одложува целта да стане најголем производител на мобилни телефони во светот

Локално - 12.06.2019

Кинеската компанија Huawei веќе не очекува да ја покрие целта да стане најголем производител на паметни телефони во светот до крајот на годината, пишува „Ројтерс“. Агенцијата се повикува на изјава на Шао Јан, директор за стратегии во делот на ...

HongMeng софтверите се веќе испорачани со милиони Huawei телефони

Телефони.мк - 12.06.2019

Rosenblatt Securities соопштија дека се уште не е потврдено дали се ова тест примероци или готови уреди подготвени за испорака. Се работи за внатрешен софтвер, компатибилен со Android апликациите, додека „безбедносните функции за заштита на лични ...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Црнобело - 12.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до ...

Huawei веќе испорача милион телефони со HongMeng оперативен систем

Денар - 11.06.2019

Huawei веќе успеа да испорача милион паметни телефони со нивниот оперативен систем, наречен HongMeng. Како што пренесува Rosenblatt Securities, не е јасно дали се работи за тест примероци или за готови уреди кои се подготвени за испорака.

Huawei P20 Lite (2019) се појави во Европа со сите детали

Телефони.мк - 11.06.2019

Huawei P20 Lite (2019) моделот кој носи име од ланскиот модел и бројка од сегашната година може да збуни многу корисници, но тоа што не е збунувачка се неговите одлични спецификации кои со сите детали се појавија на европски сајт за продажба на ...

Нови фотографии од Google Pixel 4 прикажуваат по две предни и задни камери

USB - 11.06.2019

Се појавија првите фотографии кои наводно го прикажуваат Google Pixel 4 телефонот во живо, судејќи според изворот што ги објавил. Најверојатно се работи за XL верзијата на телефонот. Може да се забележи дека Google Pixel 4 има две камери на задната ...

САД би ги олеснил санкциите за Huawei доколку Кина ги исполни американските барања

USB - 11.06.2019

Изјавата на американскиот министер за финансии, Стивен Мнучин, според која ограничувањата што ги наметна администрацијата на претседателот Доналд Трамп кон Huawei би можеле да бидат олеснети доколку има напредок во трговските преговори со Кина, ...

Апликациите на Facebook повлечени од смартфоните на Huawei

Бизнис Инфо - 11.06.2019

Facebook се приклучи во низата компании коишто ја прекинуваат соработката со кинескиот производител Huawei, пишува CNN . Социјалната мрежа повеќе нема да дозволува инсталација на нејзините апликации Facebook, WhatsApp и Instagram на смартфоните од ...

Веќе испорачале милиони телефони со сопствениот оперативен систем

Локално - 12.06.2019

“Huawei” веќе успеал да испорача милион телефони со сопствениот оперативен систем, кој, барем во Кина, ја носи ознаката “HongMeng”. Сепак, како што пренесува Rosenblatt Securities, не е сосема јасно дали станува збор за телефони кои ги напуштиле ...

Google Pixel 4 рендерите демонстрираат дизајн како iPhone 11

Телефони.мк - 11.06.2019

Објавени се рендери со Pixel 4 и Pixel 4 XL од Стив Хемерстофер, кој прогнозира дека новите предводници на Google ќе бидат со многу сличен дизајн како следниот iPhone 11. Според него задната камера ќе биде четворна и рамката за неа ќе биде слична ...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Фактор - 12.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следатнајновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до ...

Huawei P30 lite – врвен спој на нови трендови и убава естетика

Локално - 12.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до ...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Скопје24 - 12.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до ...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

МакМода - 12.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облек увањето , козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони ...