TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен Печат - 01.06.2020

Планирано е натпреварите да се играат без публика, а се разгледува и можноста делумно да се отворат стадионите за навивачите од јули. Денеска италијанската фудбалска федерација го објави распоредот на останатите натпревари кои треба да се одиграат ...

Серија А продолжува на 20 јуни, Пандев, Несторовски и Елмас од 23 јуни во битка за бодови

Дриблинг - 01.06.2020

Објавен е првичниот распоред на натпревари за продолжението од сезоната во Серија А. Според првичниот план, сезоната дефинитивно ќе продолжи на 20 јуни со натпреварите на Торино- Парма и Верона – Каљари.

Италијанците го објавија официјалниот распоред за продолжението од Серија А

Дерби - 01.06.2020

Италијанското фудбалско првенство официјално ќе продолжи на 20. јуни, кога на програмата се две заостанати средби. Дуелот со кој ќе продолжи Серија А е тој меѓу Торино и Парма од 18:30 часот, а истиот ден, од 20:45 часот Верона ќе го пречека Калјари.

Серија А го објави распоредот, Јуве-Лацио на 20 јули

TopSport - 01.06.2020

Серија А и официјално го објави распоредот на натпреварувањата по рестартот на лигата на 20 јуни, потврдувајќи дека дербито меѓу двата првопласирани тимови Јувентус и Лацио ќе се оддржи во вечерен термин во понеделник, на 20 јули.

Серија А го откри финалниот распоред, познато кога ќе се игра дербито меѓу Јувентус и Лацио

СуперСпорт - 01.06.2020

Од Серија А го објавија финалниот распоред на натпревари пред рестартот на сезоната кој е планиран за 20 јуни. Прв натпревар кој ќе биде на програмата по враќањето е Торино- Парма, а истиот ќе се игра на 20 јуни во 18:30 часот.

Се е спремно за Серија А: Објавен целиот распоред со новите термини! (ФОТО)

Спортски - 01.06.2020

Италијанската Серија А денес го објави распоредот на натпревари кои ќе следат по продолжувањето на првенството. Планирано е првенството во Серија А да продолжи на 20 и 21 јуни со заостанатите натпревари од 25 коло, а од 22 јуни ќе се игра скоро ...

Серија А распоред: Мечеви во нови термини, а фудбал – скоро секој ден!

Gol.mk - 01.06.2020

Италијанската Серија А го одреди календарот и датумот на натпревари кои ќе следат за рестартот на сезоната. Лигата предвидено е да се врати на малите екрани со мечеви на 20 и 21 јуни, со заостанатите натпревари од 25 коло.

Серија А почнува со Торино - Парма?

Кајгана - 01.06.2020

Во очекување на официјализација на календарот, најверојатно мразот ќе го скршат екипите на Торино и Парма на 20 јуни во 19:30 часот. Фудбалерите на „Граната“ на „Гранде Торино“ стадионот ќе ги пречекаат „Жолто-сините“ од Парма во натпревар кој ќе го ...

Фудбал: Италијанското првенство продолжува на 20 јуни со секојдневни натпревари

360 степени - 31.05.2020

Италијанското фудбалско првенство ќе продолжи на 20 јуни, а натпреварите ќе се одржуваат секој ден. Таков згуснат распоред е избран за да може на време да се заврши лигата пред 2 август. Во исто време, натпреварите во интерес на телевизијата и ...

Во италијанското првенство планираат да одржуваат натпревари секој ден по рестартирањето

А1 On - 31.05.2020

Натпреварите во фудбалското првенството на Италија по продолжувањето на сезоната ќе се одржуваат секој ден. Таков згузнаст распоред е избран за да има време да се заврши лигата пред 2 август. Рестартирањето е закажано за 20 јуни.

Во италијанското првенство планираат да одржуваат натпревари секој ден по рестартирањето

MakPress - 31.05.2020

Натпреварите во фудбалското првенството на Италија по продолжувањето на сезоната ќе се одржуваат секој ден. Таков згузнаст распоред е избран за да има време да се заврши лигата пред 2 август. Рестартирањето е закажано за 20 јуни.

Објавен распоредот за рестартот на сезоната во Серија А

OhridNews - 02.06.2020

Серија А и официјално го објави распоредот на натпреварувањата по рестартот на лигата на 20 јуни, потврдувајќи дека дербито меѓу двата првопласирани тимови Јувентус и Лацио ќе се оддржи во вечерен термин во понеделник, на 20 јули.