TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн се безмилосен тим – го „прегазија“ Шалке со 8:0!

TopSport - 18.09.2020

Акутелниот германски и европски шампион, Баерн Минхен не покажа милост во првиот меч од новата сезона од Бундеслигата, откако со неверојатни 8:0 ги победи Шалке за да сигнализира дека „машината“ на Ханси Флик повторно планира да гази и во 2019/20.

Баерн со фудбалски спектакл го понижи Шалке: Рабона магија на Левандовски, хет-трик на Гнабри и луда партија на Сане ...

Дерби - 18.09.2020

Новата сезона во германската Бундеслига беше отворена на спектакуларен начин, бидејќи шампионот Баерн Минхен понуди неверојатна фудаблска претстава со која во секоја смисла го понижи големиот ривал Шалке 04.

(ВИДЕО) Овој Баерн Минхен е СТРАШЕН – Шалке со хорор пораз

Спортклуб - 18.09.2020

Баерн Минхен моќно ја започна новата сезона во Бундеслигата. Во 1. коло, актуелниот шампион го совлада Шалке со 8- 0 на „Алијанц Арена“. Шалке за малку ќе поведе од првиот напад на мечот, но Нојер спаси, а потоа следуваше вистинска катастрофа за ...

ВИДЕО: Со Баерн нема шега, уште на стартот му даде ОСУМ гола на Шалке!

Gol.mk - 18.09.2020

Ако денот по утрото се познава, тогаш ниту оваа сезона не би требало да има промени на врвот во Бундеслигата, затоа што шампионот Баерн Минхен покажа квалитет и надмоќ уште во првите 90 минути од новата сезона на германскиот шампионат.

СТРАШЕН БАЕРН: Шалке си доби „осумка“! 🎥

Спортски - 18.09.2020

Баерн Минхен каде што застана на крајот на минатата сезона таму продолжи во новата. Баварците денес го торпедираа Шалке и во првото коло славеа победа од огромни 8:0. Катастрофата за Шалке започна уште во четвртата минута кога Серж Гнабри го отвори ...

Шалке се спаси од десетка – Фуриозниот Баерн тргна со победа од 8:0 во новата сезона (Видео)

Спортманија - 18.09.2020

Гнабри постигна хет-трик, сефте гол за Баварците даде Сане, а гостите доживеаја еден од најтешките порази во Бундеслигата Баерн Минхен го декласира Шалке 04 со 8:0 и најави нов поход кон титулата во Германија, во премиерниот меч во Бундеслигата.

Оваа игра е многу лесна за баварскиот гигант – Баерн во „лер“ му даде 8 „парчиња“ на Шалке (ВИДЕО)

Екипа - 18.09.2020

Каде што застана на крајот на минатата сезона таму продолжи Баерн Минхен во новата. Едноставно во „лер“ во првиот меч од годинашното издание на Бундеслигата му даде осум парчиња на Шалке 04.

ИСТОРИЈА: Баерн го разнесе Шалке со 8:0 на стартот на Бундес лигата!

SportMedia - 18.09.2020

Неверојатно. На првиот меч во Бундес лигата седум гола. Баерн Минхен го разнесе Шалке 04 со 8:0. Баварската машина, инаку бранител на титулата ја почна сезоната фуриозно, гостинот распарчен и понижен на „Алијанц арената“.

ВИДЕО: Баерн Минхен го декласираше Шалке со 8:0,  хет-трик на Гнабри, деби гол на Сане

Дриблинг - 18.09.2020

Баерн Минхен го декласираше и посрамоти Шалке во воведното коло од новата сезона во Бундес лигата совладувајќи го со 8:0. По првото полувреме беше 3:0, прецизни беа Гнабри, Горецка и Левандовски.

Хет-трик на Гнабри: Баерн Минхен со осум гола го распарчи Шалке (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.09.2020

Баерн Минхен имаше фуриозен старт на Бундеслигата, откако со убедливи 8-0 го доби дербито против Шалке. Серж Гнабри постигна гол за водство од 1-0 во четвртата минута, по што Леон Горецка зголеми на 2-0 во 19.

Баерн го декласира Шалке на отворањето на новата сезона во Бундеслигата

Опсервер - 18.09.2020

Минхен, 18 септември 2020 () – Актуелниот европски и германски фудбалски шампион, Баерн Минхен, силно тргна кон одбрана на трофејот во Бундеслигата. Баварците вечерва на отворањето на новата сезона во Германското фудбалско првенство, забележаа ...

Може ли подобро? Совршена акција на Баварците на стартот на новата сезона во Бундеслигата (ВИДЕО)

Екипа - 18.09.2020

Баерн Минхен веќе води со 4-0 против Шалке во првиот натпревар од новата сезона во Бундес-лигата. На стартот на вториот дел Гнабри го постигна својот втор гол на мечот, но неговата задача во оваа акција беше најлесна.

Кој да игра против моќната машинерија од Минхен? Баерн го декласира Шалке за половина час (Видео)

Спортманија - 18.09.2020

Во премиерниот меч од новата сезона во Бундеслигата европскиот првак експресно ги реши сите дилеми Баерн Минхен продолжи да гази во препознатлив стил, што го доведе тимот до титулата европски првак, а баварската фудбалска машинерија нема проблеми на ...

Баерн како да е на тренинг - го растури Шалке за едно полувреме! (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.09.2020

Баерн Минхен на одличен начин ја почна новата сезона во Бундеслигата, откако за само едно полувреме го растури Шалке (3-0). Серж Гнабри во четвртата минута поведе со 1-0, по што Леон Горецка зголеми на 2-0 во 19. минута.

ВИДЕО: Баерн Минхен е безмилосен против Шалке во првото полувреме

Дриблинг - 18.09.2020

Баерн Минхен се избори за предност од 3:0 по првото полувреме против Шалке во воведното коло од новата сезона во Бундес лигата. Гнабри го отвори резултатот во 4 минута по асистенцијата на Кимих. На 2:0 зголеми Горецка во 19 минута, асистираше Милер.

(ВИДЕО) Баерн Минхен си поигрува со Шалке уште на стартот – ова нема да биде добро за гостите

Спортклуб - 18.09.2020

Баерн Минхен по 19 минути игра веќе води со 2-0 во мечот против Шалке. Откако Серж Гнабри погоди за 1: 0 во четвртата минута, во 19-та минута од мечот веќе беше 2- 0. Тоа беше одлична акција на Баварците која на крајот заврши со Леон Горецка кој со ...

Првиот гол за Баерн во новата сезона беше мала мајсторија на Гнабри 🎥

Спортски - 18.09.2020

Баерн Минхен првиот гол во Бундеслигата го постигна после само четири минути игра. После само четири минути игра Баерн поведе против Шалке. Стрелец на голот беше Серж Гнабри кој изведе една мала мајсторија.

Само четири минути му требаа на Гнабри да продолжи каде што застана минатата сезона (Видео)

СуперСпорт - 18.09.2020

Само четири минути му беа потребни на Серж Гнабри да го отвори резултатот во првото коло од Бундеслигата против Шалке. Новата седумка на Баерн Минхен на перфектен начин ја искористи одличната топка на Џошуа Кимих и го матираше оглманот на Шалке за ...

ВИДЕО: Гнабри доби топка „со очи“ од Кимих и со мајсторија го даде првиот бундес-гол!

Gol.mk - 18.09.2020

Екипата на Баерн Минхен по само четири минути игра во дербито со Шалке 04 има предност од 1-0, откако мрежата на гостите од Гелзенкирхен ја стресе Серж Гнабри. Германскиот репрезентативец одлично ја отвори сезоната во Бундеслигата и по една топка ...

ФОТО: Сане ќе дебитира за Баерн Минхен од првата минута против Шалке

Дриблинг - 18.09.2020

Баерн Минхен одбраната на титулата во Бундес лигата ќе ја започне вечерва на домашен терен, без навивачи против Шалке 04. Летното засилување за „Баварците“ Лирој Сане е во почетниот состав и заедно со Гнабри и Милер ќе му помагаат на Левандовски.

Големото дерби меѓу Баерн Минхен и Шалке сепак ќе се игра пред празни трибини

Дриблинг - 18.09.2020

Со дуелот на Баерн Минхен и на Шалке на „Алијанц Арената“ ќе започне новата сезона во Бундес лигата. Големото дерби требаше да се игра пред навивачи, конкретно пред 10% исполнети трибини но здравствените власти во Германија во последен момент се ...

Со меч без публика меѓу Баерн и Шалке вечерва започнува Бундес Лигата

Алфа - 18.09.2020

Со натпреварот Баерн Минхен и Шалке вечерва започнува 58-то издание на Германската Бундес фудбалска лига. На Алијанц арената требаше да има и гледачи, договорено беше 7 и пол илјади да го следат мечот во живо, но вчерашното зголемување на бројката ...

Германските власти ја сменија одлуката, Бундеслигата стартува пред празни трибини

Gol.mk - 18.09.2020

Вечерва со пресметката на „Алианц Арена“ меѓу Баерн Минхен и Шалке 04, ќе биде означен официјален почеток на новата сезона во Бундеслигата. Иако беше најавено дека на трибините ќе може да присуствуваат навивачи, тоа нема да се случи, барем не во ...

Вагнер: Баерн е меѓу најдобрите во светот, ама натпреварот почнува со 0-0!

Gol.mk - 18.09.2020

Шалке 04 не можеше ниту да посака потежок тест на стартот од новата сезона во Бундеслигата, бидејќи вечерва му гостува на шампионот Баерн Минхен. Предводникот на екипата од Гелзенкирхен пред средбата со гигантот призна дека играат против една од ...

Шалке прежален на премиерата на „Алијанц Арена“

Gol.mk - 18.09.2020

Баерн како шампион ја отвара сезоната против Шалке пред своите навивачи. Да, пред навивачи, бидејќи германските власти дадоа дозвола Бундеслигата да започне процес на враќање на публиката на стадионите.

Флик: Немавме многу време за одмор, ама тимот е спремен за Шалке

Gol.mk - 18.09.2020

Баерн Минхен одбраната на титулата во Бундеслигата ќе ја стартува со домашната средба вечерва против Шалке 04. Екипата која освои „триплета“, со трофеите во германското првенство и куп, а потоа и Лигата на шампионите, како најголем фаворит стартува ...

Бундеслигата стана Баерн-лига, може ли некој да ја прекине хегемонијата?

Gol.mk - 18.09.2020

Со дербито меѓу најголемите ривали, вечерва се крева завесата од новата сезона на Бундеслигата. На празната „Алијанц Арена“ шампионот Баерн Минхен ќе го пречека Шалке 04. Иако пред неколку дена германските власти дозволија ограничен број на гледачи ...

Фотографија на денот: Сепак празни трибини на отворањето на сезоната

Deutsche Welle - 18.09.2020

Вечерва со натпреварот Бајерн- Шалке започнува новата сезона во Бундеслигата. Иако Минхенчани се надеваа на 7500 гледачи, градските власти поради растечкиот број случаи на Ковид-19 забранијa публика на Алијанц арената.

Пет голмани на кои треба да се внимава во новата сезона во Бундеслигата (ВИДЕО)

Дерби - 18.09.2020

Вечерва (20:30 часот) со дуелот меѓу Баерн Минхен-Шалке се отвара новата сезона во Бундеслигата, натпреварувачката 2020/2021 во која титулата ќе ја бранат баварците. Во пресрет на официјалниот старт, луѓето задолжени за официјалниот Јутјуб канал на ...

Коронавирусот не дозволува почеток на Бундеслигата со навивачи

Локално - 18.09.2020

Градоначалникот на Минхен донесе одлука дека на првиот натпревар во новата сезона од Бундеслигата помеѓу Баерн и Шалке, сепак нема да има навивачи, како што првично беше планирано, пренесе „Нова.рс“.

Баерн го декласира Шалке на отворањето на новата сезона во Бундеслигата

Sport M - 18.09.2020

Минхен, 18 септември 2020 (МИА) – Актуелниот европски и германски фудбалски шампион, Баерн Минхен, силно тргна кон одбрана на трофејот во Бундеслигата. Баварците вечерва на отворањето на новата сезона во Германското фудбалско првенство, забележаа ...