TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени дилери во тетовско

Вечер Прес - 24.11.2022

Полицијата привела две лица во тетовско, кај кои била пронајдена дрога. -На 24.11.2022 околу 00.10 часот во тетовско Камењане, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Е.А.(23) од гостиварска Горна Бањица и Б.Џ.

Приведени две лица, кај нив најдена дрога

Курир - 24.11.2022

На 24.11.2022 околу 00:10 часот во тетовско Камењане, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Е.А.(23) од гостиварска Горна Бањица и Б.Џ.(33) од Гостивар затоа што што при нивен и преглед на патничко моторно возило „фолксваген голф“ ...

Гостиварци фатени со дрога во тетовско Камењане

Gostivarpress.mk - 24.11.2022

Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска (24 ноември), десетина минути по полноќ, во тетовско Камењане ги лишиле од слобода 23 годишник од гостиварска Горна Бањица и 33 годишник од Гостивар затоа што што при нивен и преглед на патничко моторно ...