TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фејсбук ги менува правилата за снимање во живо по нападите во Крајстчрч

Н.Македонија - 15.05.2019

Фејсбук изјави дека денес ќе бидат објавени новите рестрикции за користењето на алатката за снимањето во живо, по нападот на џамиите во Нов Зеланд во кој беа убиени 51 лице и притоа сето тоа беше пренесено во живо на платформата, пренесува ...

Фејсбук го ограничува live stream

Канал5 - 15.05.2019

Компанијата Фејсбук објави дека ќе ги заостри правилата за користење на својата услуга ,,live stream” , пред состанокот на првите луѓе на социјалните мрежи , каде ќе се бара начин за ограничување на насилството на интернет.

Facebook ги заострува правилата за пренос на live видеа

Телефони.мк - 15.05.2019

Facebook објави дека ги заострува правилата за ' livestream ' услугата, со оглед на тоа што вооружен напаѓач снимаше во живо на социјалната мрежа како убива 51 лице во две џамии во градот Кристчурч.

Отсега Фејсбук го ограничува „LIVE“ снимањето

Среќа.mk - 15.05.2019

Компанијата Фејсбук денес објави дека ја ограничува употребата на својата платформа „Live“ која овозможуваше пренос на видео во живо. Оваа одлука е донесена по нападот на џамијата во Нов Зеланд кој се случи во средината на март, а убиецот ја ...

Facebook ги заострува правилата за преносите во живо за неговите корисници

Денар - 15.05.2019

Facebook ги заострува правилата за преносите во живо за неговите корисници во пресрет на состанокот на светските лидери со цел спречување на онлајн насилството на интернет по масакрот во Крајстчерч.

Фејсбук ги ограничува објавите во живо

Р.С.Европа - 15.05.2019

Фејсбук соопшти дека го заострува пристапот до објави во живо со цел да го спречи ширењето на насилни видеа по нападите на џамии на 15 март во Нов Зеланд. Директорот на Фејсбук за интегритет на социјалните медиуми, Гај Росен изјави дека нападите во ...

„Фејсбук“ ги заостри правилата за пренос во живо

Макфакс - 15.05.2019

„Фејсбук“ ги заостри правилата за пренос во живо за своите корисници во пресрет на состанокот на светските лидери со цел сузбивање на онлајн насилствата, по масакрот во Крајстчерч. Компанијата соопшти дека воведува нова политика за користење на ...

НОВИ ПРАВИЛА ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ ВО ЖИВО НА ФЕЈСБУК: После масакрот во Нов Зеланд се воведуваат поостри мерки!

Слободен Печат - 15.05.2019

Корисниците кои еднаш ќе бидат суспендирани, ќе им биде оневозможено да ја користат опцијата за вклучување на одреден временски период, пренесе компанијата. Фејсбук ги заострува правилата за вклучување на пренос во живо за своите корисници, воочи ...

Фејсбук ги ограничува објавите во живо

Тера - 15.05.2019

Фејсбук соопшти дека го заострува пристапот до објави во живо со цел да го спречи ширењето на насилни видеа по нападите на џамии на 15 март во Нов Зеланд. Директорот на Фејсбук за интегритет на социјалните медиуми, Гај Росен изјави дека нападите во ...

„Фејсбук“ ги заостри правилата за пренос во живо

24Инфо - 15.05.2019

„Фејсбук“ ги заостри правилата за пренос во живо за своите корисници во пресрет на состанокот на светските лидери со цел сузбивање на онлајн насилствата, по масакрот во Крајстчерч. Компанијата соопшти дека воведува нова политика за користење на ...

Фејсбук ги ограничува објавите во живо

Алсат-М - 15.05.2019

Фејсбук соопшти дека го заострува пристапот до објави во живо со цел да го спречи ширењето на насилни видеа по нападите на џамии на 15 март во Нов Зеланд. Директорот на Фејсбук за интегритет на социјалните медиуми, Гај Росен изјави дека нападите во ...

„Фејсбук“ ги заостри правилата за пренос во живо

Точка - 15.05.2019

„Фејсбук“ ги заостри правилата за пренос во живо за своите корисници во пресрет на состанокот на светските лидери со цел сузбивање на онлајн насилствата, по масакрот во Крајстчерч. Компанијата соопшти дека воведува нова политика за користење на ...

Фејсбук ги ограничува објавите во живо

Курир - 15.05.2019

Фејсбук соопшти дека го заострува пристапот до објави во живо, со цел да го спречи ширењето на насилни видеа по нападите на џамии на 15 март во Нов Зеланд. Директорот на Фејсбук за интегритет на социјалните медиуми, Гај Росен изјави дека нападите во ...

„Фејсбук“ ги заостри правилата за пренос во живо

Centar - 15.05.2019

„Фејсбук“ ги заостри правилата за пренос во живо за своите корисници во пресрет на состанокот на светските лидери со цел сузбивање на онлајн насилствата, по масакрот во Крајстчерч. Компанијата соопшти дека воведува нова политика за користење на ...

Фејсбук ги ограничува објавите во живо

Сител - 15.05.2019

Фејсбук соопшти дека го заострува пристапот до објави во живо со цел да го спречи ширењето на насилни видеа по нападите на џамии на 15 март во Нов Зеланд. Директорот на Фејсбук за интегритет на социјалните медиуми, Гај Росен изјави дека нападите во ...

Facebook ќе ги заостри правилата за пренос во живо

USB - 15.05.2019

„Фејсбук“ ги заостри правилата за пренос во живо за своите корисници во пресрет на состанокот на светските лидери со цел сузбивање на онлајн насилствата, по масакрот во Крајстчерч. Компанијата соопшти дека воведува нова политика за користење на ...