TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сара Климоска: Да се биде европско актерско откритие е одлична мотивација

Вечер Прес - 13.01.2021

За улогата на Климоска во „Лена и Владимир“, од European Film Promotion истакнуваат „Настапот на наградената актерка Сара Климоска од Северна Македонија е откритие во вистинска смисла на зборот, со емотивна длабочина што ги занемарува нејзините ...

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Кајгана - 13.01.2021

Maкедонската актерка Сара Климоска е дел од десетте добитници на наградата „Ѕвезди во подем“ (Shooting Stars) која платформата Европска филмска промоција (EFP) секоја година ја доделува на најталентираните европски актери.

Климоска за тв 24: Признанијата ме мотивираат да продолжам уште подобро понатаму

24 Вести - 13.01.2021

Сара Климоска, една од ѕвездите на последниот филм на Милчо Манчевски „Врба“, е прогласена за Европска ѕвезда во подем и наградата ќе ја добие летово во Берлин. Таа се најде меѓу 10-те најдобри актерски таленти во Европа и е добитник на наградата ...

ВИДЕО | Сара Климоска: Нема формула за успешна улога, но она што е неминовно е многу работа и посветеност

Слободен Печат - 13.01.2021

Македонската актерка Сара Климоска е избрана меѓу 10-те најдобри актерски таленти во Европа за годинава на 71. Берлинале и ќе ја добие наградата „Шутинг старс“ (Shooting Stars), што ја доделува организацијата Европска филмска промоција (ЕФП).

Сара Климоска е една од десетте европски актерски имиња – Shooting Star за 2021 година

+инфо - 12.01.2021

Актерката ја доби називот European Shooting Stars 2021 за нејзината улога во дебитантскиот филм на Игор Алексов - „Лена и Владимир”, во продукција на Минд Продукција. European Film Promotion оваа година ја избра македонската актерка Сара Климоска ...

Сара Климоска – актерско откритие во Европа за 2021 година

Н.Македонија - 12.01.2021

European Film Promotion оваа година ја избра македонската актерка Сара Климоска како една од десетте европски актерски откритија – European Shooting Stars 2021. Оваа манифестација се одржува во рамките на Меѓународниот филмски фестивал во Берлин и ...

Актерката Сара Климоска е избрана меѓу 10-те најдобри европски таленти

Република - 12.01.2021

Европската филмска промоција ја избра македонската актерка Сара Климоска меѓу 10-те најдобри актерски таленти во подем во Европа за годинава на 71. Берлинале. Климоска ќе ја добие наградата „Шутинг старс“ (Shooting Stars).

Сара Климоска – една од десетте европски актерски откритија – Shooting Star за 2021

Вечер Прес - 12.01.2021

European Film Promotion оваа година ја избра македонската актерка Сара Климоска како една од десетте европски актерски откритија – European Shooting Stars 2021, соопшти македонската Агенција за филм.

Сара Климоска една од десетте европски актерски имиња – Shooting Star за 2021 година

Денар - 12.01.2021

European Film Promotion оваа година ја избра македонската актерка Сара Климоска како една од десетте европски актерски откритија – European Shooting Stars 2021. Оваа манифестација се одржува во рамките на Меѓународниот филмски фестивал во Берлин и ...

Сара Климоска избрана како едно од десетте европски актерски откритија

Факултети - 12.01.2021

European Film Promotion ја избра македонската актерка Сара Климоска како едно од десетте европски актерски откритија – European Shooting Stars 2021. Оваа манифестација се одржува во рамките на Меѓународниот филмски фестивал во Берлин и важи за едно ...

Сара Климоска една од десетте европски актерски имиња - Shooting Star за 2021 година

MakPress - 12.01.2021

European Film Promotion оваа година ја избра македонската актерка Сара Климоска како една од десетте европски актерски откритија – European Shooting Stars 2021. Оваа манифестација се одржува во рамките на Меѓународниот филмски фестивал во Берлин и ...

Сара Климоска една од десетте европски актерски имиња – Shooting Star за 2021 година

ММС - 13.01.2021

European Film Promotion оваа година ја избра македонската актерка Сара Климоска како една од десетте европски актерски откритија – European Shooting Stars 2021. Оваа манифестација се одржува во рамките на Меѓународниот филмски фестивал во Берлин и ...

(ФОТО) Ѕвездата на „Врба“ – Сара Климоска прогласена за европска ѕвезда во подем

Екран - 13.01.2021

Ѕвездата на филмот „Врба“, Сара Климоска, се најде меѓу 10-те млади актери кои ќе ја добијат наградата на манифестацијата која ќе се одржи дигитално од 23 до 25 февруари, пред 71-то издание на Берлинале.

Сара Климоска прогласена за Европска ѕвезда во подем

Независен - 12.01.2021

Сара Климоска, една од ѕвездите на последниот филм на Милчо Манчевски „Врба“, е прогласена за Европска ѕвезда во подем и наградата ќе ја добие летово во Берлин. Климоска се најде меѓу 10-те најдобри актерски таленти во Европа и е добитник на ...

Сара Климоска, ѕвездата на „врба“, меѓу 10-те најдобри европски таленти на Берлинале

Сакам да кажам - 12.01.2021

Македонската актерка Сара Климоска е меѓу 10-те најдобри актерски таленти во подем во Европа за годинава на 71. Берлинале ќе ја добие наградата „Шутинг старс“ (Shooting Stars), што ја доделува платформата Европска филмска промоција (ЕФП).

Актерката Сара Климоска меѓу 10-те најдобри европски таленти за 2021

Окно - 12.01.2021

Македонската актерка Сара Климоска е избрана меѓу 10-те најдобри актерски таленти во Европа за годинава на 71. Берлинале и ќе ја добие наградата „Шутинг старс“ (Shooting Stars), што ја доделува платформата Европска филмска промоција (ЕФП).

Актерката Сара Климоска меѓу 10-те најдобри европски таленти за 2021

Радио МОФ - 12.01.2021

Maкедонската актерка Сара Климоска ќе ја добие наградата „Ѕвезди во подем“ (Shooting stars) која секоја година се доделува на најталентираните европски актери од платформата Европска филмска промоција (ЕФП).

Сара Климоска една од десетте европски актерски имиња – Shooting Star за 2021 година

Слободен Печат - 12.01.2021

European Film Promotion оваа година ја избра македонската актерка Сара Климоска како една од десетте европски актерски откритија – European Shooting Stars 2021. Оваа манифестација се одржува во рамките на Меѓународниот филмски фестивал во Берлин и ...

Актерката Сара Климоска е една од десетте европски откритија – Европски ѕвезди во подем за 2021 година

Либертас - 12.01.2021

Македонската актерка Сара Климоска е избрана за една од дестте европски откритија – Европски ѕвезди во во подем 2021 на Европската филмска промоција. Европската филмска промоција се одржува во рамки на Меѓународниот филмски фестивал во Берлин и важи ...