TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Перез има изненадување: Реал ќе оди на шопинг во Каталонија!?

Sport 1 - 09.11.2018

Реал Мадрид заигра многу добро под водство на привремениот тренер Сантијаго Солари, кој врза три победи по ред, па сега претседателот на клубот, Флорентино Перез, сака да му донесе неколку засилувања.

ОФИЦИЈАЛНО: Реал доби нов тренер… до Божиќ

Спортклуб - 09.11.2018

Трите натпревари и три победи без примен гол го натераа претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес официјално да му ја даде својата поддршка на Сантијаго Солари кој беше привремено ангажиран на местото на избрканиот Жулен Лопетеги.

„Марка“: Перез конечно ќе го засилува тимот, Реал оди на шопинг во Каталонија!?

СуперСпорт - 09.11.2018

Реал Мадрид почна да игра подобро под водство на привремениот тренер Сантијаго Солари, а поради тоа претседателот Флорентино Перез сака да ангажира дополнителни засилувања за екипата во јануари.

Солари во Реал барем до крајот на годината

Стандард - 09.11.2018

Сантијаго Солари ќе продолжи да биде привремен тренер во Реал Мадрид најмалку до крајот на 2018 година, објавија шпанските медиуми. Европскиот клупски шампион има три победи во три средби во сите натпреварувања под раководство на експертот и тоа го ...

Солари: Без еуфорија, се фокусираме на следните натпревари

Sport M - 08.11.2018

Тренер на Реал, Сантијаго Солари беше задоволен од тимската игра на натпреварот од четвртата рунда од групната фаза на Лигата на шампионите со Викторија Плзен (5:0). Тој истакна дека оваа победа не треба да доведе до опуштање на играчите.

„Земјотрес“ во Мадрид: Перез заменува еден од најискусните играчи со млад фудбалер!?

СуперСпорт - 08.11.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подготвува револуција во Мадрид, која ќе ја потресе цела соблекувална, а дефинитивно и ќе ја изненади јавноста бидејќи е тешко да се поверува дека е подготвен на ваков потег.

Солари скромен: Не можам да барам повеќе од фудбалерите!

СуперСпорт - 08.11.2018

Привремениот тренер на Реал Мадрид, Сантијаго Солари им честиташе на фудбалерите за убедливиот триумф против Викторија Плзен во четвртото коло од Лигата на шампиони. Бранителот на титулата славеше во Чешка со 5-0, а каква игра покажа зборува и тоа ...

Бензема со свое видување за тоа Солари да биде перманентен тренер на Реал Мадрид

Дерби - 08.11.2018

На доаѓањето на Сантијаго Солари најмногу веројатно му се радува Карим Бензема кој игра како препороден под водство на младиот тренер. Бензема истакна дека Солари треба да остане тренер на Реал Мадрид до крајот на оваа сезона, а потоа да се ...