TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ф1 е возбуда, Ф1 е адреналин, па дури и во боксот – Волф беснееше на свој начин

Спортклуб - 06.12.2021

Луис Хамилтон го обвини по трката во Саудиска Арабија неговиот ривал за титулата, Макс Верстапен, за намерно кочење на правецот каде требаше да биде претекнат, по што следуваше инцидент. Тоа беше доста стресен момент за Мерцедес, првично за Луис ...

ФОТО: Еве како изгледаше скршеното крило со кое Хамилтон победи во Џеда

Gol.mk

Хамилтон победи по драмата во Џеда, титулата ќе се решава во Абу Даби!

Gol.mk

Хамилтон победи по неколку судири со Ферстапен, а Шумахер се заби во ѕид (ВИДЕО)

Sport 1

Драма во Формула 1, Хамилтон и Ферстапен на последната трка во ОАЕ ќе решаваат за титулата

Слободен Печат

Хамилтон со помош на стјуардите запиша нова победа (ВИДЕО)

Вечер Прес

Хамилтон триумфираше во најлудата трка на сезоната, драма со Ферстапен до самиот крај

Спортклуб

Sport M Нетпрес SportMedia Спортманија Вечер Прес Спортклуб Спортклуб

Најлудата ситуација од Џеда: Хамилтон се заби во Ферстапен, Тото Волф беснееше и ги фрли слушалките (Видео)

Дерби - 05.12.2021

Првата трка во историјата која се возеше во Саудиска Арабија донесе неверојатна тензија и хаос на патеката, но и директна „војна“ меѓу главните ривалите за титулата, пресметка во која не се бираа средства за да се остане пред противникот.

Погледнете го инцидентот кој може да ја реши титулата во Ф1, што мислите кој е виновен овде? (ВИДЕО)

Спортманија

Верстапен: Не се сложувам со многу одлуки, за мене ова не е Формула 1!

Gol.mk

Хамилтон и Ферстапен водеа „војна“ во Џеда, бранителот на титулата излезе како победник

Дерби

Хамилтон славеше во Џеда: Шампионот ќе го одлучи последната трка во Абу Даби

Телма

Верстапен и Хамилтон се судрија во Саудиска Арабија, шампионот ќе се решава во Абу Даби (ВИДЕО)

МКД

Верстапен: За мене ова не е Формула 1!

Спортклуб

Дриблинг Спортманија ММС Zoom Sport M Дерби Спортманија ММС

ТРКА КОЈА ЌЕ СЕ ПАМЕТИ: Хамилтон ја доби „жешката“ битка со Ферстапен во Саудиска Арабија

Екипа - 05.12.2021

Луис Хамилтон е победник на трката за ГН на Саудиска Арабија во највозбудливата трка во последните неколку години во Ф1 шампионатот. Хамилтон и Ботас поведоа во трката, аоткако Шумахер заврши во ѕид, излезе безбедносното возило, и црвено знаме што ...

Хаос и во Судиска Арабија – нова епизода во војната Ферстапен – Хамилтон (видео)

Екипа

ВИДЕО: Верстапен погреши во Џеда, дали е ова момент кој ќе го чини титула?

Gol.mk

Момент кој може да ја реши сезоната, Верстапен погреши и се заби во оградата! (ВИДЕО)

МКД

Пол позицијата за Хамилтон, Британецот доби подарок од Ферстапен кој се заби во оградата

Слободен Печат

Верстапен ја испушти најважната пол-позиција, Хамилтон ќе тргне прв во Џеда!

Gol.mk

Ферстапен направи грешка во самата завршница, Хамилтон ќе стартува прв во Саудиска Арабија (ВИДЕО)

Дерби

Вечер Прес Sport 1 Sport 1 Екипа Сител SportMedia Спортклуб Спортманија