TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За секој километар од автопатот до Смоквица, Владата ќе плати 10 милиони евра

24 Вести - 06.03.2014

СДСМ денеска со прашања за автопатот Демир Капија – Смоквица. Обвинуваат дека е сомнително е и тоа што за изградба на автопатот долг 28 километри ќе се инвестираат 271 милион евра и тоа што грчката ...

(ВИДЕО) Шилегов: Зошто Груевски го избра грчки Актор да гради километар автопат за 10 милиони евра?

А1 On - 06.03.2014

Откако власта на ВМРО-ДПМНЕ ги презадолжи македонските граѓани за споменици, сега Никола Груевски подига нови милионски заеми за предизборни најави на автопати.

ВИДЕО Шилегов: За секој километар од автопатот до Смоквица Владата ќе плати 10 милиони евра

+инфо - 06.03.2014

За автопат долг само 28 километри Владата ќе потроши 271 милион евра, односно по десет милиони евра за секој километар од автопатот Демир Капија – Смоквица, рече портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов на ...

СДСМ: Проектот за автопатот Демир Капија-Смоквица е сомнителен

Телеграф - 06.03.2014

Грчката фирма „Актор“ е избрана како најповолен понудувач, иако италијанска компанија дала пониска понуда за 40 милиони евра, рече Шилегов СДСМ денеска се осврна на проектот за изградба на автопатот ...

Ќе се вози по нови асфалти, градежната машинерија ставена во погон

Lider - 06.03.2014

Инвестициски бум во патната инфраструктура се најавува годинава. Владата планира изградба на 500 километри патишта, а градежната машинерија која треба да гради веќе трие раце.

(ВИДЕО) Шилегов: Зошто Груевски го избра грчки Актор да гради километар автопат за 10 милиони евра?

Бриф - 06.03.2014

-Откако власта на ВМРО-ДПМНЕ ги презадолжи македонските граѓани за споменици, сега Никола Груевски подига нови милионски заеми за предизборни најави на автопати.

Шилегов: 10 милиони евра за секој километар од автопатот Демир Капија-Смоквица

Нова ТВ - 06.03.2014

За автопат долг само 28 километри Владата ќе потроши 271 милион евра, односно по 10 милиони евра за секој километар од автопатот Демир Капија – Смоквица, рече портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов на ...

(ВИДЕО)СДСМ: Зошто Груевски го избра грчки Актор да гради километар автопат за 10 милиони евра?

Локално - 06.03.2014

Откако власта на ВМРО-ДПМНЕ ги презадолжи македонските граѓани за споменици, сега Никола Груевски подига нови милионски заеми за предизборни најави на автопати.

(Видео) СДСМ: За еден километар од автопатот Демир Капија – Смоквица, Владата плаќа 10 милиони евра!

Либертас - 06.03.2014

За автопат долг само 28 километри Владата ќе потроши 271 милион евра, односно по десет милиони евра за секој километар од автопатот Демир Капија – Смоквица, рече портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов на ...

СДСМ: зошто Груевски плаќа еден милион евра за еден километар пат?

Телма - 06.03.2014

Откако власта на ВМРО-ДПМНЕ ги презадолжи македонските граѓани за споменици, сега Никола Груевски подига нови милионски заеми за предизборни најави на автопати.

АКТОР бара 350 работници за ја интензивира изградбата на Коридорот 10

Економски - 02.03.2014

Компанијата Актор објави оглас во кој бара 350 работници со цел да го интезивира успешниот тек на проектот за Коридорот 10, поточно делницата Демир Капија – Смоквица.