TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Павлески се откажува од Панделевски - Ќе ја застапува само Катица

Press24 - 21.08.2019

Обвинителката Вилма Рускоска која вечерва и одреди 30. дневен притвор на Катица Јанева, потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка додека е бранител во Империја.

Јанева е жртва затоа што, за разлика од ова обвинителство гледаше либерално на притворот, вели Адвокатот Павлески

Сакам да кажам - 21.08.2019

Адвокатот Стеван Павлески пред Основниот суд Скопје 1 изјави дека е изненаден што истрагата за „Рекет“, во кој веќе се осомничени Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески, познат како Кичеец е проширена врз специјалната обвинителка Катица Јанева.

Брза помош пред Кривичен, на Јанева и се слошило

Телма - 21.08.2019

На осомничената Катица Јанева и се слошило во Кривичниот суд, откако беше донесена од задниот влез на зградата, каде судија на претходна постапка треба да одлучи за притворот, кој го бара Обвинителството за организиран криминал.

Павлески: Ќе докажеме дека Јанева е жртва во „Рекет“

Алсат-М - 21.08.2019

Јанева е жртва и тоа ќе го докажеме, рече адвокатот на осомничената обвинителка Катица Јанева, во случајот „Рекет“, Стеван Павлески. Тој додаде дека е изненаден од одлуката на судот да ја прошири истрагата кон Јанева и оти ќе побара на Јанева да ѝ ...

Адвокат Стеван Павлески: Катица Јанева е жртва и тоа ќе го докаже

МКД - 21.08.2019

Стеван Павлески, адвокатот на осомничената Катица Јанева, вечерва изјави дека таа е жртва во случајот „Рекет" и дека тоа ќе го докаже. „Вчера во обвинителството за гонење на организиран криминал Јанева беше во својство на сведок и одговори на сите ...

Адвокатот на Јанева: Хумано е да и се дозволи на Јанева да оди на погребот на мајка и

Нова ТВ - 21.08.2019

Адвокатот на Катица Јанева кажа дека е изненаден од денешната одлука на Обвинителството за организиран криминал и корупција да ја прошири истрагата за „Рекет“ и со Јанева и да се бара притвор за неа.

Брза помош пристигна во Кривичниот суд каде се одлучува за притворот на Јанева

Р.С.Европа - 21.08.2019

Возило на итна помош вечерва пристигна во Кривичниот суд каде се наоѓа на распит специјалната јавна обвинителка Катица пред судија на претходна постапка, кој треба да одлучи за барањето на Обвинителството за гонење на организиран криминал и ...

Адвокатот на Јанева: Таа е жртва на случајот „Рекет“

А1 On - 21.08.2019

Адвокатот Стеван Павлески кој ја застапува шефицата на СЈО, Катица Јанева, за случајот „Рекет“ вели дека таа е жртва на случајот „Рекет“ и дека ќе го докаже тоа. Според него, Јанева била либерална кога требало да одлучи дали осомничени лица во СЈО ...

Павлески се откажува од Панделески, ќе ја застапува само Јанева

Република - 21.08.2019

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јавева додека е бранител, тој или неговата адвокатска канцеларија, на обвинет во случајот „Империја“ на ...

Павлевски: Катица Јанева е жртва на случајот „Рекет"

Press24 - 21.08.2019

Катица Јанева е жртва во случајот. Ова денеска пред Кривичен Суд го истакна нејзиниот адвокат, Стеван Павлевски, пред насобраните новинари, околу приведувањето на специјалната јавна обвинителка за - Таа вчера сосема коректно соработуваше во ...

Стеван Павлески: Катица Јанева е жртва во „Рекет“ и ќе го докаже тоа

+инфо - 21.08.2019

Адвокатот на осомничената специјална обвинителка Катица Јанева, Стеван Павлески вели дека Jанева е жртва во случајот „Рекет“ и дека тоа ќе го докаже. Тој во изјава за медиуми рече дека штотуку бил повикан во Кривичниот суд, каде за Јанева се ...

Брза помош во Кривичен - На Катица Јанева и се слошило?

Press24 - 21.08.2019

Јанева со полициска придружба од нејзиниот дом во Козле, каде се вршеше претрес и се конфискуваше мебел прва стигна во Кривичен, а по неа нејзиниот адвокат Павлески кој вели дека таа е жртва на случајот.

Павлески смета дека Јанева е жртва на случајот, во Кривичен пристигна возило на брза помош

Независен - 21.08.2019

Катица Јанева е жртва на случајот „Рекет“ и таа тоа ќе го докаже, изјави денеска адвокатот Стеван Павлески, при присигнувањето на Кривичен суд, каде треба да почне процесот за одредувањето мерка притвор за специјалната јавна обвинителка, што беше ...

Притвор од 30 дена за Катица Јанева

еМагазин - 21.08.2019

Судија на претходна постапка и одреди 30 дневен притвор, што беше побарано од Јавното обвинителство поради основано сомнение за злоупотреба на службената положба и овластувања, заради стекнување лична корист.

Катица Јанева доби 30 дена притвор!

Денешен - 21.08.2019

Судијата на претходна постапка и одредил на осомничената Катица Јанева притвор во траење од 30 денови. Јанева доби притвор како третоосомничена во случајот „Рекет”. Според изјавата на обвинителката Рускоска, вечерва таа и бранителот на Јанева, ...

Медицинска екипа влезе во Кривичен каде се одлучува за притворот на Јанева

Локално - 21.08.2019

Возило на брза помош пристигна денеска пред Кривичниот суд, каде се наоѓа специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, која треба да биде изведена пред судија во претходна постапка во која ќе се одлучува по барање на ЈО за одредување мерка притвор.

Павлевски: Јанева е жртва

Слободен Печат - 21.08.2019

Тој рече дека немало судир на интереси што ја бранел Јанева и Цветан Панделески обвинет во "Империја". Адвокатот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева изјави дека е многу изненаден од тоа што вчера Катица била сведок, а денеска е уапсена.

Павлевски: Хумано е да и се овозможи на Јанева да оди на погребот на мајка и

Либертас - 21.08.2019

Адвокатот на Јанева, Стеван Павлески, во очекување на одлуката дали судијата ќе го прифати барањето на обвинителството на осомничената Катица Јанева да и одреди притвор, на новинарско прашање одговори дека каква и да е одлуката хумано е да и се ...

Адвокатот на Јанева: Таа е жртва во случајот „Рекет“

PressingTV - 21.08.2019

Јанева е жртва и тоа ќе го докажеме – изјави адвокатот на Катица Јанева, Стеван Павлески, откако специјална обвинителка беше доведена во Кривичниот суд. Павлески додаде дека е изненаден од одлуката на судот да ја прошири истрагата за случајот ...

Адвокатот на Јанева: Очекувам Судот да не го прифати барањето за притвор (ВИДЕО)

ТВ21 - 21.08.2019

Адвокатот на Катица Јанева, Стеван Павлевски денеска истакна дека очекува Судот да не го прифати барањето за притвор на Јанева, имајќи ја во предвид досегашката практика. Павлевски потврди дека Јанева имала семејна трагедија, односно почина член од ...

Дали Брзата помош пред Кривичен е повикана поради Јанева?

Фактор - 21.08.2019

Возило на Брзата помош е пред Кривичниот суд каде на сослушување е однесена специјалната јавна обвинителка во оставка oд СЈО, Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ и денеска беше приведена. Најверојатно на Јанева ѝ се слошило.

Катица Јанева вратена во нејзиниот дом

ММС - 21.08.2019

Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, е вратена во нејзиниот дом во Скопје, каде пристигнал и нејзиниот адвокат Стеван Павлевски. Пред домот на Јанева има полиција, а пристигна и камион, каде се очекува да се пренесат материјалите ...

Aдвокатот на Јанева тврди дека таа е жртва

Фактор - 21.08.2019

Осомничената Катица Јанева е жртва во случајот „Рекет", тврди адвокатот Стеван Павлески. Адвокатот уверува дека ќе докаже дека Јанева е жртва. „Таа коректно ја исполни својата граѓанска должност како сведок.

Павлески: Дадовме докази зошто Јанева не треба да биде осомничена

Република - 21.08.2019

Катица Јанева вчера четири часа даваше исказ и многу коректно соработуваше, обвинителот беше многу задоволен, изјави денеска адвокатот на специјалната обвинителка Стеван Павлески. Тој додаде дека вчера покрај распитот на Јанева како сведок за ...

И адвокатот на Катица присутен при нејзиното приведување

Република - 21.08.2019

Адвокатот Стеван Павлески, со кого специјалната обвинителка Катица Јанева вчера беше на распит во ОЈО е пред домот на Јанева во Козле, од каде пед половина час, таа беше качена во полициско возило.

Во кое својство адвокатот Павлевски ја придружуваше Јанева во ЈО?!

Канал5 - 20.08.2019

Правната фела по малку збунета што Јанева на распитот во Јавното обвинителство се појави со адвокатот Стеван Павлевски. Иако својството на адвокатот Стеван Павлевски на распитот на Јанева не беше докрај јасен, во јавноста веднаш се покрена прашањето ...

Непознато во кое својство адвокатот Павлевски ја придружуваше Јанева во ЈО?!

Канал5 - 20.08.2019

Иако својството на адвокатот Стеван Павлевски на распитот на Јанева не беше докрај јасен, во јавноста веднаш се покрена прашањето дали тој смее да ја застапува обвинителката. Попладнево Јанева тврди дека има право на правен консултант.

Катица Јанева очекува судење за „Рекет“ и не се чувствува виновна

+инфо - 20.08.2019

Јанева рече оти очекува да има судење за овој случај на кое, според неа, ќе се расчистат многу дилеми. По повеќе од четири часа заврши распитот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за случајот „Рекет“ во Обвинителството за гонење ...

Јанева веќе четири часа дава исказ во ОЈО

+инфо - 20.08.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева веќе четири часа дава исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, каде таа влезе со адвокатот Стеван Павлески.

Јанева смета дека не е виновна, исказот го давала како сведок, но во присуство на адвокат

ТВ21 - 20.08.2019

Неколку минути по 10 часот, Јанева пристигна со службениот автомобил. Ја пречека адвокатот Стеван Павлески, кој беше присутен со неа за време на повеќе од четири часовниот исказот. По завршувањето на распитот, не соопштија никакви детали.

(ВИДЕО) Јанева со адвокат кај Русковска: Се надевам ќе ја забрзам истрагата

А1 On - 20.08.2019

Катица Јанева пристигна во Основното јавно обвинителство за гонење криминал и корупција. Пред да влезе со адвокатот Стеван Павлески, поранешен јавен обвинител, таа не одговараше на новинарски прашаења ниту сакаше да коментира за случајот „Рекет“.

Адвокатот Павлески се откажува од Панделевски – Ќе ја застапува само Катица

24Инфо - 22.08.2019

Адвокатот Павлески се откажува од Панделевски – Ќе ја застапува само Катица Обвинителката Вилма Рускоска која вечерва и одреди 30. дневен притвор на Катица Јанева, потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува ...

Катица Јанева влезе на распит со адвокат

Независен - 20.08.2019

Фото: Б. Грданоски Специјалната јавна обвинителка дојде на распит во обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, во придружба со адвокатот Стеван Павлески. Наскоро ...

Јанева се чувствувала подобро, екипата на Брзата помош го напушти судот

Курир - 21.08.2019

На осомничената Катица Јанева и се слошило во Кривичниот суд, откако беше донесена од задниот влез на зградата, каде судија на претходна постапка треба да одлучи за притворот, кој го бара Обвинителството за организиран криминал.

Се огласи адвокатот на Катица Јанева: Таа е жртва во случајот „Рекет” и тоа ќе го докаже

Курир - 21.08.2019

Стеван Павлески, адвокатот на осомничената Катица Јанева, вечерва изјави дека таа е жртва во случајот „Рекет” и дека тоа ќе го докаже. -Вчера во обвинителството за гонење на организиран криминал Јанева беше во својство на сведок и одговори на сите ...

Павлески: Јанева е жртва на случајот „Рекет“

Макфакс - 21.08.2019

Адвокатот Стеван Павлески кој ја застапува шефицата на СЈО, Катица Јанева, за случајот „Рекет“ вели дека таа е жртва на случајот „Рекет“ и дека ќе го докаже тоа. Според него, Јанева била либерална кога требало да одлучи дали осомничени лица во СЈО ...

Павлески: Јанева е жртва во „Рекет“, при вчерашниот распит немаше никаков проблем

Фокус - 21.08.2019

Адвокатот на осомничената специјална обвинителка Катица Јанева, Стеван Павлески вели дека Jанева е жртва во случајот „Рекет“ и дека тоа ќе го докаже, објави ПлусИнфо. Тој во изјава за медиуми рече дека штотуку бил повикан во Кривичниот суд, каде за ...

Павлески: Јанева е жртва, дадовме докази зошто не треба да биде осомничена

Република - 21.08.2019

Катица Јанева е жртва на случајот „Рекет“ и таа тоа ќе го докаже, изјави денеска адвокатот Стеван Павлески, при присигнувањето на Кривичен суд, каде треба да почне процесот за одредувањето мерка притвор за специјалната јавна обвинителка, што беше ...

Триесетдневен притвор за Јанева

MTM - 21.08.2019

Триесетдневен притвор е одреден за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Судија на претходна постапка и одреди 30 дневен притвор, што беше побарано од Јавното обвинителство поради основано сомнение за злоупотреба на службената положба и ...

Медицинска екипа влезе во Кривичен каде се одлучува за притворот на Јанева

Нова ТВ - 21.08.2019

Возило на брза помош пристигна денеска пред Кривичниот суд, каде се наоѓа специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, која треба да биде изведена пред судија во претходна постапка во која ќе се одлучува по барање на ЈО за одредување мерка притвор.

Адвокатот на Јанева: Очекувам Судот да не го прифати барањето за притвор (ВИДЕО)

4NEWS - 21.08.2019

Адвокатот на Катица Јанева, Стеван Павлевски денеска истакна дека очекува Судот да не го прифати барањето за притвор на Јанева, имајќи ја во предвид досегашката практика. Павлевски потврди дека Јанева имала семејна трагедија, односно почина член од ...

Смеј се, пеј и ќе биде сè ОК!

Вечер - 20.08.2019

Повеќе од четири часа специјалната обвинителка Катица Јанева очи в очи со обвинителката Вилма Рускоска, придружувана и од адвокатот Стеван Павлевски, даваше исказ за случајот „Рекет„. Што открила Јанева, чиј глас се слуша во дел од телефонските ...

Русковска веќе 4 часа ја испрашува Јанева за „Рекет“

МКД - 20.08.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева веќе четири часа дава исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, каде таа влезе со адвокатот Стеван Павлески. „Јас сум сѐ уште специјален јавен обвинител.

Јанева смета дека не е виновна, исказот го давала како сведок, но во присуство на адвокат

4NEWS - 21.08.2019

Неколку минути по 10 часот, Јанева пристигна со службениот автомобил. Ја пречека адвокатот Стеван Павлески, кој беше присутен со неа за време на повеќе од четири часовниот исказот. По завршувањето на распитот, не соопштија никакви детали.

Јанева се чувствувала подобро, екипата на Брзата помош го напушти судот

Пулс24 - 21.08.2019

На осомничената Катица Јанева и се слошило во Кривичниот суд, откако беше донесена од задниот влез на зградата, каде судија на претходна постапка треба да одлучи за притворот, кој го бара Обвинителството за организиран криминал.

Јанева е жртва во случајот ,,Рекет“ вели адвокатот на Јанева, Павлевски

ММС - 21.08.2019

Адвокатот на осомничената Катица Јанева,Стеван Павлевски вечерва изјави дека таа е жртва во случајот „Рекет” и дека тоа ќе го докаже. „Вчера во обвинителството за гонење на организиран криминал Јанева беше во својство на сведок и одговори на сите ...

Адвокатот на Јанева смета дека таа е жртва во случајот „Рекет“

Н.Македонија - 21.08.2019

Адвокатот Стеван Павлески кој ја застапува шефицата на СЈО, Катица Јанева, за случајот „Рекет“ вели дека таа е жртва на случајот „Рекет“ и дека ќе го докаже тоа. Според него, Јанева била либерална кога требало да одлучи дали осомничени лица во СЈО ...

Стеван Павлески: Катица Јанева е жртва на случајот “Рекет”

Магазин - 21.08.2019

Адвокатот на осомничената специјална обвинителка Катица Јанева, Стеван Павлески во изјава за новинарите, дека Jанева е жртва во случајот „Рекет“ и дека тоа ќе го докаже. Павлевски во изјава за медиуми рече дека штотуку бил повикан во Кривичниот суд, ...

Адвокатот на Јанева: Таа е жртва во „Рекет“ и ќе го докаже тоа

Centar - 21.08.2019

Адвокатот на осомничената специјална обвинителка Катица Јанева, Стеван Павлески вели дека Jанева е жртва во случајот „Рекет“ и дека тоа ќе го докаже. Тој во изјава за медиуми рече дека штотуку бил повикан во Кривичниот суд, каде за Јанева се ...

Павлески смета дека Јанева е жртва на случајот

Вечер - 21.08.2019

Катица Јанева е жртва на случајот „Рекет” и таа тоа ќе го докаже, изјави денеска адвокатот Стеван Павлески, при присигнувањето на Кривичен суд, каде треба да почне процесот за одредувањето мерка притвор за специјалната јавна обвинителка, што беше ...