TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто не треба да ставате лимон во пијачката?

Црнобело - 14.01.2018

Без разлика дали станува збор за парчиња лимон кои лебдат во бокал вода, исецкан зелен лимон во вашето мохито или парче портокал на врвот од вашата стаклена чаша полна со сангрија, вака ставените цитрусни парчиња овошје во вашата чаша може да бидат ...

Taа е чудо! Погледнете 30 практични примени на сода бикарбона

Вечер - 13.01.2018

Таа е чудо! Се користи за толку многу намени што заборавате заради што, всушност, сте ја купиле. Сода бикарбона, може да се користи за лекување, чистење, готвење, надградба, одржување во домот... и многу повеќе. Ова се најмалку 30 намени. 1.

Природен еликсир кој прави чуда: Исцедете половина лимон и додајте го во пиво

Gotvi.mk - 13.01.2018

Со помош на овој природен тоник на база на лимон и пиво, можете брзо да ги отстраните трагите од замор, да го затегнете лицето и да изгледате посвежо. Измешајте сок од половина лимон со две лажици ладно светло пиво и нанесете го тоникот на лицето.

Комбинација на овие продукти го поттикнува варењето за 15. минути

Екран - 13.01.2018

Во време на празници масите се полни со посластици во кои уживаме, но нашиот дигестивен тракт, на кој му се потребни влакна, тоа не го поднесува најдобро. Еве решение… Млака вода и лимон Во чаша млака вода исцедете цел лимон и испијте.

6 НАЈЈАКИ ДОМАШНИ СОСТОЈКИ со кои ќе го отстраните забниот камен и ќе ги избелите забите

Скопје24 - 13.01.2018

Постои неверојатно ефикасен природен начин за решавање на сите стоматолошки проблеми и одржување на оралното здравје во оптимална состојба. Кога станува збор за белење на забите, ние често веруваме дека треба да одиме во продавница и да купуваме ...

15 неочекувани начини на употреба сода бикарбона за печиво, за здравје, за секоја жена…

Локално - 12.01.2018

Уште од древниот Египет, луѓето ги знаат придобивките од сода бикарбона. Денес се познати над 300 различни начини на употреба на овој производ, кои ги користат домаќините од целиот свет. Ви препорачуваме да ги запознаете 15-те познати начини да ја ...

Тоник со јаболкова киселина кој помага против настинка и грип

Сè за храна - 12.01.2018

Овој тоник со јаболкова киселина е одличен лек против настинка, грип, болно и воспалено грло и за зајакнување на имунитетот. Има антивоспалтелно, антибактериско и антивирусно дејство и ја подобрува циркулацијата во секој дел од телото.

МАСКИ ЗА СЕКОЈА ДАМА: Како да ја освежите вашата кожа со овошје?

Женски магазин - 12.01.2018

На вашата уморна вашата кожа нормално дека и потребен одмор. Се што треба е да ја регенерирате и тонизирате кожата со состојки кои се скриени во овошјето. Изберете ги соодветните за вашата кожа и уживајте во нивните ефекти.