TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува периодот на сончево и топло време

А1 On - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Времето денеска: Mаксимална температура до 26, попладне е можен дожд

Република - 19.10.2019

Синоптичарите за денеска предвидуваат ден со многу сонце, можеби меѓу последните за оваа година. Попладне е можна зголемена облачност и услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе се движи од 11 а максималната до 26 степени.

Моментални температури пред полноќ низ Македонија

Press24 - 18.10.2019

Времето за време на викендот ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Утре максималните температури повторно ќе бидат до 28 степени, в недела до 29, а в понеделник до 30 степени, а ова се моменталните температури пред ...

Време: Сончево и топло до 28 степени

Денешен - 17.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Време, сончево и топло со умерена облачност

Алсат-М - 19.10.2019

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 и 13, а максималната од 22 до 28 степени.

Денеска сончево со локален дожд на југот, сончев и топол викенд

МКД - 18.10.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови ...

Време: Денеска до 28, за викендот до 29, а в понеделник до 30 степени

ММС - 18.10.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи, предвидува временската прогноза на УХМР за денеска.

Денеска многу топол есенски ден

Тера - 17.10.2019

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 30 степени. Во Битола температурата до 26 степени. Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од ...

Ладните утра и топлите попладниња и понатаму продолжуваат

Скопје инфо - 17.10.2019

Времето во земјата ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Сончево и топло до 30 степени

Курир - 17.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи ...

И денеска летни температури, до 30 степени

Фокус - 17.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се ...

Сончево и топло до 30 степени

4NEWS - 17.10.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Сончево и топло до 30 степени

Вечер Прес - 17.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи ...

Сончево и топло до 30 степени

Пулс24 - 17.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи ...

Временска прогноза

iPortal - 18.03.2020

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од изутрина ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 3, а дневната од 11 до 19 степени.

Услови за слаб дожд кон крајот на неделата

Кумановски м. - 17.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе биде во интервал од 1 до 10 а дневната од 23 до 30 степени. loading...

Сончево и топло до 30 степени

24Инфо - 17.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи ...

Сончево и топло до 30 степени

Нетпрес - 17.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи ...

Сончево и топло до 30 степени

Денар - 17.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи ...

Сончево и топло до 30 степени

Нова ТВ - 17.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи ...

И денеска со време како во лето, температурите до 30 степени

Мета - 17.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од југоисточен правец, идентично како во изминатите денови. Утринската температура се движи од 1 до 10 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува од 23 до 30 степени.

Сончево време со температура до 30 степени

Макфакс - 17.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од 1 до 10 а дневната од 23 до 30 степени, информира УХМР. Во Скопје, сончево и топло со утринска температура 9 и дневна до 28 ...

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец

MakPress - 17.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи ...

Сончево време со температура до 30 степени

Точка - 17.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од 1 до 10 а дневната од 23 до 30 степени, информира УХМР. Во Скопје, сончево и топло со утринска температура 9 и дневна до 28 ...

Сончево време со температура до 30 степени

MTM - 17.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од 1 до 10 а дневната од 23 до 30 степени, информира УХМР. Во Скопје, сончево и топло со утринска температура 9 и дневна до 28 ...

Сончево време со температура до 30 степени

Centar - 17.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од 1 до 10 а дневната од 23 до 30 степени, информира УХМР. Во Скопје, сончево и топло со утринска температура 9 и дневна до 28 ...

Сончево и топло до 30 степени

Либертас - 17.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи ...

Време: Сончево, а попладне можен дожд и грмежи

Денешен - 18.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на ...

Сончево и топло со температура до 30 степени

Макфакс - 13.05.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната ќе достигне од 25 до 30 степени.

Време: Денеска до 28, за викендот до 29, а в понеделник до 30 степени

Курир - 18.10.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи, предвидува временската прогноза на УХМР за денеска.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сител - 28.06.2020

Времето во земјава ќе сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

4NEWS - 18.10.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните ...

Сончево и топло со умерена облачност

Пулс24 - 18.10.2019

Времето во државава денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на земјава.

Сончево и топло со температура до 30 степени

Точка - 13.05.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната ќе достигне од 25 до 30 степени.

Викенд временска најава - Ќе „пука" сонце, па голема промена

Press24 - 18.10.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи, предвидува временската прогноза на УХМР за денеска.

Топличко време, ама може да изненади дожд

Вечер Прес - 18.10.2019

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на ...

И следните денови невообичаено високи температури за октомври

Нетпрес - 18.10.2019

Сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи, предвидува временската прогноза на УХМР за денеска.

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер

Денар - 18.10.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните ...

Какво време ќе имаме на стартот на викендот?

Кумановски м. - 18.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец, информираато од Управата за хидрометеоролошки работи. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд ...

Сончево и топло со температура до 30 степени

MTM - 13.05.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната ќе достигне од 25 до 30 степени.

Сончево и топло време денеска, температурите до 30 степени

Мета - 18.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на земјава.

Сончево и топло со температури до 30 степени

Centar - 12.05.2020

Времето денеска ќе биде сончево и топло, во западните и во северните делови со умерена облачност. Ќе дува умерен, а особено во западните делови засилен ветер од западен правец. Максималната температура ќе достигне од 22 до 30 степени.

Времето денес сончево и топло со температури до 30 степени

Н.Македонија - 18.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на земјава.

Сончево и топло до 28 степени

ТВ21 - 19.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Сончево и топло до 28 степени

4NEWS - 19.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Сончево и топло време: Температурите до 28 степени

ММС - 19.10.2019

Времето во Македонија денеска биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.

Искористете го викендот: Денеска ќе биде сончево, попладне е можен дожд

PressingTV - 19.10.2019

Синоптичарите за денеска предвидуваат ден со многу сонце, можеби меѓу последните за оваа година. Попладне е можна зголемена облачност и услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе се движи од 11 а максималната до 26 ...

Сончево и топло со локална облачност, температурата до +28

24 Вести - 19.10.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје, сончево и топло.