TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штипските советници на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот

Алсат-М - 07.12.2017

Со скандирање „Македонија“ и „Македонија е вечна“ и облечени во маички на кој пишува „И јас сум терорист“ единасетте советници на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина Штип ја напуштија денешната трета седница.

ВМРО ДПМНЕ ги бојкотира седниците на неколку локални совети

Нова ТВ - 07.12.2017

Советниците на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Штип на денешната седница се појавија со маички на кои пишуваше „И јас сум терорист“. Тие скандираа „Македонија“ и демонстративно ја напуштија седницата.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Штип и Гевгелија ја бојкотираат работата во општините

МКД - 07.12.2017

Во Штип и Гевгелија денешните седници на советите на општините се одржаа без советниците на ВМРО-ДПМНЕ. Со скандирање „Македонија" и „Македонија е вечна", облечени во маички на кој пишува „И јас сум терорист" единасетте советници на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Советници од ВМРО-ДПМНЕ од Струмица, Гевгелија и Штип ги напуштија седниците

24 Вести - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во општина Струмица, Гевгелија и Штип денеска во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието ги бојкотираа седниците на советите во своите општини.

Останаа празни и советничките столчиња на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија

Фокус - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата барајќи слобода за осомничените за тероризам и загрозување на уставниот поредок, кои добија притвор од 30 дена.

ВИДЕО Штипските советници на ВМРО-ДПМНЕ со маички „И јас сум терорист“

Фокус - 07.12.2017

Седниците на општинскиот Совет одлучија да ги бојкотираат и советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, каок реакција на притворите определени за осомничените кои ги организирале протестите што резултираа со упад во Собранието.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата во општина Штип

Р.С.Европа - 07.12.2017

Единаесет советници на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина Штип ја напуштија денешната седница како реакција и одговор на приведувањето и апсењето, како што велат, на лушето кои го бранеле Уставот и суверенитето на Македонија.

(Видео) Штип: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ со маички „И јас сум терорист“ ја бојкотираа седницата

Макфакс - 07.12.2017

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата од Штип денеска ја бојкотираше седницата на Советот на општината. Советниците се појавија со маички на кои пишуваше „И јас сум терорист“. „Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест за бесправно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сите опции се во игра...

Н.Македонија - 07.12.2017

Последниве денови советнички групи на ВМРО-ДПМНЕ во неколку општини ја бојкотираат работата на Советот, а и пратениците на опозицијата не учествуваат во работата на законодавниот дом. Дали се работи за нова тактика на политичко дејствување или за ...

Штипските и струмичките советници од ВМРО-ДПМНЕ ги напуштија седниците

Канал5 - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија седницата на општинскиот совет во штип . Истото се случи и во општина Струмица . Тие се солидаризираат со приведените членови на партијата за насилството во собранието на 27 април ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот на Струмица

Press24 - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Штип демонстративно ја напуштија седницата на Советот и порачаа: И ние сме терористи ...

Курир - 07.12.2017

Како реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 април оваа години, советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Штип, одлучи да не присуствува на седницата на Советот на општината.

Штипските советници на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на советот

Алфа - 07.12.2017

Скандирајќи Македонија, облечени во маици на кои пишува “И јас сум терорист”, штипските советници од ВМРО-ДПМНЕ демонстративно ја напуштија денешната седница. Скандирајќи Македонија, облечени во маици на кои пишува “И јас сум терорист”, штипските ...

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата: Нашите браќа и сестри Македонци не се ...

Курир - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за заедничка Македонија продолжуваат да ги бојкотираат седниците на Советите на општините низ државата, во знак на револт за политичкиот прогон кој власта на СДСМ го прави кон оние кои не мислат исто како неа.

Штипските советници од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата во знак на револт за притворените пратеници

Канал 77 - 07.12.2017

И штипските советници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ја напуштија третата седница на општинскиот совет, откако вчера тоа го направија советничките групи во Куманово, Берово и Ѓорче Петров.

Штипските советници на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот

Сител - 07.12.2017

Со скандирање „Македонија“ и „Македонија е вечна“ и облечени во маички на кој пишува „И јас сум терорист“ единасетте советници на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општина Штип ја напуштија денешната трета седница.

И советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија солидарни со „браќата и сестри“ во притвор

Либертас - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата барајќи слобода за осомничените за тероризам и загрозување на уставниот поредок, кои добија притвор од 30 дена.

(ВИДЕО) Штипските советници на ВМРО-ДПМНЕ со маички: „И јас сум терорист!“

Локално - 07.12.2017

Седниците на општинскиот Совет одлучија да ги бојкотираат и советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, каок реакција на притворите определени за осомничените кои ги организирале протестите што резултираа со упад во Собранието.

(Видео) Штип: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ со маички „И јас сум терорист“ ја бојкотираа седницата

Вечер - 07.12.2017

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата од Штип денеска ја бојкотираше седницата на Советот на општината. Советниците се појавија со маички на кои пишуваше „И јас сум терорист“. „Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест за бесправно ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот на Струмица

Курир - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Штип ја напуштија седницата на Советот и порачаа: И ние сме терористи (ВИДЕО)

Нетпрес - 07.12.2017

Како реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 април оваа години, советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Штип, одлучи да не присуствува на седницата на Советот на општината.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Штип со маички „И јас сум терорист“ (ВИДЕО)

Стандард - 07.12.2017

Облечени во маици на кои пишува „И јас сум терорист”, штипските советници од ВМРО-ДПМНЕ демонстративно ја напуштија денешната седница. На овој начин тие го искажаа својот револт за приведувањето и апсењето на како што рекоа луѓето кои го бранеле ...

И советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата

Нетпрес - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за заедничка Македонија продолжуваат да ги бојкотираат седниците на советите на општините низ државата, во знак на револт за политичкиот прогон кој власта на СДСМ го прави кон оние кои не мислат исто како неа.

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ги напуштија седниците на советите во Штип и Гевгелија

Фактор - 07.12.2017

Во уште две општини советниците на ВМРО-ДПМНЕ ги напуштија седниците на совет. Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата барајќи слобода за осомничените за терористичко загрозување на уставниот поредок, кои добија ...

(Видео) Штип: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ со маички „И јас сум терорист“ ја бојкотираа седницата

Орбис - 07.12.2017

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата од Штип денеска ја бојкотираше седницата на Советот на општината. Советниците се појавија со маички на кои пишуваше „И јас сум терорист“. „Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест за бесправно ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот на Струмица

Нетпрес - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Штип демонстративно ја напуштија седницата на Советот и порачаа: И ние сме терористи ...

Маркукуле - 07.12.2017

Како реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 април оваа години, советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Штип, одлучи да не присуствува на седницата на Советот на општината.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата

Press24 - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за заедничка Македонија продолжуваат да ги бојкотираат седниците на Советите на општините низ државата, во знак на револт за политичкиот прогон кој власта на СДСМ го прави кон оние кои не мислат исто како неа.

(Видео) Штип: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ со маички „И јас сум терорист“ ја бојкотираа седницата

Sky - 07.12.2017

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата од Штип денеска ја бојкотираше седницата на Советот на општината. Советниците се појавија со маички на кои пишуваше „И јас сум терорист“. „Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест за бесправно ...

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот на Струмица

Точка - 07.12.2017

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ.

Советниците контра мерките притвор: „И ние сме терористи"

Сител - 07.12.2017

Како реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 април оваа години, советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Штип, одлучи да не присуствува на седницата на Советот на општината.

И советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија демонстративно ја напуштија седницата

Точка - 07.12.2017

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата За заедничка Македонија продолжуваат да ги бојкотираат седниците на советите на општините низ државата, во знак на револт за политичкиот прогон кој власта на СДСМ го прави кон оние кои не мислат исто како неа.

Советниците од ВМРО ДПМНЕ ја напуштија седницата на Советот во Струмица

Слободен Печат - 07.12.2017

Советниците од ВМРО ДПМНЕ денес ја напуштија четвртата седница на Советот на општина Струмица во знак на подршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ.

(ВИДЕО) И советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Штип го бојкотираат советот: И ние сме терористи

Либертас - 07.12.2017

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Штип, одлучи да не присуствува на седницата на Советот на општината поради, како што рекоа, реакција и одговор на приведувањето и апсењето на луѓето кои го бранеа Уставот на 27 ...