TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиерите од Вишеградската група: Македонија и Албанија час поскоро да ги започнат преговорите со ЕУ за полноправно ...

Канал5 - 12.09.2019

Премиерите на државите кои се дел од Вишеградската група преку декларација од ЕУ бараат Македонија и Албанија час поскоро да ги започне преговорите со унијата за полноправно членство. Интеграцијата на Западен Балкан според дел од нив е најсилна ...

Вишеградската група апелира да се забрза интеграцијата на Балканот во ЕУ

24Инфо - 12.09.2019

– Премиерите на земјите од Вишеградската група денеска во Прага се заложија за забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан, а чешкиот премиер Андреј Бабиш рече дека би било идеално Србија и Црна Гора да му се приклучат на европското ...

Заев: Решавањето на прашањата со соседите ни даваат кредибилитет да бидеме успешни и во пристапниот процес

Press24 - 12.09.2019

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска, во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Заев денеска на средба со Орбан, Земан, Брнабиќ...

Фактор - 12.09.2019

Шефот на македонската Влада, Зоран Заев, денеска во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка, каде ќе учествува на Самитот на Вишеградската група и Западен Балкан. Премиерите на Вишеградската група и земјите од Западен Балкан ќе се ...

Заев денеска на средба со колегите од Вишеградската група

PressingTV - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денес ќе престојува во еднодневна работна посета во Прага, Република Чешка во рамки на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“, соопштија од Владата.

Состанок на премиерите на земјите од Вишеградската група и Западен Балкан

Локално - 12.09.2019

Во Прага денеска се одржува состанок на премиерите на Вишеградската група и на Западен Балкан, чиј домаќин е чешкиот премиер Андреј Бабиш. Станува збор за прва средба на претседателите на владите на земјите од Вишеградската група – Чешка, Полска, ...

Заев во еднодневна посета на Чешка

Независен - 12.09.2019

Фото: Б. Грданоски Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Премиерот Заев на состанок на Вишеградската група

Р.С.Европа - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев престојува во еднодневна работна посета на Република Чешка. Тој ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Вишеградската група апелира да се забрза интеграцијата на Балканот во ЕУ

iPortal - 12.09.2019

Премиерите на земјите од Вишеградската група денеска во Прага се заложија за забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан, а чешкиот премиер Андреј Бабиш рече дека би било идеално Србија и Црна Гора да му се приклучат на европското ...

Заев во Прага: Успесите во домашните реформи и решавањето на отворените прашања со соседите, ни даваат кредибилитет да ...

24Инфо - 12.09.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска, во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери ...

Заев на самитот на Вишеградската група и земјите од западен Балкан

Нетпрес - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денес ќе престојува во еднодневна работна посета во Прага, Република Чешка во рамки на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“, соопштија од Владата.

Состанок на премиерите на земјите од Вишеградската група и Западен Балкан

Независен - 12.09.2019

Чешка – Во Прага денеска се одржува состанок на премиерите на Вишеградската група и на Западен Балкан, чиј домаќин е чешкиот премиер Андреј Бабиш. Станува збор за прва средба на претседателите на владите на земјите од Вишеградската група – Чешка, ...

Заев во еднодневна посета на Чешка

Курир - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Заев на состанок на Вишеградската група во Чешка

Макфакс - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев престојува во еднодневна работна посета на Република Чешка. Тој ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Вишеградската група апелира да се забрза интеграцијата на Балканот во ЕУ

+инфо - 12.09.2019

Премиерите на земјите од Вишеградската група денеска во Прага се заложија за забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан, а чешкиот премиер Андреј Бабиш рече дека би било идеално Србија и Црна Гора да му се приклучат на европското ...

Заев: Успесите во домашните реформи ни даваат кредибилитет да бидеме успешни и во пристапниот процес

Макфакс - 12.09.2019

Премиерот, Зоран Заев, денеска, во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Состанок на премиерите на земјите од Вишеградската група и Западен Балкан

А1 On - 12.09.2019

Во Прага денеска се одржува состанок на премиерите на Вишеградската група и на Западен Балкан, чиј домаќин е чешкиот премиер Андреј Бабиш. Станува збор за прва средба на претседателите на владите на земјите од Вишеградската група – Чешка, Полска, ...

Заев во еднодневна посета на Чешка

Локално - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Заев на состанок на Вишеградската група во Чешка

Точка - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев престојува во еднодневна работна посета на Република Чешка. Тој ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Вишеградската група апелира да се забрза интеграцијата на Балканот во ЕУ

А1 On - 12.09.2019

Премиерите на земјите од Вишеградската група денеска во Прага се заложија за забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан, а чешкиот премиер Андреј Бабиш рече дека би било идеално Србија и Црна Гора да му се приклучат на европското ...

Заев: Успесите во домашните реформи ни даваат кредибилитет да бидеме успешни и во пристапниот процес

Centar - 12.09.2019

Премиерот, Зоран Заев, денеска, во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Состанок на премиерите на земјите од Вишеградската група и Западен Балкан

Опсервер - 12.09.2019

Во Прага денеска се одржува состанок на премиерите на Вишеградската група и на Западен Балкан, чиј домаќин е чешкиот премиер Андреј Бабиш. Станува збор за прва средба на претседателите на владите на земјите од Вишеградската група – Чешка, Полска, ...

Заев во еднодневна посета на Чешка

ММС - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан”.

Заев на состанок на Вишеградската група во Чешка

Н.Македонија - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев престојува во еднодневна работна посета на Република Чешка. Тој ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Вишеградската група апелира на забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан

Макфакс - 12.09.2019

Премиерите на земјите од Вишеградската група се заложија во Прага за забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан, а чешкиот премиер Андреј Бабиш рече дека би било идеално Србија и Црна Гора да му се приклучат на европското семејство ...

Заев: Успесите во реформите и решавањето на отворените прашања со соседите, ни даваат кредибилитет да бидеме успешни и ...

Локално - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери од Западен Балкан“, оценувајќи го како вистинска ...

Состанок на премиерите на земјите од Вишеградската група и Западен Балкан

Телма - 12.09.2019

Во Прага денеска се одржува состанок на премиерите на Вишеградската група и на Западен Балкан, чиј домаќин е чешкиот премиер Андреј Бабиш. Станува збор за прва средба на претседателите на владите на земјите од Вишеградската група – Чешка, Полска, ...

Заев во еднодневна посета на Чешка

24 Вести - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Заев на состанок на Вишеградската група во Чешка

Centar - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев престојува во еднодневна работна посета на Република Чешка. Тој ќе учествува на Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан.

Вишеградската група апелира да се забрза интеграцијата на Балканот во ЕУ

Вечер - 12.09.2019

Премиерите на земјите од Вишеградската група денеска во Прага се заложија за забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан, а чешкиот премиер Андреј Бабиш рече дека би било идеално Србија и Црна Гора да му се приклучат на европското ...

Заев: Подготвени сме да се соочиме со сите предизвици што ги носи пристапниот процесот

Слободен Печат - 12.09.2019

Премиерот нагласи дека земјата направи значителен напредок и сега се наоѓа во клучен период за иднината на државата. Премиерот Зоран Заев денеска во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на ...

Состанок на премиерите од Вишеградската група и Западен Балкан

Вечер - 12.09.2019

Во Прага денеска се одржува состанок на премиерите на Вишеградската група и на Западен Балкан, чиј домаќин е чешкиот премиер Андреј Бабиш. Станува збор за прва средба на претседателите на владите на земјите од Вишеградската група – Чешка, Полска, ...

Заев во еднодневна посета на Чешка

24Инфо - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан”.

Вишеградската група апелира на побрза евроинтеграција на западнобалканските земји

Н.Македонија - 12.09.2019

Премиерите на земјите од Вишеградската група се заложија во Прага за забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан, а чешкиот премиер Андреј Бабиш рече дека би било идеално Србија и Црна Гора да му се приклучат на европското семејство ...

Заев: Успесите во реформите и решавањето на отворените прашања со соседите, ни даваат кредибилитет да бидеме успешни и ...

MTM - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери од Западен Балкан“, оценувајќи го како вистинска ...

Состанок на премиерите на земјите од Вишеградската група и Западен Балкан

CivilMedia - 12.09.2019

Во Прага денеска се одржува состанок на премиерите на Вишеградската група и на Западен Балкан, чиј домаќин е чешкиот премиер Андреј Бабиш. Станува збор за прва средба на претседателите на владите на земјите од Вишеградската група – Чешка, Полска, ...

Заев во еднодневна посета на Чешка

Сител - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Вишеградската група апелира да се забрза интеграцијата на Балканот во ЕУ

Опсервер - 12.09.2019

Премиерите на земјите од Вишеградската група денеска во Прага се заложија за забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан, а чешкиот премиер Андреј Бабиш рече дека би било идеално Србија и Црна Гора да му се приклучат на европското ...

Заев од Чешка: Успесите во домашните реформи и решавањето на отворените прашања со соседите, ни даваат кредибилитет да ...

iPortal - 12.09.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска, во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери ...

Состанок на премиерите на земјите од Вишеградската група и Западен Балкан

MakPress - 12.09.2019

Во Прага денеска се одржува состанок на премиерите на Вишеградската група и на Западен Балкан, чиј домаќин е чешкиот премиер Андреј Бабиш. Станува збор за прва средба на претседателите на владите на земјите од Вишеградската група – Чешка, Полска, ...

Заев во еднодневна посета на Чешка

4NEWS - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Вишеградската група апелира да се забрза интеграцијата на Балканот во ЕУ

MakPress - 12.09.2019

Премиерите на земјите од Вишеградската група денеска во Прага се заложија за забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан, а чешкиот премиер Андреј Бабиш рече дека би било идеално Србија и Црна Гора да му се приклучат на европското ...

Заев: Успесите во реформите и решавањето на отворените прашања со соседите, ни даваат кредибилитет да бидеме успешни и ...

Либертас - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери од Западен Балкан“, оценувајќи го како вистинска ...

Заев во еднодневна посета на Чешка

Нетпрес - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Вишеградската група апелира на забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан

Centar - 12.09.2019

Премиерите на земјите од вишеградската група се заложија во Прага за забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан, а чешкиот премиер Андреј Бабиш рече дека би било идеално Србија и Црна Гора да му се приклучат на европското семејство ...

Заев: Успесите во домашните реформи ни даваат кредибилитет да бидеме успешни и во пристапниот процес

Точка - 12.09.2019

Премиерот, Зоран Заев, денеска, во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери од Западен Балкан“.

Заев во еднодневна посета на Чешка

iPortal - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан”.

Заев: Успесите во реформите и решавањето на отворените прашања со соседите, ни даваат кредибилитет да бидеме успешни и ...

Сител - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери од Западен Балкан“, оценувајќи го како вистинска ...

Заев во еднодневна посета на Чешка

Канал5 - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска е во еднодневна работна посета на Прага, Република Чешка каде ќе учествува на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската група и премиерите на државите партнери од Западен Балкан".

Заев: Успесите во реформите и решавањето на отворените прашања со соседите, ни даваат кредибилитет да бидеме успешни и ...

CivilMedia - 12.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска во рамките на еднодневната посета во Прага, Република Чешка, учествуваше на „Самитот на премиерите на државите од Вишеградската Група и на премиерите на државите партнери од Западен Балкан“, оценувајќи го како вистинска ...