TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интензивна потера: Бегал со крос мотор кон Косово – уапсено лице со меѓународен налог за апсење за учество во странска ...

Lider - 02.04.2024

МВР обелодени инцидент кога органите на прогонот се вклучија во потера вчера кај селото Танушевци. Потерата, иницирана од полициски службеници во хеликоптер, била насочена кон поединец кој управувал мотоцикл крос од селото Арачиново кон Косово.

Филмска бркотница во Скопје, им бегал со мотор па кога го фатиле виделе дека го бараат во Косово поради учество во ...

Скопје инфо - 02.04.2024

Вчера, полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер во атарот на село Танушевци, забележале лице кое се движело со крос мотор од село Арачиново кон Косово, известува МВР.

Приведен криминалец од Косово баран со потерница поради учество во странски војски

Точка - 02.04.2024

Вчера во атарот на село Танушевци од страна на полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер, било забележано лице како се движи со крос мотор од село Арачиново кон Косово, извести МВР.

Косовец баран со потерница заради учество во странска војска приведен во Танушевци

МКД - 02.04.2024

Во атарот на селото Танушевци вчера било приведено 29-годишно лице од Косово, барано со потерница за учество во странска војска, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи. „Во атар на селото Танушевци, вчера од страна на полициски ...

МВР: Приведено 29-годишно лице барано со потерница за учество во странска војска

Независен - 02.04.2024

Во понеделникот, во атар на с. Танушевци од страна на полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер, било забележано лице како се движи со крос мотор од с. Арачиново кон Косово.

МВР: Приведено 29-годишно лице барано со потерница за учество во странска војска

Сител - 02.04.2024

Во понеделникот, во атар на с. Танушевци од страна на полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер, било забележано лице како се движи со крос мотор од с. Арачиново кон Косово.

ОД ХЕЛИКОПТЕР Е ЗДОГЛЕДАН КАЈ ТАНУШЕВЦИ Го барале со потерница поради учество во странска војска

+инфо - 02.04.2024

Во атарот на село Танушевци, вчера полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер, забележале лице како се движи со крос мотор од село Арачиново кон Косово.

МВР: Приведено 29-годишно лице барано со потерница за учество во странска војска

Вечер Прес - 02.04.2024

Вчера во атарот на село Танушевци од страна на полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер, било забележано лице како се движи со крос мотор од село Арачиново кон Косово, извести МВР.

Приведен криминалец баран со потерница поради учество во странски војски

Република - 02.04.2024

МВР извести дека вчера во атар на селото Танушевци од страна на полициски службеници од полициски хеликоптер, било забележано лице како се движи со крос мотор од село Арачиново кон Косово.

Приведен криминалец баран со потерница поради учество во странски војски

Вести плус - 02.04.2024

На 01.04.2024 во атар на с. Танушевци од страна на полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер, било забележано лице како се движи со крос мотор од с. Арачиново кон Косово.

Приведен криминалец баран со потерница поради учество во странски војски

Centar - 02.04.2024

На 01.04.2024 во атар на с. Танушевци од страна на полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер, било забележано лице како се движи со крос мотор од с. Арачиново кон Косово.

Приведено 29-годишно лице барано со потерница за учество во странска војска

MakPress - 03.04.2024

Во атарот на селото Танушевци вчера било приведено 29-годишно лице од Косово, барано со потерница за учество во странска војска, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи. - Во атар на селото Танушевци, вчера од страна на полициски ...

Во Танушевци приведен Косовец кој бил баран со потерница поради учество во странски војски

Слободен Печат - 03.04.2024

Во понеделникот, во атарот на село Танушевци од страна на полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна безбедност, од полициски хеликоптер, било забележано лице како се движи со крос мотор од село Арачиново кон Косово, ...

ИМ БЕГАЛ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ СО КРОС МОТОР ОД АРАЧИНОВО КОН КОСОВО Филмска бркотница во Скопје, вклучен бил и полициски ...

+инфо - 03.04.2024

Службеници од СВР Скопје му направиле знак на лицето да запре, но тоа продолжило да се движи, па биле преземени дополнителни мерки за негово запирање и притворање. Вчера, полициски службеници од Одделот за специјални операции при Бирото за јавна ...