TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фјури има план за дуелот Вајлдер: Кокаин и курви од 30 долари! (видео)

TopSport - 18.02.2020

Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури никогаш не внимавал многу на своите зборови, како кога тврдеше дека мастурбира седум пати дневно за да го зголеми тестостеронот, и сега вели дека по римечот со ВБЦ шампионот Дионтеј ...

Фјури: Кога ќе го победам Вајлдер …

Екипа - 18.02.2020

Британскиот боксер Тајсон Фјури наговести дека би можел да ја заврши кариерата кога ќе му истече договорот кој го има со ЕСПН. Според важечкиот договор, Фјури мора да учествува уште на три борби.

Фјури: Пензија? Прво да го победам Вајлдер

TopSport - 18.02.2020

Тајсон Фјури не ја исклучува можноста да стави крај на кариерата кога ќе му заврши договорот што го има со „ЕСПН“. Според актуелниот договор, Фјури мора да учествува во уште три борби. Борбата што му следува против Дионтеј Вајлдер сигурно е најважна ...

Мајк Тајсон и Џорџ Форман навиваат за Фјури

IPON - 18.02.2020

Двете легенди во тешка категорија му даваат поддршка на Тајсон Фјури во борбата против светскиот шампион на ВБЦ, Дионтеј Вајлдер. „Јас ги сакам и двајцата како борци. И двајцата дојдоа од никаде и станаа светски шампиони.

Фјури: По оваа средба повторно ќе се оддадам на курви и кокаин

IPON - 18.02.2020

Тајсон Фјури дефинитивно ќе ја забележи најголемата победа, ако успее во недела наутро да помине преку шампионот на ВБЦ, Дионтеј Вајлдер. Фјури не престана да зборува секакви работи пред борбата, како што е мастурбирање 7 пати на ден да го подигне ...

Вајлдер: Фјури вели дека ќе се впушти во отворена борба, тогаш ќе гледате интересен меч, ама краток (ВИДЕО)

IPON - 17.02.2020

Дионтеј Вајлдер, светскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ, пред равншот ги коментираше зборовите на Тајсон Фјури, кој вели дека на реванш средба ќе биде отворен и агресивен. „Сите знаете дека постојано бев во напад на нашиот прв меч, а тој ...

Вајлдер: Би го победил Тајсон од 1986 година

Екипа - 17.02.2020

Шампионот на светот во ВБЦ верзијата во тешка категорија, Дионте Вајлдер верува дека би можел да му парира на Мајк Тајсон од неговите најдобри години во рингот. 34-годишникот се спореди со формата на Тајсон во една од најдобрите години на ...

Тајсон Фјури откри новиот метод од тренингот за борбата со Вајлдер

Вечер - 17.02.2020

Британскиот боксер Тајсон Фјури многу добро знае како да го привлече вниманието на јавноста. Тој повторно најде начин како да ја засмее јавноста на прес-конференцијата предборбата со Американецот Дионтеј Вајлдер.

Вајлдер: Би го победил Тајсон од 1986 година

TopSport - 17.02.2020

Светкскиот првак во тешка категорија, во верзијата ВБЦ, Дионтеј Вајлдер, верува дека би можел да го победи Мајк Тајсон кога „челичниот Мајк“ бил во најдобра форма. „Јас против Тајсон од 1986 година? Би го победил тој тип“, рекол Вајлдер.

Тајсон си одбра фаворит за борбата помеѓу Вајлдер и Фјури

Спортманија - 17.02.2020

Американската боксерска легенда со интересно објаснување зошто нема да навива за сонародникот. Американецот Мајк Тајсон, боксерската легенда и некогашен светски првак во тешка категорија, изјави дека е фан на Тајсон Фјури и дека в сабота ќе навива ...

Тајсон објави кој е фаворит помеѓу Вајлдер и Фјури

Локално - 16.02.2020

Легендата на боксот Мајк Тајсон призна дека е обожавател на Тајсон Фјури. Следната недела, Британецот ќе се соочи со шампионот на ВБЦ во тешка категорија Дионтеј Вајлдер. Судирот ќе се одржи на 22 февруари во Лас Вегас, САД.

Фјури: Пензија? Прво да го победам Вајлдер

Макфакс - 18.02.2020

Тајсон Фјури не ја исклучува можноста да стави крај на кариерата кога ќе му заврши договорот што го има со ЕСПН. Според актуелниот договор, Фјури мора да учествува во уште три борби. Борбата што му следува против Дионтеј Вајлдер сигурно е најважна ...

Сигурно би го победил и Мајк Тајсон

Вечер - 18.02.2020

Светскиот шампион во тешка категорија, во ВБЦ верзијата Дионтеј Вајлдер верува дека би можел да му парира на Мајк Тајсон од неговите најдобри години во рингот. Вајлдер (34) се спореди со формата на Тајсон во една од најдобрите години на легендарниот ...

Фјури пак најави победа над Вајлдер и …

IPON - 18.02.2020

Тајсон Фјури пак навести дека би можел да ја заврши кариерата кога ќе му истече договорот кој го има со ЕСПН. Според важечкиот договор, Фјури мора да учествува уште на три борби. Наредната ќе му биде најважна бидејќи во рингот за противник ќе го има ...