TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alibaba ќе отвори регионален логистички центар во Бугарија?

USB - 14.02.2018

Кинескиот гигант за е-трговија Alibaba е во преговори со Тракиската економска зона за отворање регионален центар, соопштиле од раководството на зоната, а веста ја објави бугарскиот портал Plovdiv24.

Бугарија во преговори со Alibaba за регионален центар

Телефони.мк - 14.02.2018

Бугарските медиуми пренесуваат дека Alibaba преговара за оттварање на регионален логистички центар во Бугарија. Заменик претседателот на Alibaba Group беше на посета пред една година во Бугарија, а изгледа дека преговорите сега се заоструваат.